Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) problem z klimą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wreski2

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: vel satis
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 18:41
Temat postu:

problem z klimą


Witam mam problem z klimatyzacja... mój silnik to 3.0 dci zaczęlo się od tego ze przez rok wogole jej nie używałem bo była nieszczelna , po roku nabilem żeby sprawdzić gdzie ucieka czynnik, jeździłem dwa dni z klimą , wszystko fajnie aż tu nagle dym z pod maski i wentylator który odprawia za klime po prostu się spalił, pojechałem do Mechanika przy okazji okazało się ze przepuszcza kompresor , wiec wymienili kompresor na używany i nowe wiatraki . Ale po tych zabiegach klima nie Działała wiec wymienili jeszcze panel klimy i cewkę.
Mimo tego był problem z działaniem aż wkoncu jakimś cudem się udało, po odebraniu samochodu przejechałem 32 kilometry mając uczucie ze co jakiś czas klima się wyłącza i robią się wilgotne odwiewy , pod blokiem stojąc w miejscu usłyszałem ze wentylator się wyłączył a wraz z nią klima , nawiew spadł na 1 kreskę i koniec , nawet jak ręcznie próbuję zwiększyć nawiew to leci ciepłe powietrze , nawet próbowałem się trochę przejechać ale niestety bez skutku.
Miał może ktoś podobny problem ?
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 20:30
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) problem z klimą


Jak recznie zwiekszasz obroty wiatraka na max kresek to dmucha z pelna sila (nie wazne czy zimnym czy cieplym)?

Piszesz ze rok jezdziles z nieszczelnym ukladem, czy podczas naprawy zostal wymieniony osuszacz (jest to niezbedne po takim czasie kontaktu z wilgocia, klima moze byc sprawna, rurki pod maska zimne a z kratek i tak bedziesz mial cieple powietrze)?

Ogolnie to polecam zmienic mechanika od klimy, zamiast zmieniac sprawna ale nieszczelna sprezarke to zmienili Ci na uzywana, ciekawe w jakim ona jest stanie (moim zdaniem pewniejsza bylaby regeneracja Twojej).

Fajnie by bylo jakbys podlaczyl sie chociazby pod DDT, mozna tam sprawdzic cisnienie w ukladzie, bedzie wiadomo czy gaz uciekl czy to jednak inny problem.
Powrót do góry
wreski2

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: vel satis
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sie 2015, 21:14
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) problem z klimą


Tzn ręczne podnoszenie poziomu pracy wiatraka nic nie dawało , leciało ciepłe powietrze , i tak jak mówiłem podczas jazdy gdy klima chlodzila co jakiś czas uczucie jakby przestawala działać było czuć wilgoć i kratki od nawiewu były wilgotne po czym za chwile na nowo zaczęło lecieć zimne powietrze i było ok. Dodam jeszcze ze klima przestała działać gdy pokazalo na zewnatrz 36 stopni a wskazówka temperatury trochę Przekroczyła środek.
Powrót do góry
wreski2

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: vel satis
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Sie 2015, 06:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) problem z klimą


Witam dzisiaj rano klima znów działa , kwestia temperatury na dworze bo zrobiłem 80 km przy temp 22 st i działala mimo że co jakiś czas miałem wrażenie ze się wyłącza i czuć taki jakby wilgotny smród :p z drugiej strony to chyba nie jest normalne że przy dużych temp klima mi się wyłącza ? Druga rzecz która mnie dzisiaj spotkała , samochód Odpala na dwa razy... tzn za pierwszym razem kręci aż go wylacze ,po czym jeszcze raz wkładam kluczyk i Odpala Odrazu.
Powrót do góry
wreski2

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: vel satis
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2015, 22:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) problem z klimą


Kolejny problem... mechanik u którego był samochód opanowal klime ale.....
Główny Wyświetlacz się nie wyłącza , radio i navi cały czas lecą mimo Zamknięcia samochodu, nie działa czujnik deszczu i zmroku... wtf...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Sie 2015, 22:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultMegane

71 990

2020r.

75 000 km

śląskie

RenaultMegane

21 900

2012r.

170 283 km

mazowieckie

RenaultArkana

88 888

2023r.

20 000 km

lubelskie

RenaultKadjar

51 900

2018r.

223 300 km

mazowieckie

RenaultKadjar

56 800

2016r.

177 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System