Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 05:47
Temat postu:

padł akumulator jak otworzyć auto?


Jak otworzyć auto gdy padł mi całkowicie akumulator? nie da się otworzyć poprzez centralny zamek pilotem , ni eda się także otworzyć mechanicznie kluczykiem poprzez zamek w drzwiach i klapy bagażnika! jak mogę otworzyć auto mechanicznie lub elektrycznie np poprzez podpięcie drugiego akumulatora? gdzie i jak mogę podłączyć drugi akumulator? czy mogę wykorzystać do tego celu światłko od oświetlenia tylnej rejestracji? Dużo pytań ale proszę o konkretną odpowiedź choć jednym jakimkolwiek sposobem jak dostać sie do auta w tej sytuacji. Jestem zwykłym laikiem samochodowym więc proszę o możliwe proste i prosto opisane metody. Z góry dziękuję za pomoc!
_________________
finger
Powrót do góry
łysy35

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: clio 1.6 16V 2003R
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 12:18
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


Cześć powiedz czy auto otwierałeś tylko przez pilota to ważne jeśli tylko przez pilota to pryśnij trochę WD40 do zamka odczekaj trochę i delikatnie poruszaj kluczykiem w prawo lewo i tak kilka razy na pewno otworzysz, po prostu zastał się zamek bo większość otwiera przez pilota a od czasu do czasu trzeba z kluczyka.
Powrót do góry
gadu-gadu
CHMIELEWSKI

Dyskutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): RAWICZ
Posiadane auto: LAGUNA1.8 KAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 20:22
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


WITAM delikatnie kluczykiem prawo lewo pomoc sobie w spreyu wd lub olejem silikonowym na bank musi puscic wkladka i sie otworzy ,napewno jest zastala bo nie byla urzywana .
_________________
CHMIELEWSKI
Powrót do góry
komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Wrz 2008, 23:52
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


Próbowałem i poprzez pilota i mechanicznie kluczykiem w zamku! od nowosci czyli ponad 7 lat zawsze uzywalem pilota nigdy ni eotwieralem kluczykiem teraz jak wlozylem kluczyk do zamka nawet nie chcial drgnać ani w prawo ani w lewo:( psikalem WD40 ale to tez nic nie pomogłoSad probowalem nawet lekko na sile ale nic nie chcialo drgnąć wiec bałem się że złamę kluczyk i dałem sobie spokój! może jakieś inne sposoby?Sad
_________________
finger
Powrót do góry
arturkol

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 16:29
Temat postu:

Nie uzywac WD 40 do zamków!!!


Otworzyć auto bez kluczyków - nic trudnego, myśle że dobry mechanik zajmujący się blacharką Ci w tym pomoże. Ja takich porad (jak to zrobić w praktyce) na forum niestety nie dam
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 16:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 23:45
Temat postu:

Re: Nie uzywac WD 40 do zamków!!!


arturkol napisał:
Otworzyć auto bez kluczyków - nic trudnego, myśle że dobry mechanik zajmujący się blacharką Ci w tym pomoże. Ja takich porad (jak to zrobić w praktyce) na forum niestety nie dam




Wezwanie mechanika to oczywiste rozwiązanie ale i kosztowne!!! A ja chce uniknąć pozbycie się kilku stówek z portfela! Podejrzewam że rozwiązanie tego problemu nie należy do zbyt skomplikowanych rzeczy trzeba poprostu wiedzeć co, jak i gdzie... I o taką poradę proszę bo po mechanika to zawsze można zadzwonić ale dla mnie to żadna porada i ostateczne rozwiązanie! Jeśli ktoś zna sposób a niechce pisać na forum to proszę na emaila finger80@o2.pl Z góry dziękuję!

