Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
remixxx89

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 425
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9 dci rok 2000; Volkswagen Golf 1.8 + LPG rok 1995
Piwa: 27/3
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 07:58
Temat postu:

Wybor opon zimowych


Witam, zbliza sie powoli okres zimowy. I czas pomyslec o kupnie moich pierwszych opon zimowych. Wiem ze na tym forum sa osoby o wiekszym bagazu doswiadczen z samochodem niz ja. Wiec chcialbym prosic o rade. Jakiego producenta opony polecacie?? I na co zwracac uwage przy kupnie opon zimowych?? To jest moje 1 autko wiec nie mam zbyt wielkiego porownania. Bardzo prosze o pomoc Smile. Pozdrawaiam Very Happy

Ostatnio zmieniony przez remixxx89 dnia Sro 01 Paź 2008, 21:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
remixxx89

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 425
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9 dci rok 2000; Volkswagen Golf 1.8 + LPG rok 1995
Piwa: 27/3
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 19:47
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


No nie zartujcie ze nikt nie wymienial opon na zimowki i nie wie jakie polecic do scenica???
Powrót do góry
pomocnik-50

Dyskutant



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Citroen c4 picassso grand 2.0 Hdi rok 2009
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 20:08
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


najlepiej udaj się do jakiegoś zakładu specjalistycznego który zajmuje się oponami. a tak wogule to myśle ze o rozmiarze R15 195/65 Pozdrawiam
_________________
pomocnik
Powrót do góry
jpg

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 08:41
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


A co tu radzic,jak masz kase to kupujesz nowe opony pirelli i masz spokoj na 3-4 sezony.Jak kasy jest malo to kupujesz uzywane i wystarcza na 1 sezon.Najlepszym rozwiazaniem jest kupno w warsztatach oponiarskich, niewiem czy wszystkich,tzw.sredniej polki.Sa to opony chinskie i czeskie.Jakosciowo sa niewiele gorsze od renomowanych marek,ale tez sa prawie tak samo trwale.Ktos mi kiedys mowil ze na zime zaklada sie opony wezsze a na lato szersze.Pozdrawiam
Powrót do góry
remixxx89

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 425
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9 dci rok 2000; Volkswagen Golf 1.8 + LPG rok 1995
Piwa: 27/3
Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 16:20
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


Dzieki za info Cool
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Paź 2008, 16:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 22:52
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


Jpg widziałeś testy opon zimowych bo widzę ,że nie bardzo się orientujesz w temacie. Jak Pirelli zatrzymują się na lodzie po 40 metrach tak te chińskie gumy po 100.Wszystko zależy od kompozytów.skoro firma pracuje 100 lat na sukces w doborze technologi i materiałów to chińczycy będąc na rynku w 5 lat chyba nie zrobią większej konkurencji takim firmom ja Pirelli.W każdym przypadku dobór właściwych opon to twoje i innych bezpieczeństwo na drodze. Remix wpisz w wyszukiwarkę testy opon zimowych i tam znajdziesz odpowiedź jakie gumy kupić.Chińskie wybij sobie z głowy, szukaj w markach co najmniej Barum.W testach znajdziesz wszystkie dane techniczne,że np dobre na śnieg ale gorsze na lód, itp. Pozdrawiam
Powrót do góry
jpg

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2008, 09:44
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


Smiti,ale ja napisalem wyraznie,zależ kto jaka kasa dysponuje i nigdzie nie napisalem ze opony chinskie sa lepsze od np.pirelli.Test porownawczy opon o ktorych mowa ,ma sie tak jak test porownawczy mercedesa klasy S do np. scenika.Wszyscy mamy jezdzic mercedesami klasy S ? A scenik czy tez kia ,to jest wlasnie srednia polka.Jak juz pisalem,wszystko zalezy od kasy.A tak na maeginesie na oponach znamy sie pewnie tak samo.Swoja wiedze opieramy na testach porownawczych,a te sa robione dla danej polki wlasnie,programach tv,czy tez opinii znajomych i opinia np.pracownika wulkanizacji czy sklepu sprzedajacego opony w tym wypadku nie jest miarodajna.Jakies 2 lata temu widzialem badania zlecone przez pewna firme motoryzacjna, aut pod katem awaryjnosci ,trzy pirwsze miejsca,jako najmniej awaryjne zajmowaly modele toyoty,jak myslisz kto te badania zlecil ? Tak samo jest z oponami. Very Happy Pozdrawiam.
Powrót do góry
Smiti

Dyskutant



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Renault Scenic II 2003 1,6B
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2008, 22:36
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


ok jpg
Powrót do góry
plutusiek

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0Hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 18:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


