Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Bicie kol na skreconej kierownicy a polosie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 16:20
Temat postu:

Bicie kol na skreconej kierownicy a polosie


Witam,
pojawil mi sie nowy problem mianowicie jak w temacie bija mi kola na skreconej kierownicy. Problem pojawia sie przy prędkościach powyzej 60/70km/h i nasila sie wraz z katem skretu kierownicy i wzrostem predkosci. Wyraznier czuc bicie na kierownicy i slychac takie jakby "tutututututu". Przy jezdzie na wprost nie ma takiego efektu, tylko przy skrecie kierownica, nawet minimalnym. Dodam, ze zawieszenie bez zadnych luzow, łozysko w podporze polosi prawej nowe. Jedyna kwestia, ktora nie daje mi spokoju to fakt, ze mialem uszkodzona gume srodkowa na prawej polosi i przez wlasna glupote dosyc dlugo tak jezdzilem, a dodam ze guma byla cala rozerwana. Nie wiem czy moglem uszkodzic jakos kamienie w polosi i stad biora sie te wibracje? Nie jestem specem w tym temacie ale sprawdzalem polos na zalozonym aucie to miala minimalny luz wlasnie w tym miejscu, gdzie znajduja sie kamienie(tam byla uszkodzona guma). Dodatkowo moglem ja delikatnie poruszac wzdluz jej osi tzn. ciagnac od skrzyni w strone kola. Nie wiem czy to normalne objawy? Oczywiscie luz gora dlo byl naprawde minimalny, wrecz bardziej slyszalny niz wyczuwalny i ruszac polosia w osi szlo ale tez nie jakos masakrycznie mocno czy latwo. Oczywiscie opisuje prawa polos. Dodam jeszcze ze luz na lozyskach kola jest raczej niewyczuwalny.

Dodatkowo nie orientuje sie moze ktos jeszcze w polosie w 3.5v6 byly takie same jak w 3.0 lub innym silniku przy skrzyni automatycznej?
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 13 Lut 2015, 21:45
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Bicie kol na skreconej kierownicy a polosie


Coz, sam odpowiem sobie na swoje pytanie. Polosie byly sprawne (od 3.0 sa identycznie takie same jak do 3.5). Problem leżal w lozyskach kol przednich. Same lozyska nie szumialy ani nie wydawaly zadnych dziwnych dzwiekow a jak sie okazalo mialy luzy, ktore powodowaly, ze kola zaczynaly wibrowac w momencie gdy dostawaly jakiegos wiekszego obciazenia (masy). Przy jezdzie na wprost mozna bylo leciec 200 i bylo ok a przy minimalnym skrecie kierownica, gdzie szlo wieksze obciazenie na jedno z kol odczuwalne byly wibracje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultKadjar

59 900

2016r.

96 152 km

śląskie

RenaultLaguna

32 000

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie

RenaultCaptur

44 900

2014r.

105 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

55 900

2019r.

15 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System