Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hary171

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok/Podlaskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2.ot
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 14:21
Temat postu:

Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection


Witam od dłuższego czasem jestem posiadaczem Vel Satisa 2.0t z którym nie miałem większych problemów aż do ostatniej wycieczki ale może opowiem wszystko po kolei. Wracając z trasy skończył mi się gaz więc kontynuowałem podróż na benzynce kiedy ta się zaczęła kończyć postanowiłem zatankować autko i pierwszą stacją był jakiś niby lotus. Zatankowane autko ruszam dalej wszystko ok lecz po około 25 minutach zapala się check i zaczyna mrugać auto trochę szarpie jakby nie paliło na jeden gar. Na drugi dzień wycieczka pod kompa i pokazuje błąd ogólne wypadanie zapłonu to od razu wymieniamy świece i cewki ale problem dalej pozostał. Wyjeździłem całe paliwo i zatankowałem od razu na normalnej stacji 98. Odpalam auto check miga ale samochód jakby mniej szarpie czuć poprawę przez kilka minut i nagle wywala błąd fault in fuel injection i servie po czym autko gaśnie. Próba odpalenia i jest problem kręci ale nie zapala. Po odczekaniu ok 10 minut samochód odpala nie ma już usterki ale dalej szarpie i check miga.
Po kolejnym tankowaniu problem od nowa wywala błąd i nie chce odpalić dopiero po odczekaniu kilku minut.
Dodam jeszcze że kompresja mierzona i jest ok.


Gdzie może leżeć problem??Dodam że wymieniałem kilka dni temu oringi węża zasilającego od turbo bo popuszczał trochę oleju. Czytałem że gdzieś pod nim chyba znajduje się czujnik położenia wału i może go zalało i przez to problem??a może wina wtrysków??co sądzicie może ktoś z was miał podobny problem
dziękuje z góry za odpowiedzi
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 11:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection


Skoro gaz i wypadanie zapłonów to raczej bym wtryski obstawiał. Choć komp powinien wskazać na którym cylindrze wypada zapłon a to bardzo zawęzi poszukiwania.Czy na gazie chodzi lepiej czy jest to samo ?
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
grzesiekmet

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Vel Satis, 3,5 BJ0V V4Y
Piwa: 9/1
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 12:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection


cześć

kolego, migająca kontrolka check engine oznacza usterkę niszczącą katalizator. Dł€ższa jazda spowoduje problem.
Jak wcześniej kolega radził - podepnij kompa i odczytaj błąd. Będzie wszystko wiadomo.

Raczej jest to błąd układu zapłonowego, wtrysków lub sondy lambda.

pozdr.
_________________
Grzesiek
Powrót do góry
hary171

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok/Podlaskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2.ot
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 13:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection


Podpięty pod kompa i wywala ogólne wypadanie zapłonu po głębszym przejrzeniu mechanior mówi że na trzecim i czasami na pierwszym jak najszybciej sprawdzić wtryski metoda przelewowy czy gdzieś na kompie? Błędu wtrysku komp nie pokazał
Powrót do góry
grzesiekmet

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Vel Satis, 3,5 BJ0V V4Y
Piwa: 9/1
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 13:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection


wypadanie zapłonu to raczej świeca lub cewka.
czy na pewno wszystko z nimi ok?

pozdr.
_________________
Grzesiek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 13:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hary171

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok/Podlaskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2.ot
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 14:13
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection


Problem jest na benzynie i na gazie. Świece nowe a cewki zamienione miejscami i sprawdzane od razu na kompie zawsze błąd zapłonu na 3 cylindrze
Powrót do góry
hary171

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok/Podlaskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2.ot
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Paź 2014, 11:00
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection


Renia została u elektryka. Wstępna diagnoza przetarty przewód lub przewody wiązki elektrycznej. Jeden było widać gołym okiem a resztę ma sprawdzić. Wystarczyło lekko poruszać przewodem i samochód zgasł. Jak będzie wiadomo co i jak napewno dam znać.
Powrót do góry
hary171

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok/Podlaskie
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2.ot
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 18:54
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis po tankowaniu paliwa fault in fuel injection


Witam auto wróciło do mnie. Problem szarpania i check był przez zwarcie przewodów. Poprawione wgrana nowa mapa i wymieniona cewka auto śmiga:-) Do zrobienia został czujnik potencjometru pedału gazu najprawdopodobniej to przez niego auto gaśnie. Jest to jedyny błąd jaki komputer wyświetla a zobaczyłem że gdy włączę nawiew mocno na nogi to po kilku minutach wywala błąd i auto gaśnie. Spróbuję go na dniach wyjąć i może uda się naprawić wyczyścić Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

62 900

2016r.

91 671 km

kujawsko-pomorskie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie

RenaultClio

37 900

2018r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultTrafic

39 990

2014r.

293 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System