Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtek Trafic

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: EVOQUE
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Kwi 2015, 23:36
Temat postu:

Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Wita
Jestem amatorem i bardzo proszę was o pomoc i poradę.
Podczas jazdy skrzynia przestała działać w trybie automatycznym po chwili praktycznie przestała w ogóle działać aż w końcu samochód nie chciał nawet odpalić.
Auto wylądowała w warsztacie diagnoza ASO wyciek w automacie brak płynu.
Z tego co przedstawiono mi w warsztacie automat ma wycieki w dwóch miejscach ale głównie cieknie (przepraszam za mało fachowy język) z uszczelki pod mechanizmem przesuwającym, taki okrągły walec z wycięciem w środku umieszony w wgłębieniu - wnioski brak części brak możliwości naprawy trzeba wymienić na nowy lub używany.
Czy faktycznie nie da się tego naprawić ?? Znacie kogoś kto robi regeneracje tego ??

Znalazłem używkę warsztat zamontował ale samochód nie pali - mimo że wgrali mu oprogramowanie że odpowiada i teoretycznie przerzuca biegi nie można odpalić samochodu.
ASO twierdzi że dwa powody albo sprzęgło się kończy i dlatego automat nie daje się zaprogramować do końca albo dostarczona automat jest niesprawny.
Jest jeszcze trzecia opcja że raz zaprogramowanego automatu (mówię o samej hydraulice sterującej skrzynią biegów) nie da się ponownie zaimportować do innego auta (to chyba nie bardzo możliwe).

Proszę o waszą pomoc i poradę auto kupiłem niecały miesiąc temu i jak narzazie więcej stoi niż jeździ miałem tylko zrobić rozrząd i jeździć a tu już wymieniłem uszczelniacze na wałkach a teraz morduje się ze skrzynią.

Samochód ma niecałe 200 tys km jest to 2,5l w automacie czy to możliwe że sprzęgło przy tym przebiegu (zakładając ze jest realny) jest do wymiany ? jakie są standardowe przebiegi tych aut do wymiany sprzęgła ??

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną nie działania automatu ?? serwis diagnozuje poprawnie ??

Macie jakiś warsztat na śląsku co dobrze ogarnia temat ??

Pomocy ! - proszę.
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 20:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Może sie kończyć sprzęgło Idea ale to nie jeden problem .W ASO muszą Przejść całą procedure jeżeli nie będzie dobrze odpowietrzone to nie przedzie Exclamation procedura Exclamation te Automaty /roboty /występują w nisanie i oplu to jest to samo Exclamation opis wycieku nie jest zrozumiały Question
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 00:29
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Dla mnie jest zrozumialy, walnely uszczelniacze wysokocisnieniowe, sa 2 duze i 2 male. Wymiana prosta ale dostepnosc trudna, aso powinno sprzedac uszczelniacze a jesli nie to do sklepu z czesciami dla koparek i po wymiarach dopasowac, sprawa jest na tyle skomplikowana ze ten simering uszczelnia po wewnetrznej i zewnetrznej a nie jak standardowy tylko od wewnetrznej, tak czy inaczej wymienil bys sam i kosztowalo by to w granicach 30zl + olej taki specjalny
Sprawa palenia
Sterownik skrzyni blokuje rozruch jesli wbity jest bieg lub sterownik niewidzi pozycji wybieraka skrzyni biegow
Piszesz ze zaladowali nowy soft dla sterownika skrzyni, po tej operacji robisz odpowietrzenie sprzegla poziom 1, nastepnie poziom 2
Kolejne jest przyuczenie wybieraka, i przyuczenie sprzegla
bez adaptacji wybieraka skrzyni moze blokowac rozruch ale sprzeglo nie ma nic do rzeczy
Jest reczna procedura adaptacji wybieraka ale niewiem jak ja wywolac, biegi wtedy szaleja 1-2-1-2 okolo minuty pozniej wsteczny i wywala na luz co oznacza sukces
Clipem wszystko to mozna zrobic w 10 -15 minut
Bledy jakies sa? Skoro blokuje rozruch to powinien byc blad skrzyni na wyswietlaczu
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wojtek Trafic

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: EVOQUE
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 09:50
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Dzięki za podpowiedz już przynajmniej wiem coś więcej.