A tak wogóle dlaczego nie używać WD40 do zamków???
_________________
finger
Powrót do góry
arturkol

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 20:43
Temat postu:

Dlaczego nie używać WD 40 do zamków


Zaletą WD 40 jest to że rozpuszcza wszystkie smary, oleje itp... czyszcząc dany przedmiot - ale ten roztwór jeśli w całości nie wypłynie z bębenka (raczej niemożliwe) dostanie się do zapadek (małe otworki gdzie umieszczone są sprężyny z takimi bolcami). Wpływając tam prawdopodobnie przyniesie z sobą osad ze smarów (coś jak nagar w silniku) ale jeszcze wszystkie pyły itp, co prowadzi do awrii. Zamek po przeczyszczeniu będzie jakiś czas lepiej dziłał ale po jakimś czasie w związku z tym że jest suchy i czysty będzie szybciej korodował.
Jak ktoś poczyta na innym forum to zobaczy ja często ludzie mają kłopoty po użyciu WD 40. Należy kupić specialny smar do zamków albo w najgorszym wypadku smar do maszyn do szycia.
To samo co o WD 40 mozna powiedzieć o odmrażaczach.

W twoim przypadku skoro zamki i tak są zepsute i do wymiany możesz użyć czegokolwiek łącznie z odmrażaczem odkaminiaczem odrdzewiaczem płynem po goleniu marki Brutal oraz do WC itp.., choć to wydaje się dziwne żeby wszystkie zamki były zepsute...
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 23:49
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


może i dziwne że wszystkie zamki są popsute...Sad ale ja nie wiem czy one są popsute, piszę tylko że nigdy od nowości auta ich nie używałem i teraz po włożeniu kluczyka w zamek niechce drgnąć ani w prawo ani w lewo! może zamki są sprawne tylko zastały się od ich nie uzywania ... niewiem ! mam nauczkę żeby od czasu do czasu profilaktycznie korzystać z kluczyka a ni etylko z pilota ! no ale mądry polak po szkodzie tymczasem dalej mam zamknięte auto:(
_________________
finger
Powrót do góry
finger80

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 RT 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 23:54
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


a co z możliwościa podłączenia drugiego akumulatora w jakieś miejsce? czy swiatelko od rejestracji tylnej moge do tego wykorzystac? albo jakies inne miejsce...? mogłbym probować metodą prób i błędów ale boje się żeby jakimś nieodpowiednim ruchem nie narobić sobie jeszce większego problemu:(
_________________
finger
Powrót do góry
arturkol

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 10:06
Temat postu:

a wiesz gdzie plus a gdzie minus?


raczej nie co?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
arkady50

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Trybunalski
Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 19:16
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


co jakiś czas rozruszaj zamek mechaniczny kluczykiem, zastosuj WD40
Powrót do góry
janekleszek56

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: renault scenic 1.6 16V 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 09:37
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


finger80 napisał:
może i dziwne że wszystkie zamki są popsute...Sad ale ja nie wiem czy one są popsute, piszę tylko że nigdy od nowości auta ich nie używałem i teraz po włożeniu kluczyka w zamek niechce drgnąć ani w prawo ani w lewo! może zamki są sprawne tylko zastały się od ich nie uzywania ... niewiem ! mam nauczkę żeby od czasu do czasu profilaktycznie korzystać z kluczyka a ni etylko z pilota ! no ale mądry polak po szkodzie tymczasem dalej mam zamknięte auto:(
Powrót do góry
komunikator tlen - status
janekleszek56

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczecin
Posiadane auto: renault scenic 1.6 16V 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 09:42
Temat postu:

Re: ( Renault Thalia ) padł akumulator jak otworzyć auto?


Witam,poczytałem trochę na temat tego problemu z otwarciem drzwi i zastanowiło mnie jedno,że kluczyk nie otwiera żadnych drzwi.Czy od nowości jak piszesz,sprawdzałeś kiedykolwiek a w szczegulności przy zakupie czy otwiera.Ja myślę że to nie te klucze po prostu.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Thalia »

Opinie o samochodach Renault Thalia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Thalia ) Porady, problemy techniczne


RenaultGrand Scenic

65 300

2017r.

77 703 km

podkarpackie

RenaultKoleos

21 900

2008r.

235 214 km

mazowieckie

RenaultLaguna

19 999

2008r.

191 297 km

świętokrzyskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System