Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JakubWawa

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Omega 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Sie 2015, 12:47
Temat postu:

Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Witam Szanownych użytkowników tego auta.
To mój pierwszy post na tym forum więc prosze o wybaczenie jeżeli będę pytał o oczywiste dla Was rzeczy.

Przyszedł czas na zmianę auta i wyszło że Vel Satis chyba najlepiej się sprawdzi w roli długodystansowego auta zapewniającego wysoki komfort za rozsądne pieniądze.
Przymierzałem się do Peugeota 407 SW 3.0 i Opla Signum też z silnikiem V6 ( 3.2 lub 2.8 turbo) jednak po jazdach próbnych byłem mocno zawiedziony. Auta wydały mi się głośne twarde i mało komfortowe.
Przyszło kolej na sprawdzenie Vel Satis ao który krążą skrajne opinie od zachwytu aż po niechęć co do stylistyki.

Pojechałem po :[url] http://olx.pl/oferta/renault-vel-satis-3-5v6-CID5-IDbaaT5.html#e6ce76b5c6
[/url]
Jak tylko dojechałem okazało się że auto jest już zarezerwowane ale udało mi się nim przejechać co na prawdę zrobiło na mnie wrażenie Smile. Transakcja nie doszłd do skutku bo ktoś był pierwszy. Bardzo żałuję bo auto było w dobrym stanie z pełna dokumentacją serwisową i ubezpieczeniową co potwierdzało stan auta.

Szukam dalej i w związku z tym mam pytania:
1.Jakie są różnice w obu wersjach : przed lift i po lift. Na forum znalazłem informacje tylko o nowszych skrzyniach biegów no i to co widze to fajniejsze zegary i wyposażenie wnętrza (np bluetooth)
Ten temat jest dla mnie ważny bo znalazłem auto z 2004 roku w doskonałym stanie z historią i przebiegiem poniżej 100 tys km.
Cena na ten rok jest dość zaporowa ale kusi mnie ten mały przebieg.

Zdecydowanie wolałbym wersję po lifcie ale muszę być świadomy że będzie to auto z minimum 200 tys km na liczniku. Niby dla silnika V6 to nie dużo ale pozostaje skrzynia biegów i cała reszta.

2. Czy do wersji przed liftem jest możliwość przełożenia radia po liftowego i czy wymaga to dużej ingerencji w układ elektryczny?

3. W sumie to teraz mam dylemat : poczekać i szukać po liftcie czy też może brać to co jest pewne w doskonałym stanie aczkolwiek przedliftowe?

Może ktoś z Was słyszł o jakimś Vel Satisie 3.5 w wersji Initale Paris?

Pozdrawiam i mam nadzieję że nie długo przyłączę do Waszego grona

Jakub
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Sob 22 Sie 2015, 21:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Kolego, jak najbardziej zachęcam Cię do poszukania zadbanego autka po lifcie. Pomijając wszystkie estetyczne i funkcjonalne szczegóły najważniejsze jest jednak to, że wersje po liftingu mają dużo bardziej stabilną elektronikę, sprawiają mniej problemów (podobnie jest z Laguną II).
Mam Vel Satisa z 2005 r. (czyli po lifcie) w podstawowej wersji, ale przez 120.000 km przebiegu (tyle zrobiłem w dwa lata) nie miałem najmniejszych problemów z elektroniką, żadnych zawiech, kapryszenia...
Nie wchodziłbym w wersje przedliftowe, choć są tacy, którzy je użytkują i sobie chwalą...
Powrót do góry
JakubWawa

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Omega 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 12:26
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Czy zmiany kosmetyczne wnętrza i elektroniki to wszystko w po lifcie?
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 14:53
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Po lifcie masz:
- nowe lampy przednie,
- nowy zderzak przod/tyl,
- dolozony czujniki parkowania przod (opcja),
- inny wydech,
- nowa nawigacja (sterowanie miedzy fotelami, opcja 3d, czytnik pod radiem),
- nowe radio (modul w schowka zamiast pod kanapa, opcja bluetooth),
- nowe zegary,
- nowy tunel (zamiana popielniczki z czytnikiem kart, wspomniane juz sterowanie navi),
- nowa generacja hands free (mozna odpalic auto bez wkladania karty, opcja hands free dziala domyslnie a nie dopiero po wcisnieciu guzika na karcie, jest guzik na karcie ktory chyba zapala swiatla?),
- troche pozmieniana elektronika (inne czujniki itp),
- nowe oraz zmodyfikowane silniki,
- tego nie wiem ale zapewne nowe kolory lakierow i tapicerek,
- silnik 2.0T zyskal na mocy (163 do 170),
- silnik 3.0 dCi dostal jakies poprawki i wiecej mocy (177 do 181),
- co do 3,5V6 chyba nic sie nie zmienilo,
- w 2.2 dCi doszedl FAP (moze cos jeszcze, nie jestem pewien)

To tak na szybko co mi przyszlo do glowy.
Warto szukac czegos po lifcie, chociazby dla navi i hands free. Po lifcie jest tez chwalony silnik 2.0 dCi. Ja osobiscie szukalem poliftowego ale ponad 2 lata temu bylo ciezko o taki, jak juz sie trafial to w ubogiej wersji, jak wersja byla OK to stan byl katastrofalny... Ostatecznie kupilem przedliftowa i w skali 0-10 jestem zadowolony na 8. Widze ze szukasz 3,5 benz, mysle ze jak znajdziesz przedliftowy w fajnym stanie to tez jest OK. Ja mam 2.0T i uwazam ze silnik jest za slaby (da sie jezdzic, przy odrobinie wprawy da sie nawet dynamicznie wyprzedzac ale to nie to...).