Ale mam jeszcze prośbę czy jesteś w stanie na tyle mi to dokładnie opisać albo wytłumaczyć żebym był w stanie te uszczelniacze sam wymienić ? Mam troszkę zdolności manualnych mam dostępność do narzędzi, części poszukam, a nawet warsztatu ale potrzebował bym dokładnej precyzyjnej instrukcji jak postępować jak to wyciągnąć rozebrać i jak złożyć co istotniejsze.
Wiem że to wymaga z twoje strony poświecenia trochę czasu a może i nawet dużo ale chętnie ci się jakoś odwdzięcze (pisz na priv tylko jak i może jakoś to ogarniemy) Jak byś mieszkał bliżej to chętnie bym ci to podesłał i jakoś byśmy się rozliczyli a tak bardzo bym prosił o korespondencyjny kurs naprawy Smile))
Bo z tego wszystkiego wynika ze najlepsze rozwiązanie to wymiana uszczelniaczy.

A co do ASO to widzę ze nie radzą sobie i już chcą się mnie pozbyć twierdzą że nie działa hydraulika którą im dostarczyłem albo że za mała sprzęgło za każda wyminę chcą kasę za wymianę sprzęgła to rozumie ale oni sami nie wiedzą co tak dokładnie jest- wiec jeśli nawet wydam znowu kasę kupię używkę hydrauliki wymienię sprzęgło to i tak mogą nie uruchomić auta - to chyba droga do nikąd
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 14:14
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Robie bardzo daleko od domu tak wiec lekko po polnocy wysle zdj a manual napisze tutaj by pozniej ktos skorzystal, zaopatrz sie rowniez w miernik, bycmoze sterownik skrzyni masz uszkodzony i trzeba to bedzie sprawdzic. Przed wywaleniem robota powysuwaj wtyczki
Przy robocie, ze sterownika skrzyni (nad skrzynia 2 wielkie wtyczki)
W puszce przekaznikow zolta umieszczona po stronie kierowcy od przodu auta z cienkimi kablami i nad nogami kierowcy chyba niebieska
Wtyczki potraktuj srayem do czyszczenia elektryki i nastepnie wazelina techniczna
Przyloz sie do tej wtyczki w puszce przekaznikow bo to ona glownie traci kotakt ze wzgledu na to ze te piny w niej sa male
Podeslij mi na priva maila to wysle foty calego mechanizmu i rozpiske kabli do robota bo tam sie nie popisali i niema opcji zeby sie nie pomylic przy skladaniu, trzeba kolorami kabli rozrozniac
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 14:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 21 Kwi 2015, 23:13
Temat postu:

Tylko nie ASO


ASO omijaj z daleka , nie mają pojęcia o tych robotach . Mi wciskali że padło koło dwumasowe ....którego w tym modelu nie ma .
Najgorsze jest to że już coś popierniczyli w tym robocie.
Powrót do góry
Wojtek Trafic

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: EVOQUE
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 24 Kwi 2015, 10:22
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Panowie a może mi ktoś choć podpowiedzieć co za Płyn jest w tym automacie ??
Tam sa chyba dwa rożne płyny bo są 2 zbiorniki.
ASO twierdzi że wchodzi tam od 2,5l do 3 l i że 2 litry kosztują 360 zł to jakiś kosmos !
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 26 Kwi 2015, 16:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


tyle to w skrzynie wchodzi, niepamietam ile leje sie dla robota ale cos w granicach 1.5, olej elfa ale nie pamietam nazwy i numerka, napewno nazywane jest to liquid bo pracuje w wysokim cisnieniu, kiedys zaplacilem za butelke (chyba 2 litry) 25f czyli okolice 130 zl ale aso nie pytam o ceny
Powrót do góry
arsen008

