Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 21 Lip 2015, 22:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


opisz jak sie stalo ze przestalo dzialac, wyciagales robota? nie przejmuj sie ta adaptacja bo ja tez jej niemoge zrobic i wydaje mi sie ze jest to opcja dla nowej tarczy sprzeglowej, sterownik wciska se to sprzeglo a na koniec wywala komunikat ze niemozna ukonczyc...
za kazdym razem po wyciaganiu robota odpowietrzam sprzeglo uzywajac faza1 i przechodze do kasowania bledow, w tabeli gdzie masz kasowanie sa 2 inne opcje min. usun przyuczenie sprzegla czy cos takiego i to wcisnij, jesli zostal jakis blad to go skasuj i powinno banglac chyba ze ktorys z czujnikow zaklamuje
plynu masz troche na dnie od sprzegla czy od chydrauliki robota? na zgaszonym silniku biegi wchodza?
Powrót do góry
Kozel

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vivaro 2.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lip 2015, 23:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


hmm... w sumie to żona zepsuła Smile pojechała autem a wrociła lawetą... na parkingu zatrzymała się, wrzuciła luz, nie wyłączała silnika, a gdy sprobawała wrzucić jedynke nie było już reakcji, potem w ferworze walki z lewarkiem udało się wrzucić nawet i dwójke i tak juz został przytargany na lawecie do domu. Jak jeszcze nie miałem clipa to poodpinałem kostki, poczyscilem i wróciła możliwość wrzucania biegów. Teraz mam clipa ale dalej nie wiem czemu system nie bangla.
Robota jeszcze nie wyciągałem, nie bardzo też widoczny jest wyciek, a oleju zostało w jego zbiorniku z 1 cm, w zbiorniczku sprzęgła jest płynu full. Na clipie widze jak nabija cisnienie i na zgaszonym silniku mogłem zmieniać biegi. Niestety po odpaleniu go nie działa sprzęgło i swieci się ta kontrolka świadcząca o awarii układów elektrycznych skrzyni biegów.
Na clipie gdy próbowałem robić przyuczenie skrzyni wywala niepowodzenie, z drugiej strony nie ma jakiegoś aktywnego błedu któregoś z czujników, cewki ani niczego takiego. Więc czemu nie bangla?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 00:59
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


centymetr to za malo plynu i moze zajezdzic pompe,ja se leje polowe zbiornika, kiedy mialem to padlo na stole to z cisnienia zerowego do nabicia roboczego pociaglo okolo 2 cm plynu...
system skrzyni jak kazdy inny przechodzi test podczas wlaczenia zaplonu, jesli czujniki sa ok i pompa nadymala cisnienie do butelki to kontrolka bledu skrzyni na wyswietlaczu gasnie, nastepnie jest rozruch silnika podcas ktorego sterownik skrzyni sprawdza polozenie wybierakow skrzyni i ewentualnie wrzuca na luz i dopiero odblokowuje sygnal dla przekaznika rozrusznika. od razu po rozruchu wyciskane jest sprzeglo nawet jesli reczny jest zaciagnienty i nie dotykasz pedalu chamulca by wykryc ewentualne uszkodzenie wysprzeglika w skrzyni
masz clipa wiec wbij w parametry i podejzyj jakie cisnienie masz w robocie, powinno byc w granicach 40 barow
co do oleju to niepamietam oznaczenia ale kilka tygodni temu wywalilo mi uszczelke i zalalem olej do zawieszenia chydraulicznego i jak na razie niewidze zadnych nieprawidlowosci, cisnienie trzyma jak trzymalo a czas nabicia butelki sie nie zmienil wiec raczej moge go polecic
Powrót do góry
Kozel