A ja sobie kupiłem Goodyear Ultra Grip 7+ 185/65R15 88 T za niecałe 800zł (przesyłka za free) z oponeo.pl. Oponki fajnie wyglądają i mają dobre opinie. Odnośnie Barum mam kiepskie zdanie bo niestety bardzo źle się trzymają nawierzchni o czym zdążyłem się przekonać:/
Powrót do góry
gadu-gadu
arkmet

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Megane scenic 1.9 DTI r 98
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2008, 09:34
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


Od 2 miesięcy mam scenica z oponami letnimi 185 70 R14 Powolutku zastanawiam sie nad kupnem opon na zimę Jaki rozmiar opon polecilibyście na zimę ? Czy warto zamienić R14 na R15 ?
Powrót do góry
chrzan49

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 246
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: Renault Scenic 1,9 dci 2002
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2008, 09:06
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


Witam Kolegów,ja po 2mln kilometrów i pamiętam czasy kiedy nie yło wynalazków typu zimówka i jakoś się jeździło.!

Kilka zasad:
1.NIE kupować taniego badziewia typu chińczyk
2.Nie kupować bieżnikowanych z supermarketu.
3.Nie patrzeć na rankingi.To jest robienie wody z mózgu.
4.Opona zimowa nie zastępuje myślenia za kierownicą.
5.Zimówki są niebezpieczne na mokrej jezdni.
6.Używane MUSZA mieć minimum 6mm i nie starsze niż 3 lata
7.Każda opona musi sie czegoś trzymać ! Na lodzie i mazi śniegowej KAŻDA opona nie ma przyczepności.
8.Zimowe ZAWSZE węższe nawet o 2 numery ,oczywiście o ile pozwala na to indeks felgi.
9.Felgi stalowe .Szkoda Waszych wycacanych alusków a kasę na piwko.
10.Łańcuszki też sa dobre w górach.
11.Zimowe maja niższy indeks prędkości.Wolniej jedziesz,szybciej będziesz.

Ostatnie przykazanie: porządna łopata (nie szpadelek do piaskownicy) ze skróconym trzonkiem.To sa doświadczenia po Skandynawii gdzie NIKT nie wyjeżdża zimą bez łopaty.Mój syn posiadał 3 komórki z bajerami ,2 zegarki z bajerami a jak nagle zmieniły sie warunki z mrozu na odwilż stał bezradny z dziesiątkami samochodów w roztopionej brei.Teraz łopata jego przyjacielem.
Powrót do góry
Gogol

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Scenic
Piwa: 9/5
Wysłany: Pią 17 Paź 2008, 21:41
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


Witam, Całkowicie zgadzam się z "chrzan 49".
Ja osobiście na zimę mam goodyear o rozmiarach 205/60/16 ale do tego muszę dokupić fele stalowe.
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Gogol
Powrót do góry
gadu-gadu
remixxx89

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 425
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9 dci rok 2000; Volkswagen Golf 1.8 + LPG rok 1995
Piwa: 27/3
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 22:15
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


Nom zima za oknem, wiec postanowilem kupic sobie zimowki. Sa to moje 1 opony. Wybralem Dębica Frigo 2 185/65R15 88T, widzac po opiniach innych uzytkownikow. Wiele slyszalem ze Polskie Debice nadaja sie tylko do maluchow... ale taka to jest nasza menatalnosc, Polskie to znaczy gorsze. Cena ich jest bardzo przyzwoita bo tylko 156 zl za sztuke. A w rankingu cieszy sie wyzsza srednia niz lepsze zagraniczne oponki.
Niestety w tym roku zakupilem tylko same gumy, z felgami poczekam do nastepnego roku. Pozdrawiam
Powrót do góry
jaca1971pl

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 120

Posiadane auto: scenic 2 1.9 dci 11.2003
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 25 Lis 2008, 22:57
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


witajcie. ja w scenicu 2 myślałem o kupnie używki bo teraz auto jeździ w mieście, ale jak w zakładzie zawołali 180 za szt michelin to mi serce zamarło i stwierdziłem że za nie wiele drożej kupię barum polaris 2 ale nowe i to jest dla mnie teraz optymalna w mieście opona której cena i opinia o niej jest ok' pozdrawiam
Powrót do góry
remixxx89

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 425
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Renault Scenic 1.9 dci rok 2000; Volkswagen Golf 1.8 + LPG rok 1995
Piwa: 27/3
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 08:25
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Wybor opon zimowych


ja tez kupilem sobie nowe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultKadjar

51 900

2016r.

177 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

22 900

2008r.

167 000 km

małopolskie

RenaultClio

23 500

2011r.

150 000 km

śląskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

11 500

2006r.

278 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System