Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 05:47
Temat postu:

padł akumulator jak otworzyć auto?


Jak otworzyć auto gdy padł mi całkowicie akumulator? nie da się otworzyć poprzez centralny zamek pilotem , ni eda się także otworzyć mechanicznie kluczykiem poprzez zamek w drzwiach i klapy bagażnika! jak mogę otworzyć auto mechanicznie lub elektrycznie np poprzez podpięcie drugiego akumulatora? gdzie i jak mogę podłączyć drugi akumulator? czy mogę wykorzystać do tego celu światłko od oświetlenia tylnej rejestracji? Dużo pytań ale proszę o konkretną odpowiedź choć jednym jakimkolwiek sposobem jak dostać sie do auta w tej sytuacji. Jestem zwykłym laikiem samochodowym więc proszę o możliwe proste i prosto opisane metody. Z góry dziękuję za pomoc!
_________________
finger
Powrót do góry
łysy35

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: clio 1.6 16V 2003R
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 12:18
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


Cześć powiedz czy auto otwierałeś tylko przez pilota to ważne jeśli tylko przez pilota to pryśnij trochę WD40 do zamka odczekaj trochę i delikatnie poruszaj kluczykiem w prawo lewo i tak kilka razy na pewno otworzysz, po prostu zastał się zamek bo większość otwiera przez pilota a od czasu do czasu trzeba z kluczyka.
Powrót do góry
gadu-gadu
CHMIELEWSKI

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): RAWICZ
Posiadane auto: LAGUNA1.8 KAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 20:22
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


WITAM delikatnie kluczykiem prawo lewo pomoc sobie w spreyu wd lub olejem silikonowym na bank musi puscic wkladka i sie otworzy ,napewno jest zastala bo nie byla urzywana .
_________________
CHMIELEWSKI
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 23:52
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


Próbowałem i poprzez pilota i mechanicznie kluczykiem w zamku! od nowosci czyli ponad 7 lat zawsze uzywalem pilota nigdy ni eotwieralem kluczykiem teraz jak wlozylem kluczyk do zamka nawet nie chcial drgnać ani w prawo ani w lewo:( psikalem WD40 ale to tez nic nie pomogłoSad probowalem nawet lekko na sile ale nic nie chcialo drgnąć wiec bałem się że złamę kluczyk i dałem sobie spokój! może jakieś inne sposoby?Sad
_________________
finger
Powrót do góry
arturkol

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 16:29
Temat postu:

Nie uzywac WD 40 do zamków!!!


Otworzyć auto bez kluczyków - nic trudnego, myśle że dobry mechanik zajmujący się blacharką Ci w tym pomoże. Ja takich porad (jak to zrobić w praktyce) na forum niestety nie dam
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 16:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 23:45
Temat postu:

Re: Nie uzywac WD 40 do zamków!!!


arturkol napisał:
Otworzyć auto bez kluczyków - nic trudnego, myśle że dobry mechanik zajmujący się blacharką Ci w tym pomoże. Ja takich porad (jak to zrobić w praktyce) na forum niestety nie dam




Wezwanie mechanika to oczywiste rozwiązanie ale i kosztowne!!! A ja chce uniknąć pozbycie się kilku stówek z portfela! Podejrzewam że rozwiązanie tego problemu nie należy do zbyt skomplikowanych rzeczy trzeba poprostu wiedzeć co, jak i gdzie... I o taką poradę proszę bo po mechanika to zawsze można zadzwonić ale dla mnie to żadna porada i ostateczne rozwiązanie! Jeśli ktoś zna sposób a niechce pisać na forum to proszę na emaila finger80@o2.pl Z góry dziękuję!

A tak wogóle dlaczego nie używać WD40 do zamków???
_________________
finger
Powrót do góry
arturkol

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 20:43
Temat postu:

Dlaczego nie używać WD 40 do zamków


Zaletą WD 40 jest to że rozpuszcza wszystkie smary, oleje itp... czyszcząc dany przedmiot - ale ten roztwór jeśli w całości nie wypłynie z bębenka (raczej niemożliwe) dostanie się do zapadek (małe otworki gdzie umieszczone są sprężyny z takimi bolcami). Wpływając tam prawdopodobnie przyniesie z sobą osad ze smarów (coś jak nagar w silniku) ale jeszcze wszystkie pyły itp, co prowadzi do awrii. Zamek po przeczyszczeniu będzie jakiś czas lepiej dziłał ale po jakimś czasie w związku z tym że jest suchy i czysty będzie szybciej korodował.
Jak ktoś poczyta na innym forum to zobaczy ja często ludzie mają kłopoty po użyciu WD 40. Należy kupić specialny smar do zamków albo w najgorszym wypadku smar do maszyn do szycia.
To samo co o WD 40 mozna powiedzieć o odmrażaczach.

W twoim przypadku skoro zamki i tak są zepsute i do wymiany możesz użyć czegokolwiek łącznie z odmrażaczem odkaminiaczem odrdzewiaczem płynem po goleniu marki Brutal oraz do WC itp.., choć to wydaje się dziwne żeby wszystkie zamki były zepsute...
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 23:49
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


może i dziwne że wszystkie zamki są popsute...Sad ale ja nie wiem czy one są popsute, piszę tylko że nigdy od nowości auta ich nie używałem i teraz po włożeniu kluczyka w zamek niechce drgnąć ani w prawo ani w lewo! może zamki są sprawne tylko zastały się od ich nie uzywania ... niewiem ! mam nauczkę żeby od czasu do czasu profilaktycznie korzystać z kluczyka a ni etylko z pilota ! no ale mądry polak po szkodzie tymczasem dalej mam zamknięte auto:(
_________________
finger
Powrót do góry
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 23:54
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


a co z możliwościa podłączenia drugiego akumulatora w jakieś miejsce? czy swiatelko od rejestracji tylnej moge do tego wykorzystac? albo jakies inne miejsce...? mogłbym probować metodą prób i błędów ale boje się żeby jakimś nieodpowiednim ruchem nie narobić sobie jeszce większego problemu:(
_________________
finger
Powrót do góry
arturkol

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 10:06
Temat postu:

a wiesz gdzie plus a gdzie minus?


raczej nie co?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
arkady50

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 19:16
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


co jakiś czas rozruszaj zamek mechaniczny kluczykiem, zastosuj WD40
Powrót do góry
janekleszek56

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: renault scenic 1.6 16V 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 09:37
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


finger80 napisał:
może i dziwne że wszystkie zamki są popsute...Sad ale ja nie wiem czy one są popsute, piszę tylko że nigdy od nowości auta ich nie używałem i teraz po włożeniu kluczyka w zamek niechce drgnąć ani w prawo ani w lewo! może zamki są sprawne tylko zastały się od ich nie uzywania ... niewiem ! mam nauczkę żeby od czasu do czasu profilaktycznie korzystać z kluczyka a ni etylko z pilota ! no ale mądry polak po szkodzie tymczasem dalej mam zamknięte auto:(
Powrót do góry
komunikator tlen - status
janekleszek56

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: renault scenic 1.6 16V 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 09:42
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


Witam,poczytałem trochę na temat tego problemu z otwarciem drzwi i zastanowiło mnie jedno,że kluczyk nie otwiera żadnych drzwi.Czy od nowości jak piszesz,sprawdzałeś kiedykolwiek a w szczegulności przy zakupie czy otwiera.Ja myślę że to nie te klucze po prostu.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

38 900

2018r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultMegane

4 999

2004r.

355 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

24 900

2009r.

178 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

65 900

2019r.

128 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System