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vivaro 2.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 17:45
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


olej mam zamówiony w reno, 120zł za litr, dzisiaj podłączyłem clipa i wywaliło mi błąd czujnika prędkości wejściowej skrzyni, wiązka sprawdzona, przejścia są. Czujnik ma 0,6 Ohm'a, zobacze czy w aso mają nowy, pompka daje 46 bar ale nie moge juz z lewarka wybierac biegów, z clipa wsteczny i neutral wbija, oprócz tego mam teraz błąd df076 podporządkowanie sprzegła i df189 przyuczenie biegów... o co chodzi z tym podporządkowaniem sprzęgła? zaciął się siłownik w robocie? zdarzyło się to komuś?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 20:07
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Wez jeszcze wyczysc kostke niebieska w puszce przekaznikow pod zbiorniczkiem wyrownawczym, ta wieksza i sprawdz czy bledy sie powtarzaja
Niewiem jak ci to dzialalo bez plynu
Ten czujnik czasem nie laczy bo woda z przegubu na niego chlapie podczas deszczu
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Lip 2015, 20:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kozel

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vivaro 2.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lip 2015, 21:21
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Układ miał trochę płynu... cały cm Very Happy fakt juz po nabiciu cisnienia. Na clipie cisnienie 46bar, żeby je spuścić przed demontażem ze 20 razy trza było powtarzać operację odpuszczenia ciśnienia - znaczy akumulator ciśnienia też ok.
Kostki posprawdzane, wszędzie przejścia są. Dzisiaj zdemontowałem robota. Uszczelniacze na siłowniku sprzęgła wyglądają na dobre. Zdemontowałem też uszczelniacze na siłowniku wodzika,bo tam było troche mokro. Tu pytanie do Wojtekcichy, czy demontujesz jakoś same tłoczki? Te piny na suwakach do czujników położenia idzie wyciągnąć? Łatwiej było by pozakładać z powrotem uszczelniacze...
Czujnik położenia siłownika sprzęgła działa tak samo jak ten od położenia wodzika, na starcie 1,3 kOhma. Jak jeszcze bawiłem się w diagnostykę dalej pokazywało błąd df076 podporządkowanie sprzęgła def3 (więc niby problem z tłokiem siłownika lub zaworem) i df189 przyuczenie biegów.
Błąd prędkości wejściowej skrzyni był tylko przy włączonym silniku.
W związku z tym błędem sprzęgła wyciągać od razu całą skrzynie i wymieniać wysprzęglik? Ktoś miał podobny problem?
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 24 Lip 2015, 23:47
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


tak, ppotencjometry sprzegla i wodzika sa takie same i mozna je podmienic, pamietaj by zakladac sensory pod kontem by napiac potencjometr, inaczej albo go rozwali albo bedzie przeklamywal, potencjometr wodzika zakladasz juz gdy robot siedzi na skrzyni bo na 80% zlamiesz wtyczke podczas wkladania robota
tloczki? zdejmujesz sensor, nastepnie wyciagasz plastikowa przejsciowke i widoczny jest tlok, w przypadku tloka wybieraka pin wybijasz i wyciagasz tlok po wyjeciu pierscienia i zaslepki tlok wychodzi, na wybieraku jest symetryczny jakbys sie zastanawial pozniej ktora strona wsadzic

daj maila na pw to wysle kilka zdjec
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kewlys34

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): opoczno
Posiadane auto: opel vivaro 2,5 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Wrz 2015, 22:50
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


witam wszystkich
mam takze problemy z tym polautomatem ale powoli jakos wychodze po wymianie sprzegła na orginalne i siłownika przy całej obsłudze adaptacji odpowietrzeniu wszystko juz wygladało na cacy samochod jezdził rewelacja czyli nie sarpie juz przy ruszaniuale ale jest problem gdy postał przez noc zapowietrzyło sie sprzegło i mam pytanie jaki płyn powinien byc i dlaczego sie zapowietrza moze gdzies łapie lewe powietrze czy ktoś miał podobny problem bo jestem juz tym zmeczony
dziekuje
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 11 Wrz 2015, 11:06
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


powietrze lapie tam gdzie masz wycieki, wyczysc wszystko sprayem do elektryki i na zapalonym wrzuc jakis bieg i pociagnij reczny na kilka minut , powinien pjawic sie wyciek
jesli jakis jest to na jednym z laczen czyli przy robocie lub przy odpowietrzniku, wysprzeglik wymieniany?
plyn dot4
moze slabo im poszlo odpowietrzanie, ja zawsze trace 40 min na ta operacje
Powrót do góry
kewlys34

