Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) nagle rozladowany akumlator i komunikat STOP ZUNDUNG AUS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
werasdzxc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: renault vel satis 3.0 dci initiale 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 16:42
Temat postu:

nagle rozladowany akumlator i komunikat STOP ZUNDUNG AUS


Witam
Problem pojawil sie nagle rano wladam kluczyk i [cenzura] typowe objawy rozladowanego aku...mysle jakim cudem moze cos mi przegryzlo kable...odpalam z kabla i jest ok ale po chwili wyskakuje komunikat stop zundung aus ...wylaczam auto...wyciagam aku ktory kupilem 3 lata temu bezobslugowy ..kontrolka pokazuje ze jest rozladowany - laduje cala noc i kontrolka dalej czarna...mysle ze prostownik pewnie jakis slaby...wpinam aku odplama od strzalu ..mysle jest ok ....ruszam by po chwili wyskoczyl komunikat stop zundung aus plus bald wtryskow - probuje ponownie odpalic i [cenzura] aku rozladowany!!! czyzby mi cos przegryzlo kable i jest jakies zwarcie? sprawdzam olej...a bagnet suchy....no nic wyciagne jeszcze raz akumlator wezme lepszy prostownik lub sprawdze aku w serwisie gdzies czy moze nie jest walniety i doleje oleju zobaczymy co bedzie - czy jak brakuje oleju lub jest go eksteremalnei malo to moze mi wyskoczyc taki komunikat zeby zatrzymac auto? i ten rozladowany aku..tez jest zagadka - to wszystko sprawia ze jest to szukanie igly w stogu siana...
Moze Wy wiecie o co chodzi Panowie? bo ja juz rozkladam rece
_________________
Przemek
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 19:49
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) nagle rozladowany akumlator i komunikat STOP ZUNDUNG AUS


Długo nie będziesz jeździł na tym silniku jak dopuszczasz do tego że bagnet suchy.
Zrób tak: dolej oleju, naładuj znowu akumulator i odpal auto. Jak odpalisz zmierz napięcie na biegunach akumulatora przy pracującym silniku. Możesz jeszcze włączyć światła. Ma być 13,9-14,5 V (przynajmniej tak pisze na moich akumulatorach). Teraz w autach bardzo często kontrolka nie sygnalizuje braku ładowania tylko jak już jest mogiła, wyświetla się komunikat. W razie czego miernik ok 15 zł. Very Happy Przyda się na zaś.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultEspace

38 900

2014r.

212 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultLaguna

32 000

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultClio

13 500

2009r.

266 350 km

lubelskie

RenaultMegane

9 000

2009r.

195 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System