Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) nagle rozladowany akumlator i komunikat STOP ZUNDUNG AUS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
werasdzxc

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: renault vel satis 3.0 dci initiale 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 16:42
Temat postu:

nagle rozladowany akumlator i komunikat STOP ZUNDUNG AUS


Witam
Problem pojawil sie nagle rano wladam kluczyk i [cenzura] typowe objawy rozladowanego aku...mysle jakim cudem moze cos mi przegryzlo kable...odpalam z kabla i jest ok ale po chwili wyskakuje komunikat stop zundung aus ...wylaczam auto...wyciagam aku ktory kupilem 3 lata temu bezobslugowy ..kontrolka pokazuje ze jest rozladowany - laduje cala noc i kontrolka dalej czarna...mysle ze prostownik pewnie jakis slaby...wpinam aku odplama od strzalu ..mysle jest ok ....ruszam by po chwili wyskoczyl komunikat stop zundung aus plus bald wtryskow - probuje ponownie odpalic i [cenzura] aku rozladowany!!! czyzby mi cos przegryzlo kable i jest jakies zwarcie? sprawdzam olej...a bagnet suchy....no nic wyciagne jeszcze raz akumlator wezme lepszy prostownik lub sprawdze aku w serwisie gdzies czy moze nie jest walniety i doleje oleju zobaczymy co bedzie - czy jak brakuje oleju lub jest go eksteremalnei malo to moze mi wyskoczyc taki komunikat zeby zatrzymac auto? i ten rozladowany aku..tez jest zagadka - to wszystko sprawia ze jest to szukanie igly w stogu siana...
Moze Wy wiecie o co chodzi Panowie? bo ja juz rozkladam rece
_________________
Przemek
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 19:49
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) nagle rozladowany akumlator i komunikat STOP ZUNDUNG AUS


Długo nie będziesz jeździł na tym silniku jak dopuszczasz do tego że bagnet suchy.
Zrób tak: dolej oleju, naładuj znowu akumulator i odpal auto. Jak odpalisz zmierz napięcie na biegunach akumulatora przy pracującym silniku. Możesz jeszcze włączyć światła. Ma być 13,9-14,5 V (przynajmniej tak pisze na moich akumulatorach). Teraz w autach bardzo często kontrolka nie sygnalizuje braku ładowania tylko jak już jest mogiła, wyświetla się komunikat. W razie czego miernik ok 15 zł. Very Happy Przyda się na zaś.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie

RenaultMegane

21 900

2012r.

170 283 km

mazowieckie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 700

2006r.

246 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System