Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 09:08
Temat postu:

Klimatyzacja hałasuje


Od pewnego czasu mam dziwna przypadłość w Velku, a mianowicie jak załączy się klima słychać takie metaliczne dzwonienie, po wyłączeniu klimy hałas natychmiast ustaje. Co może być tego powodem?
Powrót do góry
skype status
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 17:50
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Najpierw trzeba ustalić skąd pochodzi ten hałas.
Powrót do góry
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Pią 19 Gru 2014, 07:14
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Przecież ja nie wspominałem o obrotomierzu. A hałas słyszalny jest jakby po stronie pasażera, w okolicach wentylatora, chociaż wydaje mi się, że to przechodzie z komory silnika z prawej strony. W wentylatorze nie ma takich części które mogły by tak dzwonić, to prawdopodobnie pozostaje sprężarka, tylko co w niej może tak dzwonić, czy jest to naprawialne, czy szukać nowej (regenerowanej lub używki)
Powrót do góry
skype status
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pią 19 Gru 2014, 17:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


cezar65 napisał:
Przecież ja nie wspominałem o obrotomierzu.

Sorry, to nie dotyczyło Twojego posta, moja pomyłka Very Happy
Już poprawione.
Wracając do problemu, zdemontuj pasek napędu osprzętu i sprawdź czy na kole pasowym klimy nie ma luzu, pokręć ręką i posłuchaj czy łożysko koła pasowego nie hałasuje.
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 20 Gru 2014, 22:59
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Albo czynnik Ci nawial i sprezarka nie ma smarowania... Ja tak mialem. Radze nie nasluchiwac wiecej tylko udac sie do zakladu gdzie to sprawdza. Jezeli jest jak mowie to opilki z "pracy na sucho" moga Ci rozwalic sprezarke.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 20 Gru 2014, 22:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 11:25
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Nie pisz kolego bzdur, na pustym układzie klimy sprężarka nie ma prawa się włączyć.
Powrót do góry
jareksz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 12:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Na początek trzeba wykluczyć osprzęt -przy włączeniu klimy obciążenie pasa micro zwiększa się ,najlepiej stetoskopem do łożysk.Jeden siedzi wewnątrz kabiny i włącza i wyłącza klimę,drugi sprawdza zrudło hałasu.Jeśli pochodzi ze sprężarki klimy na( wyłączonym )! silniku pokręcając sprzęgłem sprężarki określamy uszkodzenia czy to samo sprzęgło czy wewnętrzna część się posypała.Tarcza sprzęgła powinna obracać sie bezszelestnie i bez zacięć.Powodzenia.Jeśli uszkodzona to jest do wymiany ,płukanie systemu i osuszacz do wymiany .
_________________
jarek
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 19:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


@milejow nie pisze bzdur. Owszem jak masz pusty uklad to klima nie odpali, jezeli masz za malo czynnika to klima jak najbardziej odpali i wtedy uslyszysz charakterystyczny metaliczny dzwiek przycierajacej sie sprezarki. Nie rozumiem kolego milejow dlaczego tak stanowczo chcesz uspokoic @cezar65. Ja za swoj spokoj zaplacilem blisko 2 kafle (naprawa ukladu + regeneracja sprezarki + plukanie calego ukladu + zmiana osuszacza). Nie wiemy przeciez kiedy wlasciciel ostatnio mial serwis klimy, moze 5 lat temu... A z czasem czynnika moze ubywac i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. A moze zrobila mu sie mikronieszczelnosc i gaz pryska tylko pod cisnieniem pracy kompresora (jak to bylo u mnie). Oczywiscie moze to byc tylko lozysko, ale z tego co napisal kolega cezar65 to problem wystepuje juz jakis czas i nadal z tym jezdzi (tak to zrozumialem). Skoro nie wiadomo jak na razie co to jest proponuje nie odpalac klimy bo jezeli to jednak sprezarka to mozesz potem mocno odczuc w tylnej kieszeni spodni przyjemnosc chlodu latem.
Powrót do góry
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 20:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Widzę, że wywołałem małe zamieszanie Smile Serwis klimatyzacji robiłem w tym roku, chyba w kwietniu (uzupełnianie czynnika, oleju i odgrzybianie) o ile dobrze pamiętam to weszło ok 180 ml czynnika, czyli było ok 500 ml. Poza opisanymi wcześniej objawami, tzn. " metalicznym dzwonieniem" od pewnego czasu klima jakby żyła własnym życiem, dokładnie rzecz ujmując, wydaje mi się, że regulacja chłodzenia nie działa prawidłowo, chłodzi jakby w jednym zakresie, raz miałem coś takiego, że jedna strona chłodziła, a druga lekko grzała, może kompresor umiera? I jeszcze jedna istotna sprawa, auto sprowadziłem w 2010 w marcu i do maja jeździłem z całkowicie pustym układem, bo wymiany był silnik, a klima była nie nabita, czy te dwa miesiące mogą mieć jakiś wpływ na żywotność kompresora?
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Powrót do góry
skype status
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 23:26
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


