Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault ) dzialanie handsfree



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pysio30

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wesseling , niemcy
Posiadane auto: Renault Megane CC 2,0 aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 13:26
Temat postu:

dzialanie handsfree


Witam.
Wczoraj zakupilem dla zony Megane CC 2006r i ta zabawka ma ten system handsfree czyli keyless . Chcialbym sie dopytac o dzialanie tego ustrojstwa.
1. Po pierwsze czy to nie powinno byc tak ze jak opuszcze auto i odejde na kilka metrow to auto sie samo zamyka ? u mnie musze przycisk na klamce wcisanc to sie zamknie.
2. Jezeli nie potrzeba uzywac tej karty z kluczykiem bo mam ja w kieszeni i nie wyciagam to po cholere jest ten slot na karte pod przyciskiem start stop ?
3. W karcie jest tez maly kluczyk jak rozumiem awaryjny ale gdzie jest dziurkaq na ten kluczyk ? Smile

Zeby nie otwierac kolejnego tematu moze tu mi ktos tez pomoze . Problem dotycyz skrzyni ASB ma przelozenia P , R , N , D ale po lewej stronie kolo dzwigni jest jeszce przycisk podluzny M +- , wiecie moze do czego toto jest ?
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 17:34
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


1. Handsfree działa tak, że gdy oddalisz się od samochodu z kartą, to blokują się zamki. Jeżeli u Ciebie tak nie jest, to trzeba naprawić. Najpierw sprawdziłbym podpinając do CLIP-a.

2. Slot na kartę mają wszystkie Renówki - zarówno te bez handsfree jak i z nim. Jeśli chcesz, to możesz tam wkładać kartę, możesz też nie wkładać - wybór należy do Ciebie. Większość nie wkłada (bo i po co?), ale znam takiego, który mimo systemu keyless zawsze umieszcza kartę w slocie, bo tak lubi i tak się przyzwyczaił.

3. Ten mały kluczyk z karty służy do awaryjnego otwierania drzwi kierowcy w sytuacji, gdy karta zastrajkuje (np. wyczerpie się bateria). Klamka w drzwiach kierowcy ma zaślepkę w miejscu, gdzie inne samochody mają otwór na kluczyk. Od spodu zaślepki jest szczelinka, w którą wkładamy ten kluczyk z karty i wówczas ściągamy zaślepkę, a pod nią już jest otworek na kluczyk do otwarcia drzwi.

4. To jest możliwość manualnego, sekwencyjnego przerzucania biegów. Jeśli chcesz używać skrzyni w trybie manualnym, to w dowolnym momencie jazdy przesuwasz dźwignię w lewo i w kierunku "+" zmieniasz bieg w górę, a w kierunku "-" redukujesz. Fajna możliwość, choć zdecydowana większość ludzi z niej nie korzysta, bo skrzynia automatyczna chodzi rewelacyjnie, więc po co ręcznie zmieniać biegi?
Powrót do góry
mironeks

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Renault Koleos 2dCi 2011;Talisman2017;VW B5 1.8T-2003
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 18:09
Temat postu:

Re: dzialanie handsfree


pysio30 napisał:
Witam.

2. Jezeli nie potrzeba uzywac tej karty z kluczykiem bo mam ja w kieszeni i nie wyciagam to po cholere jest ten slot na karte pod przyciskiem start stop ?


Jeśli padnie bateria w karcie, to drzwi otworzysz kluczykiem i po włożeniu karty odpalisz silnik. Trzymając kartę poza slotem nie odpali z padniętą baterią.
Można to sprawdzić wyjmując baterię z karty po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi kartą.
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 19:02
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Mironeks, a tego to nie wiedziałem... Dzięki.
Powrót do góry
pysio30

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wesseling , niemcy
Posiadane auto: Renault Megane CC 2,0 aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Dziekuje za szybka odpowiedz.
Mam jeszcze jeden problem ktory dzisiaj zauwazylem. Otoz swiatla sa ustawione bardzo w dol a jak ruszam to pokretlo od regulacji wysokosci swiatel to nic sie nie zmienia. Co moze byc ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Sty 2015, 20:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pysio30

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wesseling , niemcy
Posiadane auto: Renault Megane CC 2,0 aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 12:36
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Witam.
dzisiaj sprawdzilem z ta skrzynia i faktycznie to M +- to do manualnej zmiany biegow jest ale nie zamierzam stosowac bo i po co.
Zastanawia mnie jeszcze ten keyless dlaczego auto nie zamyka sie samo po odejsciu na pewna odlaglosc w sumie pomijajac to to wszystko dziala poprawnie wiec zaczalem instrukcje czytac ale tez tego nie do konca rozumiem bo mam po niemiecku. I tak na poczatku jest napisane ze jezeli odejde na 2 metry to auto sie zamknie ale juz dalej jest opis jak powinno sie obchodzic z keyless i pisza ze po wyjsciu z auta nalezy wcisnac przycisk na klamce. Nie chytam tego. Moze trza to jakos aktywowac. No i martwi mnie jeszcze ten brak mozliwosci ustawienia reflektorow. Pozatym jestem mile zaskoczony tym autkiem.
Powrót do góry
mironeks

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Renault Koleos 2dCi 2011;Talisman2017;VW B5 1.8T-2003
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 16:23
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Ja mam polską instrukcję z 2011 r.
pysio30 napisał:
..dlaczego auto nie zamyka sie samo po odejsciu na pewna odlaglosc .

bo takiej opcji nie ma. Jeśli chodzi o odlgłość, to pisze o strefie aktywności karty w zależności od warunków.
pysio30 napisał:
...pisza ze po wyjsciu z auta nalezy wcisnac przycisk na klamce.

