Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
flathead

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowroclaw
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2015, 23:44
Temat postu:

Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Witam,
Mysle o kupnie Trafica 2.5 z padnietym automatem. Cena jest atrakcyjna, Trafic niezajezdzony ale wolalbym miec jednak z manualna skrzynia. Mozecie podpowiedziec jakis namiar na dobry, sprawdzony warsztat w Wlkp lub Kujawsko-Pomorskim gdzie mozna zrobic taka wymiane? Z waszego doswiadczenia - jakie czesci ulegaja wymianie poza skrzynia i lewarkiem i o jakich kosztach mniej wiecej tutaj mowimy? Widzialem jedna oferte na Alledrogo ale poza tym "widze ciemnosc". Przepraszam za brak polskich znakow interpunkcyjnych, to nie lenistwo bynajmniej. Z gory dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 15 Mar 2015, 12:36
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


linki, lewarek z mocowaniem, nakladka na skrzynie, pedal sprzegla z uchwytem i pompka, przewody od sprzegla i zbiorniczek plynu chamulcowego
poco zmieniac cos co dobre? pomoge ogarnac jesli chcesz robota bo na 80% w nim jest problem
Powrót do góry
flathead

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Inowroclaw
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 00:10
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Pytam o namiary na warsztaty tak na wszelki wypadek. Automatu nigdy nie mialem i jakos tez nigdy nie chcialem miec. Wiem, ze to dosyc wymagajaca "czestej opieki" skrzynia i stad jakies moje obawy. Niestety, na ta chwile nie wiem jaki jest problem techniczny ze skrzynia - samochod stoi w Belgii i ciezko o diagnoze Clipem. Musze na szybko rozwazyc wszystkie za i przeciw jesli chodzi o zakup. Widze, ze jestes duzym zwolennikiem Quickshifta - to jak jest z tym rwaniem przy zmianie biegow - rzecz do wyeliminowania? Moze ktos moze mi polecic jakiegos fachowca w Wlkp lub Kujawsko-Pomorskim w temacie rzeczonej skrzyni. Moze lepiej najpierw sprobowac romansu z automatem?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 01:37
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


kilka latem pomykam na polautomacie i wlasciwie ciagle mam ten sam problem, wysprzeglik przynajmniej raz do roku i zieleniejaca kostka od robota
mi ta skrzynia pasuje bo duzo u mnie korkow i nogi bola
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 23:17
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Rok temu zakupiłem takie auto ale sprawne , między czasie padło sprzęgło a diagnoz było tyle że szkoda mówić . Na szczęście wojtekcichy ma ogromną wiedzę na temat tego wynalazku i mi pomagał .
Ten robot wcale nie jest taki skomplikowany jak by się wydawało . Zmiana biegów u mnie jest płynna jedynie wnerwiające jest redukowanie biegów przy dojeżdżaniu np do świateł .
Przeróbka mi też świtała w głowie ale byle rzeźnik tego nie zrobi. Mój kolega 2 lata temu Mastera wykastrował z takiej skrzyni i do tej pory ma problemy . Linka się zacina , auto traci moc (nieudana ingerencja w komputer) .
Ostatecznie zrezygnowałem z takiej przeróbki .
Na dzień dobry przestrzegam Cię przed serwisem tych skrzyń w Elblągu , z rozmowy tym gościem wynikało że mój robot nadaje się cały do naprawy koszt około 3 tys zł a okazało się że sprzęgło padło . Moim zdaniem naciągacze .
Ogólnie też nie mam zaufania do tego automatu i skrzyni biegów która wydaje ,,nieziemskie'' odgłosy ale przynajmniej miałem pewne auto od pierwszego właściciela .
Podobno można kupić jakiś zestaw naprawczy do też skrzyni ale nawet w serwisie o tym nie słyszeli ( autoryzowany serwis też omijaj mi wciskali że jest dwumasa )
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 23:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 23:24
Temat postu:

pytanie do wojtekcichy


Jak się objawia usterka wysprzęglika ? Tzn siada tak od razu czy są jakieś objawy . U mnie zauważyłem białą maż w pierwszym zbiorniczku z płynem hamulcowym .
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 01:10
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