axa2zxz napisał:
@milejow nie pisze bzdur. Owszem jak masz pusty uklad to klima nie odpali, jezeli masz za malo czynnika to klima jak najbardziej odpali i wtedy uslyszysz charakterystyczny metaliczny dzwiek przycierajacej sie sprezarki.

Czynnik może uciec, olej nie ma szans(musiałaby się mocno rozszczelnić sprężarka lub pęknąć korpus).
Przy niewielkim ciśnieniu(mało czynnika) sprężarka się załączy ale nie ma szans na zatarcie bo wewnątrz ma olej, 90%oleju w klimie siedzi ciągle w sprężarce. Przy odpowiedniej ilości oleju w układzie sprężarka nie ma szans zatrzeć się.
Zatarła Ci się sprężarka bo ktoś wcześniej pchał łapy do niej, nie mając zielonego pojęcia o klimie, nie zalał jej a jedynie napełnił układ czynnikiem i podał standardowo 10-15ml oleju przed napełnianiem. W takim przypadku sprężarka będzie się stopniowo zacierać, jeśli układ dodatkowo nie grzeszy szczelnością to im mniej czynnika, tym szybciej się zatrze bo czynnik też w niewielkim stopniu smaruje sprężarkę.
Przerabiałem już wiele numerów z klimą i po tych parunastu latach raczej nic już mnie nie zdziwi.
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Ludzie co wy się tak nad tym rozwodzicie....po prostu sprężarka skończyła swój żywot bo jest to część która najnormalniej w świecie się zużywa Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
hala madrid

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault vel satis
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Gru 2014, 13:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Podepnę się do tematu.
Mianowicie też hałasuje mi coś z okolic osprzętu przy włączonej klimie, ale hałasuje od dobrych 5 lat i nie przeszkadzało mi to aż do chwili obecnej. Dzisiaj się zorientowałem że klimatyzacja przestała się wyłączać, na wyświetlaczu niby jest wyłączona ale cały czas słychać to pukanie a do tego cały czas pracuje wentylator chłodnicy. Wyłącza się jedynie jak zmniejszę siłę nawiewu do zera. Miał ktoś z Was z czymś takim do czynienia, co mogło nawalić..?
Przy okazji życzę wszystkim Wesołych Świąt! Smile
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 25 Gru 2014, 00:25
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Jak masz włączony nadmuch na przednią szybę to klima będzie działać pomimo, ze kontrolka nie świeci.
Powrót do góry
valdii

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Środa Śląska
Posiadane auto: Espace 2.0 16V 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lip 2023, 19:49
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Klimatyzacja hałasuje


Po prostu rozwarstwia się gumowe koło napędowe na wale,, reszta jest ok..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie

RenaultMegane

7 900

2004r.

183 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

65 300

2017r.

77 703 km

podkarpackie

RenaultGrand Scenic

11 500

2006r.

278 000 km

śląskie

RenaultCaptur

45 900

2016r.

172 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System