... to działa opcja karty tzw. wolne ręce. Po wyjsciu z auta i mając kartę w kieszeni naciskasz przycisk na klamce kierowcy i wszystkie zamki się zamkną. Do 3 sek. można pociągnąć klamkę i sprawdzić czy zamknięte drzwi.
Po ponownym przyjściu do samochodu w ten sam sposób odblokujemy zamki. Nie można zamykać z karty i odmykać z przycisku klamki. Wybieramy jedną opcję.
pysio30 napisał:

No i martwi mnie jeszcze ten brak mozliwosci ustawienia reflektorow.

W zależności od wersji wyposażenia - światła mijania:
1. Ustawianie ręczne przez wystające częściowo kółko w desce nad lewym kolanem kierowcy
2. Ustawia automat w zależności od załadunku na siedzeniach z tyłu i bagażnika. Wyżej/niżej.


Ostatnio zmieniony przez mironeks dnia Czw 29 Sty 2015, 16:39, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
pysio30

Debiutant



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wesseling , niemcy
Posiadane auto: Renault Megane CC 2,0 aut
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Sty 2015, 16:26
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


Mialem na mysli ze na pewna odleglosc to nawet moge na 50 metrow odejsc a auto sie nie zamyka. A wychodzi na to ze powinno.
Powrót do góry
pinkistinki

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa
Posiadane auto: vectra
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Lut 2017, 19:30
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


cześć, stoję przed możliwością zakupu megane III wyposażonego w funkcję keyless go. Niestety jednak najchętniej chciałbym się tego wynalazku z auta pozbyć. Nigdy nie miałem również auta które odpala się nie z kluczyka a 'z karty' - stąd moje pytanie - czy jeśli megane jest wyposażony w keyless go to czy można go zdezaktywować i np otwierać i zamykać auto normalnie z pilota? dzięki!
Powrót do góry
oxymedia

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Wilanów
Posiadane auto: SC II PhI 1,9dci 120KM 2004r
Piwa: 8/1
Wysłany: Pon 27 Lut 2017, 00:10
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


carmin napisał:
1. Handsfree działa tak, że gdy oddalisz się od samochodu z kartą, to blokują się zamki. Jeżeli u Ciebie tak nie jest, to trzeba naprawić. Najpierw sprawdziłbym podpinając do CLIP-a.


Bzdura. W Megane II tak nie jest.
_________________
Lubię samochody na "F"
Powrót do góry
oxymedia

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Wilanów
Posiadane auto: SC II PhI 1,9dci 120KM 2004r
Piwa: 8/1
Wysłany: Pon 27 Lut 2017, 00:11
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


pinkistinki napisał:
cześć, stoję przed możliwością zakupu megane III wyposażonego w funkcję keyless go. Niestety jednak najchętniej chciałbym się tego wynalazku z auta pozbyć. Nigdy nie miałem również auta które odpala się nie z kluczyka a 'z karty' - stąd moje pytanie - czy jeśli megane jest wyposażony w keyless go to czy można go zdezaktywować i np otwierać i zamykać auto normalnie z pilota? dzięki!


Można wyłączyć ale nie samemu. Zapraszam do mnie na PW jak chcesz. Mam sprzęt i zajmuję się kartami.
Jednak nie rozumiem po co do wyłączać. Pokochasz na tyle że nie bedziesz chciał auta bez tego.
_________________
Lubię samochody na "F"
Powrót do góry
ladyaggu

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia
Posiadane auto: Renault Captur dCi 1.5 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Sty 2018, 12:48
Temat postu:

Re: ( Renault ) dzialanie handsfree


oxymedia napisał:
pinkistinki napisał:
cześć, stoję przed możliwością zakupu megane III wyposażonego w funkcję keyless go. Niestety jednak najchętniej chciałbym się tego wynalazku z auta pozbyć. Nigdy nie miałem również auta które odpala się nie z kluczyka a 'z karty' - stąd moje pytanie - czy jeśli megane jest wyposażony w keyless go to czy można go zdezaktywować i np otwierać i zamykać auto normalnie z pilota? dzięki!


Można wyłączyć ale nie samemu. Zapraszam do mnie na PW jak chcesz. Mam sprzęt i zajmuję się kartami.
Jednak nie rozumiem po co do wyłączać. Pokochasz na tyle że nie bedziesz chciał auta bez tego.


Kochałam ten system do wczoraj, kiedy to zatrzasnęłam kartę w aucie. Zapasowa była w moim domu rodzinnym. Na szczęście miałam osobę, która mi przywiozła, 3 godziny na mrozie (w aucie było wszystko - cala torebka z dokumentami, pieniędzmi, telefonem, glukometrem i lekami (mam cukrzycę i potrzebuję tego co chwilę), więc nie odstąpiłam pojazdu na krok. Tęsknię za starymi systemami ze zwykłym kluczem Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


RenaultArkana

88 888

2023r.

20 000 km

lubelskie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

25 000

2011r.

220 000 km

śląskie

RenaultClio

39 900

2018r.

135 475 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKadjar

86 990

2021r.

15 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System