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): opoczno
Posiadane auto: opel vivaro 2,5 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Wrz 2015, 17:36
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


witam
wymieniane było docisk i tarcze a takze siłownik który wciska sprzegło ale wysprzeglik nie był wymieniany
dzisiaj kolejna proba i jeszcze wymienia oringi przy wysprzegliku ale mecanik mowi ze wycieków nie ma jest czysto
a moze faktycznie słabo im poszło odpowietrzanie a jeszcze ten siłownik który naciska sprzegło jest zasilany takze płynem dot 4 czy ma osobny układ z pompa
pzdr
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 11 Wrz 2015, 21:40
Temat postu:

do kewlys34


Szkoda że nie był wymieniany wysprzeglik może odmówić posłuszeństwa dużo wcześniej niż nowe sprzęgło .
Ja wymieniałem sprzęgło razem w wysprzęglikiem nie wiem jak gosciu odpowietrzał ale wszystko gra , nawet żadnej poźniej adaptacji nie przeprowadzałem .
Mam pytanie gdzie kupiłeś ten siłownik to wciska sprzęgło ???
Powrót do góry
kewlys34

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): opoczno
Posiadane auto: opel vivaro 2,5 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Wrz 2015, 22:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


witam
siłownik kupiłem w serwisie na zamowienie rzecz jasna a z tym wysprzeglikiem to pomysle chyba bo kolego chyba masz racje sprzegło docisk i siłownik orginalne to i wysprzeglik trzeba zainwestowac bo mam juz 222000 tys przejechane i nie wiem czy był kiedyś wymieniany
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sob 12 Wrz 2015, 11:07
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


z tego co rozumiem masz zmieniony wysprzeglik, to ta czesc ktora siedzi w skrzyni i wyciska docisk, glupota jest niewymienienie tego podczas robienia sprzegla zwlaszcza w polautomacie
w robocie masz 2 zbiorniki, z przodu na plyn do sprzegla dot4 a z tylu plyn hydrauliczny zasilajacy robota. by sprzeglo dzialalo jak nalezy z tylu powinno byc okolo polowe zbiornika a z przodu 3/4
w moim robocie kiedy mam zapowietrzone sprzeglo to wywala plyn korkiem ale jesli delikatnie zapowietrzone to juz nie, podnies jedno kolo przednie i na zimnym silniku wrzuc jedynke, powinno zatrzymac sie kiedy pociagniesz reczny
Powrót do góry
LEONEK123456

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra ,Renault Trafic
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Gru 2016, 19:19
Temat postu:

Problem z półautomatem Trafic 2,5 DCI


Witam wszystkich forumowiczów,jestem tu nowy więc jeszcze nie do końca wiem jak się tu poruszać.Mam problem z półautomatem.Padła w nim pompa nie mogłem go odpalić. Po naprawie pompy mechanik nie daje rady zaprogramować robota.Nie chce przejść 2 punkt programowania pokazuje błąd lecz bez numeru.Wymienili sprzęgło i nadal problem.Jest to drugi już mechanik i nie dają rady.Auto odpala lecz nie zmienia biegów.Szukam mechanika w Warszawie i jej oklolicy ,który to ogarnia.Może ktoś miał taki problem,Proszę o jakieś wskazówki bo widzę że będą kłopoty.Pozdrawiam. Sad Sad
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 20 Gru 2016, 21:34
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


co konkretnie sie dzieje? kiedy pompa padnie (a wlasciwie silnik bo pompa jest niezniszczalna) zakladasz nowa i bangla, tylko czasem bywa ze mechanik sierota pomyli wtyczki na czujkach, poznie postanowi to zdoptowac i pozamiatane
co dokladnie sie dzieje po przekreceniu na zaplon? pompka kreci rozumiem bo by silnik nie odpalil, wywala blad skrzyni na wyswietlaczu? 0 reakcji na zmiane biegu czy cos tam probuje? na zgaszonym to samo?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultArkana

117 990

2023r.

8 000 km

śląskie

RenaultScenic

26 900

2015r.

114 850 km

lubelskie

RenaultLaguna

22 000

2008r.

219 000 km

śląskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie

RenaultArkana

94 900

2021r.

64 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System