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 26 Kwi 2015, 19:18
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Jutro sprawdzę na fakturach jaki by lany olej do robota , z tego co pamiętam kupiłem 2 litry w serwisie opla za 119 zł brutto , w ASO renault powiedzieli mi 190 brutto . Olej zmieniałem rano przed otwarciem drzwi ( przed uruchomieniem pompki )
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 26 Kwi 2015, 20:58
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Napewno mial w opisie info ze mozna lac do chydrauliki polautomatow i na butelce byl mieszek od naszego polautomatu
Powrót do góry
Wojtek Trafic

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: EVOQUE
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Kwi 2015, 09:23
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Panowie ASO padło nie dają rady proszę dobry warsztat do tych automatów w okolicach Katowic Śląskie ewentualnie Krakowa
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 01:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


a z czym oni se radza? kup clipa i na jedno wyjdzie co mechanik skasuje a nastepny wezmie za poprawianie, niesadze ze znajdziesz kogos kto bedzie w stanie ogarnac bo to nielatwe i wlasciwie doswiadczeniem cos zdzialasz a moge poprowadzic za reke, jutro postaram sie skonczyc opis i instrukcje jak posprawdzac sensory ale przydal by sie clip dla adaptacji i ewentualnych testow robota lub jak chcesz to wyslij mi go i w 2-3 godzinki ogarne, skasuje tylko za przesylke ewentualnie czesci ktore sie nie nadaja ale musialbys wyslac ze sterownikiem to bym zaadoptowal wybierak i sprzeglo na nowe, jak cos to znam kuriera ktory bierze 20f za paczuche na polandie ale moze jest cos tanszego
Powrót do góry
Wojtek Trafic

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: EVOQUE
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 29 Kwi 2015, 11:00
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Widzę że bez Clipa się nie obejdzie wiec wcześniej czy później musze go kupić.
Powiedzcie mi czy taki może być ??
http://allegro.pl/renault-dacia-can-clip-sonda-wersja-v142-komplet-i5283855782.html
no i czy znajdę gdzieś na forum info jak tym się posługiwać jak prawidłowo podłączyć
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 01:03
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


ja kupilem tego
http://www.aliexpress.com/snapshot/6511598492.html?orderId=65966952497991
kolega ekz kupil w polsce ale do konca niewiem czy w pelni dziala. wazne by byl w pelnym chipie bo padnie szybko o ile wogole ruszy, poczytaj przed zakupem
http://renault.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=197660&postdays=0&postorder=asc&start=0
z tego co juz napisales to masz na chwile obecna 2 roboty? jesli tak to niebede sie juz spuszczal nad opisem wyjecia bo to nie jest az tak skomplikowane
Powrót do góry
Kozel

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vivaro 2.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lip 2015, 18:26
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Problem z automatem sterujacym skrzynią 2,5


Witam serdecznie wszystkich!
Miło czytać, że nie tylko ja się zmagam z tym wynalazkiem. Fajnie jak działało... ale w naprawie to już może niekoniecznie, głównie ze względu na brak literatury o tym.
U mnie sytacja wyglada podobnie jak w pierwszym poście z tym, że:
- płynu w zbiorniczku trochę na dnie zostało, pompa jeszcze ładuje i czasami trzymajac hamulec mozna jeszcze zmieniac biegi ale sprzegła system nie odpuszcza i tym samym nie ma możliwości ruszenia autem.
Zakupiłem clipa i nie moge wykonać operacji przyuczenia sprzegła. Wywala błąd pozycji skrzyni biegów.

I tu zwracam się z prośbą, czy ktoś może dysponuje jakimiś schematami elektrycznymi albo serwis manualem do tego?
Cokolwiek co by mogło pomóc naprowadzić na źródło usterki.
Szczególna prośba do "wojtekcichy" Smile oczywiście się odwdzięczę bo każdego czas kosztuje... a musze ten temat jakoś załatwić.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

21 500

2009r.

167 000 km

śląskie

RenaultTrafic

69 900

2017r.

212 731 km

śląskie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultEspace

36 900

2012r.

199 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System