Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Kręci, nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 23:33
Temat postu:

Kręci, nie odpala


No i chyba pierwsza powazna usterka zapukala w moje spokojne uzytkowanie...

Wjezdzajac na Lotos zgasl mi zamochod (paliwa mialem pol baku, wiec to nie to uprzedzajac podpowiedzi). Po holowaniu pod dom sprawdzilem wszystko co mi przyszlo do glowy. Bledow w sterowniku silnika brak, jedyny blad ktory sie pojawil byl w UCH: "Other device: spojka/neutral/brzdy: PM_CC 1", ale nie wiem czy to nie jest przypadkiem blad z jakiegos czujnika skrzyni i moze byc spowodowany holowaniem, po skasowaniu juz sie nie pojawil.

Sprawdzilem swiece, okazalo sie ze brak iskry, paliwo podaje bo pompe slychac i dodatkowo przy kreceniu czuc benzyne. Podmienilem na probe czujnik walu na inny, nic to nie pomoglo. Kontrolka od immo normlanie gasnie po wlozeniu karty, wiec blokade wykluczam. Normalnie tez odblokowuje kolumne kierownicy. Na 2 karcie tez nie odpala. Po wlozeniu karty pojawia sie normalny komunikat "zachecajacy" do wcisniecia "Start". Moze ktos podpowie za co brac sie dalej? Przepustnica? A moze juz tylko sterownik silnika?
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 01:29
Temat postu:

Kręci nie odpala.


Szukaj kogoś z Clipem. To ci pomoże co go boli.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
cezar65

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 278
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia (Dolny Śląsk)
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi Initiale Paris 2005 r.
Piwa: 8/8
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 06:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kręci, nie odpala


Przyczyn może być wiele, ale ja miałem uszkodzony czujnik położenia wału, silnik normalnie kręcił, zero komunikatów, nic nie wyświetlało, a autko umarło, po wymianie nabrało chęci do życia Smile Nie wiem jak jest w Twoim silnika, ale u mnie są dwa czujniki, jeden położenia wału, a drugi położenia wałka rozrządu, jeżeli jeden padnie komputer odczytuje brak synchronizacji, tzn. tak jakby był zerwany pasek rozrządu.
Powrót do góry
skype status
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 14:07
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kręci, nie odpala


Faktycznie, nie pomyslalem o tym 2 czujniku ("położenia wałka rozrządu"). A moze ktos mi podpowie w ktorym miejscu go szukac w F4RT? Gdzies w okolicach rozrzadu pewnie?

EDIT: OK, w F4RT nie ma czujnika walka rozrzadu (potwierdzone w ASO). Sad
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 14:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kręci, nie odpala


Dobry komp rozwiąże sprawę nie musi być clip cdif też to ogarnia ale nowe wersje softu
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 14:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 02 Lip 2015, 11:46
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kręci, nie odpala


Aby w przyszlosci nakierowac osoby z podobnym problemem na jakies rozwiazanie przedstawiam co u mnie bylo nie tak...

Niestety chodzilo o rozrzad. Jakies 4 miesiace temu wymieniano mi komplet, jak widac nie zrobiono tego solidnie. Odkrecila sie sruba kola pasowego co spowodowalo kolizje w silniku (czesci byly nowe, uzyto odpowiednich blokad, dokrecono podobno z nalezyta sila a na srubie byl nawet dany specjalny niebieski klej).

Na moje szczescie warsztat wzial odpowiedzialnosc na siebie (chociaz z lekka partycypacja kosztow po mojej stronie).

Przy okazji chcialbym podzielic sie swoimi przemysleniami z tej sprawy:
1. Nawet powazne usterki moga nie sygnalizowac bledow w sterownikach, byc moze bardzo uwazna analiza wartosci z czujnikow cos moze powiedziec, ale tak jak w moim przypadku proba odczytywania podczas krecenia poglebiala tylko usterke (a dodam ze mechanik nie wpadl na pomysl ze moglo dojsc do czegos takiego i nie sprawdzal kompresji - byl przeciez pewien ze wykonal usluge zgodnie ze sztuka a wizualnie rozrzad byl w jak najlepszym porzadku). Przestrzegam zatem od rozpoczynania diagnozy od KOMPLEKSOWEJ diagnostyki komputerowej (mozna na poczatek sprawdzic bledy) a zachecam do dokladnego sprawdzenia WSZYSTKICH przychodzacych do glowy manualnych testow.
2. Wszechobecna oszczednosc producentow wola o pomste do nieba... Zebatka ma wyciecie na klin, szkoda ze klinu nie ma na wale (moze kiedys byl ale ktos uznal, ze nie trzeba, ze to tylko zbedny element).
3. Ciezko mi sobie wyobrazic (w mojej osobie oczywiscie) fakt posiadania samochodu w polaczeniu z brakiem podstawowej wiedzy co jak dziala... (pseudo)warsztaty zatrudniaja kompletnych amatorow (i nie odnosze sie akurat do warsztatu odpowiedzialnego za moja ostatnia usterke ale raczej to ogolne przemyslenie "przy okazji" ktore wyrobilem sobie na przestrzeni lat) ktorzy opowiadaja ludziom bajki w ktore nawet dzieciaki by nie uwierzyly (zawsze w rozmowie z mechanikiem udaje totalnego laika, to co czasami slysze w opisie usterki zwala z nog...)

Temat mozna oznaczyc jako rozwiazany (moze mam to sam zrobic poprzez zmiane tytulu? - prosze o podpowiedz).
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 04 Lip 2015, 12:36
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kręci, nie odpala


Moim zdaniem zaoszczędzili na nowej śrubie a stara była wyciągnięta i mimo że doszła do "oporu" nie dociskała powierzchni to się często zdarza warsztatom bo kilka zł dla nich. Rada na przyszłość ? Oznaczyć stare śruby i dostarczyć nowe i żądać zwrotu części starego rozrządu bo wtedy wiemy czego się spodziewać i jak rozliczyć warsztat
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
rozum_postradałem

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: vel satis 3.5 v6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2016, 21:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Kręci, nie odpala


Witam, nie będę zakładał nowego tematu i zapytam tutaj.
Nie mogę zapalić mojego vel satisa. Silnik 3.5 V6 benzyna. Auto kręci i nie odpala.
Zajechałem do garażu wieczorem, a rano już nie zapaliłem.
Rozrusznik kręci jak głupi, blokada kierownicy się wyłącza, kontrolka immo gaśnie.
Sprawdziłem świece i widzę, że brak jest iskry.
Co może być przyczyną? Jakiś czujnik?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultClio

39 900

2018r.

89 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

33 900

2019r.

122 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

46 900

2018r.

118 000 km

mazowieckie

RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultLaguna

27 500

2011r.

215 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System