w zbiorniczku od sprzegla na robocie to normalne, u mnie nawet czarny sie robi
co do wysprzeglika to tragedia jak padnie w trasie bo dopuki masz plyn to jako tako wrzuci bieg ale czuc ze ciagnie i silnik schodzi z obrotow, po 2 -3 probach zmiany biegu niemasz sprzegla wogole, robot 3-4 razy probuje wbic 1 i w koncu wywala blad na wyswietlaczu po czym musisz wylaczyc zaplon na 3-4 sekundy i mozesz probowac ponownie ale to bez sensu
mialem akcje ze grubo ponad 400 km od domu padl mi wysprzeglik i jest myk by oszukac robota ze sprzeglo dziala, nie jest to latwe ale dziala jak sie juz uda, trzeba na zgaszonym silniku rozpedzic vana do okolo 15 km/h (mojego pchalem sam okolo kilometra do gorki) po rozpedzeniu szybka akcja w sensie odpalamy bez grzania swiec i tymsamym trzeba wciskac biegi w gore, jesli wrzuci 1 i nie wywali bledu to mozemy spokojnie normalnie jechac a biegi wchodza jak ze sprzeglem i nie wywali bledu bo skrzynia nie zdazyla zrobic auto testu"
wazne jest tylko przed rozpedzeniem auta wlaczyc na zaplon by pompa nabila cisnienie i wylaczyc, jesli nie wylaczymy zaplonu to po odpaleniu wywali nam blad bo sterownik odrazu po autotescie skrzyni wciska sprzeglo a skoro zaplon byl wlaczony to tylko czeka na sygnal odpalenia silnika i wywala blad na wyswietlaczu
ta metoda ma jeden wielki minus, niemozna sie zatrzymac bo bedzie trzeba powtorzyc akcje tak ze kolego zmieniaj co roku lub 60 k km by nie testowac mojej metody
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 23:49
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Tylko gdzie ja kupie ten wysprzęglik to jest pytanie . Jest to ogólnie dostępne ?? Bo wiadomo że z tym przy sprzęgle nie ma problemu .
Podczas jazdy z górki kiedyś przez przypadek wrzuciłem na luz iii ze strachu że wbije mi pierwszy bieg przy 100 km , zatrzymałem się i dopiero wrzuciłem 1 bieg. W czasie jazdy można wbić bieg??
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 23:52
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


a mam jeszcze jedno pytanie .... czy to prawda że zmienia biegi w czasie jazdy bez wysprzęglania ?? że odczytuje prędkość obrotową z wału silnika ?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 18 Mar 2015, 02:58
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


mojego vana kupilem z korbowodem wystajacym z bloku wiec niechce sprawdzac co sie stanie kiedy z N wrzuce bieg podczas jazdy ale mysle ze sterownik nie pozwoli rozwalic silnika
niby sterownik skrzyni kontroluje wtrysk na swoj sposob wyrownujac obr podczas zmiany biegow na wyzsze ale wciska sprzeglo tyle ze jak pisalem wyzej bez sprzegla tez se poradzi tylko kwestia ruszenia z miejsca a na biegu nie zapalisz bo przed startem silnika sterownik wylaczy bieg i nie otworzy obwodu rozrusznika jesli nie bedzie N na wyswietlaczu
wysprzeglik to ta czesc ktora jest w skrzyni, w naszych skrzyniach jest ten na 2 srubki
jesli musisz wiedziec z tym wysprzeglaniem to moge sie smignac z clipem i sprawdzic ale bez sprzegla se radzi bo sprawdzalem, nawet niema roznicy
wysprzeglik tylko aso lub luka bo mozesz byc niemile zaskoczony, ale 2 lata temu luka wytrzymal mi okolo miecha ale byla jakas wada fabryczna i kolejny mial sie dobrze do chyba grudnia 14

