Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Samochód nie pali, gasnące diody, kontrolka STOP.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MiloV

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Scenic I Phase II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sty 2015, 18:32
Temat postu:

Samochód nie pali, gasnące diody, kontrolka STOP.


Witam, problem pojawił się dzisiaj rano, podczas próby odpalenia samochodu ( Renault Scenic I Phase II, instalacja gazowa ) po przekręceniu kluczyka na zapłon wszystkie kontrolki się zaświeciły a później zaczęły migać. Po paru sekundach kontrolki gasły i zostawały tylko te standardowe które świecą się przed startem. Po przekręceniu kluczyka na rozrusznik, wszystko się wyłącza. Zegarek jest zrestartowany na 0.00, a licznik kilometrów dziennych wskazuje 0.
Pierwsza myśl jaka mnie natchnęła w raz teściem, to akumulator. Sprawdziłem go na prostowniku, 12v i ogółem wszystko niby okej. Ale przełożyliśmy go z działającym akumulatorem który mieliśmy na stanie. Podczas odłączania starego akumulatora,a dokładnie klemy ujemnej to mignęły nam światła awaryjne. Po założeniu nowego akumulatora problem z diodami ustał, świecą się wszystkie po przekręceniu na zapłon, po czym standardowo znikają wszystkie oprócz światła STOP, ikony od oleju i akumulatora. Nie jestem pewien czy wcześniej też świeciła się ikona Stop. No i przechodząc do sedna sprawy, przekręcam na rozrusznik, rozrusznik normalnie pracuje, samochód zapala? Tzn. słyszę jako taką pracę silnika przez parę sekund, ale auto od razu gaśnie. Dopiero jak przytrzymam samochód na gazie to silnik chwile pracuje, puszczając gaz gaśnie. Dodam też że z dziwnego powodu panel zarządzania gazem nie podświetla diod. Chociaż mogę się mylić bo raz albo dwa razy mi się zaświecił ale zgasł po paru sekundach. Sprawdziliśmy wszystkie bezpieczniki i wszystko niby się wydaje okej. Nie wiem co robić, możecie mi coś poradzić?
A dodam dodatkowo że to chyba kumulacja, pod sam koniec jak wychodziłem z garażu i chciałem przepchnąć auto pod bramę garażową i wydawało mi się że po mimo tego że jest na luzie i nie ma wciśniętego hamulca to tarcze się zacisnęły i auta nie da się ruszyć. Nie wiem czy ma to coś wspólnego, ale myślę że warto podać.
Wielkie dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi!
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 00:22
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Samochód nie pali, gasnące diody, kontrolka STOP.


Jak zachowuje się kontrolka immobilizera?Po przekręceniu kluczyka gaśnie,miga?
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 01:50
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Samochód nie pali, gasnące diody, kontrolka STOP.


immo nie ma raczej nic do tego, bo mu silnik na chwile odpala, gdyby imo przyblkowalo, to by nie chwycil silnik nawet na moment
Powrót do góry
gadu-gadu
MiloV

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Renault Scenic I Phase II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 16:18
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Samochód nie pali, gasnące diody, kontrolka STOP.


Immo miga normalnie, a po włożeniu i przekręceniu kluczyka gaśnie. Intryguje mnie ten STOP, postaram sie dorwać złącze diagnostyczne i ściągnąć mu błędy.
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 23:40
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Samochód nie pali, gasnące diody, kontrolka STOP.


Stop gaśnie razem z ciśnieniem oleju i ładowaniem.
Ja bym proponował podjechać do gazownika i opisać problem,bo auto zachowuje się elektrycznie normalnie.Może być wina instalacji gazowej.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 14 Sty 2015, 23:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

21 900

2007r.

196 000 km

śląskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultTalisman

59 900

2018r.

116 900 km

wielkopolskie

RenaultMegane

16 900

2011r.

257 932 km

łódzkie

RenaultCaptur

44 900

2014r.

105 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System