Z doswiadczenia jescze napisze ze ogromnym plusem wersji przedliftowej jest duzy magazyn czesci uzywanych na szrotach, jak bedziesz potrzebowal kiedys zderzak do polifta czy inna duperele to sie troche naszukasz Wink
Powrót do góry
JakubWawa

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Omega 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 18:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Reasumując jeżeli w silniku nie ma zmian to auto przed liftem będzie miało gorszą nawigację i brak bluetooth z rzeczy które mnie interesują.
Może wobec tego jest możliwość założenia nawigacji i radia po liftowej do starszego modelu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 18:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 19:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Mozliwosc jest, ale jest to zupelnie nieoplacalne. Radio jeszcze mozna za rozsadne pieniadze dostac ale navi poliftowa juz troche kosztuje. Trzeba dodatkowo wiazke przerabiac (w przedlifcie graty masz z tylu pod kanapa, po lifcie wszystko jest z przodu). Zeby to zrobic jakos estetycznie trzeba by zdejmowac plastiki i wykladzine... Zreszta ta navi po lifcie lepiej wyglada niz dziala, tj. wcale nie prowadzi lepiej a tylko graficznie jest ladniejsza.
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 22:27
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Szukaj po lifcie. Auta bardziej dopracowane i przede wszystkim usunięte wady wersji przedliftingowej.
Powrót do góry
gadu-gadu
JakubWawa

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Omega 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sie 2015, 08:46
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Jakie wady konstrukcyjne? Koledzy pisali że lifting to w sumie zmiany kosmetyczne wnętrza, zderzaków i lamp
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Pon 24 Sie 2015, 17:24
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


potwierdzam auto bardzo komfortowe ,ale szukaj po lifcie bo tez bardziej mi się wizualnie podoba. Ja co roku śmigam na Chorwacje robię na urlopie ponad 5 tys km i nie narzekam chociaż model przed liftem , nigdy nie miałem problemów z elektroniką , tylko czujnik lewy w kole padł ale to norma (bateryjka). po za tym drobne naprawy zawieszenia ,w tym roku wymieniłem wszystkie tarcze i klocki na zestaw Zimmermana , i wymiana turbiny-regeneracja 3 lata wstecz, obecnie na liczniku 286 km, napeno mi go cofneli przy sprowadzeniu , jestem właścicielem od 8 lat , i nie narzekam , a drobne awarie to i w nieśmiertelnym VW się zdarzają . "jak dbasz to masz"
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
JakubWawa

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Omega 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Sie 2015, 20:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Komfort Renault potrafię docenić bo miałem już kilka takich aut w tym bardzo mile wspominane Renault 25 V6 turbo.
Jednak Vel Satis jest dość unikalnym autem i oferta na rynku jest mocno ograniczona. Co prawda teraz pojawia się ich więcej ale głownie diesli .

Dylemat mój to kupić za 17.000 zł wersję Initale Paris z silnikiem 3.5 z 2004 roku ale z autentycznym przebiegiem 90 tys km, z polskiego salonu, pełną do końca historią z polskiego aso . Prawdopodobnie auto z Renault Polska. Auto jak nowe.
http://i398.photobucket.com/albums/pp61/anika_allegro/2004_zpsddwppue9.jpg

Czy czekać nie wiadomo ile aż pojawi się coś nie zajechanego po lifcie? Niby mi się nie śpieszy ale auto po lifcie w takim stanie może się w ogóle nie pojawić.
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 11:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Jezeli jest tak jak mowisz i jestes tego pewny to ja bym specjalnie sie nie zastanawial. Bierz go do ASO Renault, niech jeszcze sprawdza i potwierdza to wszystko i moze uda sie jeszcze cos z tego stargowac.
Powrót do góry
JakubWawa

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Omega 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 10:29
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Jak już się zorganizowałem i miałem pojechać po to auto to juz zostało sprzedane. Jak widać ciekawe egzemplarze 3.5 z udokumentowana przeszłością zostają szybko sprzedane mimo opinii że Vel Satis to związek na cale życie bo suto jest nie odsprzedawane.

Dalej szukam
Powrót do góry
JakubWawa

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Omega 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Wrz 2015, 20:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Dalej szukam ale chyba jedyny 3.5 po 2005 r to : http://komisdudki11.gratka.pl/ogl/18598807.html#121699d58fca4b0e,1

Trochę jednak mnie ostudziły opinie o tym komisie. Może ktoś zna . oglądął to auto lub mieszka w okolicach by rzucić na nie okiem?
Powrót do góry
enzo16

Dyskutant



Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): wegorzewo
Posiadane auto: renault vel satis 2.0t
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 06 Wrz 2015, 07:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Witam, ten vel satis jest wstawiony do komisu znam właściciela tego samochodu, sam kupiłlem rok temu od niego vel satisa polecam go .Mam telefon do niego godny polecenia Jak coś to zadzwoń do mnie 697693454 wszystko powiem gdzie mieszka itd
(5595291146) to jest nr aukcji wpisz w google tam jest wszystko ,a jak chcesz pogadać o nim to dzwoń, mogę zadzwonić też do niego cena u niego jest rozciągliwa
_________________
marcin
Powrót do góry
JakubWawa

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Omega 3.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Wrz 2015, 12:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis Initale Paris Iph czy II ph?


Bardzo dziekuję za informację i miły kontakt ale auto już sprzedane więc znowu szukam dalej Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto


RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultTrafic

69 900

2017r.

212 731 km

śląskie

RenaultTalisman

65 900

2019r.

128 000 km

mazowieckie

RenaultKadjar

56 800

2016r.

177 000 km

małopolskie

RenaultKadjar

62 000

2017r.

140 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System