http://www.sklep.tomiicars.com.pl/3186,wysprzeglik-skrzyni-opel-vivaro-movano.html
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Sro 18 Mar 2015, 11:20
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Wojtek, jako ze mocno siedzisz w temacie wysprzeglika - myslisz, ze ten bedzie dobry
http://www.wajbex.pl/czesci-samochodowe/3182-600-202-sachs-wysprzeglik-centralny-sprzegla-renault-trafic-ii-autobus-jl-2-0-dci-115-jl0h-,10-00093-04752-000019857-0002-00047-,0100050,0100054,0100237-3182~1600~1202-0032-00047-000000134-3182~1600~1202~1SAC.aspx
Piszesz generalnie, ze tylko luk i ori. Ten sachs-a tez wyglada na metalowy i ma jeszcze troche innych "dziadow'' przy sobie.
Piszesz takze, ze od biedy to i bez kanalu da sie wymienic. Masz na mysli jakis najazd czy po prostu podniesiony przod. No i ile Ci zeszlo za pierwszym razem? Chcialbym tego lata wymienic "na wyrost" na metalowy a nie mam do kogo dac to zrobic. Poza tym samemu to zawsze cos sie wypatrzy innego - tu linka sie konczy, tam przewod wyciera a tam cos odpadlo itd..
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 18 Mar 2015, 18:59
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Pomyliłem sobie z tą pompa co jest w robocie i wytwarza ciśnienie w celu wysprzęglenia .
Sam wysprzęglik był wymieniany razem ze sprzęgłem około 10 tys km temu (taki jak na zdjęciu od Ciebie) Niby mam oryginał bo sam kupowałem i montowałem z mechanikiem .
Powiem szczerze że zdziwiłeś mnie tym że jest tak mało trwały . Powinien wytrzymać min 120 tys km . Mój stary po 120 tys km nie miał żadnych wycieków .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 18 Mar 2015, 20:33
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Arsen ja robie 80% miasto i czesto poprostu trzymam na hamulcu nie ciagnac recznego wiec sprzeglo wycisniente a w manualu nawet na chwile cisniesz sprzeglo bo sie niechce trzymac. czasem stoje godzine w korku to te sprzeglo jest wyciskane jak podczas trasy 2-3 tys km
Dodek nietestowalem sascha nie testowalem bo poprostu niema go w uk sklepach z czesciami, mam wybor lucasa valeo i tympodobne wynalazki i testowalem lucasa ori i luka
pierwszy raz to 2 dni duzo palac, przydaje sie klucz udarowy na baterie, ja uzywam impacta dewalta do wkretow z przejsciowka na nasadki 1/2 cala, zawsze rozbieram przod auta bo lubie przestrzen i do tego nie trzeba podjazdow ani nic, jedynie trzeba podniesc lewy przod by wywalic kolo i poloske
profesjonalista zrobi to w 3-4 godziny jesli robi to nalogowo i ma podnosnik ale jak sam wspomniales czasem dobrze jest samemu podlubac i podpatrzec jak sie maja inne czesci
dobrze jest jesli ktos pomoze wsadzic skrzynie ale samemu tez da rade tyle ze do najlzejszych ona nie nalezy
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Sro 18 Mar 2015, 21:09
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


To jest fakt że każde wciśnięcie hamulca nożnego = wysprzeglanie . Korek w mieście też duże obciążenie. Wiec nic dziwnego że padają tak szybko .
Na szczęście po mieście mam Fiata Doblo 1.9 multijet z którego jestem mega zadowolony , chyba że mam wieksze ładunki to wtedy trafic .
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Sro 18 Mar 2015, 21:31
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Wymiana skrzynii auto na manuala w Traficu 2.5


Dzieki za cenne wskazowki. Gdyby Ci sie cos ciekawego przypomnialo w tym temacie to chetnie poslucham. Na razie moge tylko piwko postawic.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

21 900

2007r.

196 000 km

śląskie

RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

62 900

2016r.

91 671 km

kujawsko-pomorskie

RenaultTrafic

35 900

2007r.

270 000 km

śląskie

RenaultScenic

16 999

2008r.

159 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System