Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Podczas jazdy przestaje działać pedał gazu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sado1984

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubaczów
Posiadane auto: Renault Grand Scenic, 1.5dCi, 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 20:07
Temat postu:

Podczas jazdy przestaje działać pedał gazu


Witam

Prawie rok jestem właścicielem Renault Grand Scenic 1.5dCi z końca 2005 roku. Do tego momentu nie było z nim większych problemów. Od jakiegoś miesiąca zauważyłem podczas jazdy, przy różnej prędkości, na różnych biegach (głównie na 2 i 3 biegu), że w pewnym momencie wciśnięty pedał gazu przestaje reagować i samochód zamiast jechać nagle praktycznie jakby nawet zaczynał lekko hamować. Gdy czuję, że pedał gazu przestał działać puszczam go i ponownie wciskam i wszystko wraca do normy. Samochód przy tym nie gaśnie, obroty także zachowują się prawidłowo. Dodam, że podczas rozpędzania auta na 2 i 3 biegu czułem lekkie szarpanie. Na wyświetlaczu nie pojawiają się, żadne błędy. Byłem u mechanika i na komputerze nic nie wyszło. Miałem do wymiany olej, więc postanowiliśmy zacząć od wymiany oleju i filtrów: oleju, powietrza, paliwa (mechanik stwierdził, że może coś jest zapchane i trzeba zacząć od "najtańszych rzeczy"). Po tej wymianie przez kilka dni był spokój, ale ponownie pojawiła się ta usterka. Szarpanie praktycznie ustało, czasem coś lekko poczuję, ale nie tak jak przed wymianą filtrów (możliwe, że szarpanie to była wina filtru paliwa).

Jest to dosyć niebezpieczna usterka, bo jeśli na przykład podczas wyprzedzania nagle stracę moc to może być nieszczęście. Dzisiaj wracając z Zamościa do domu (około 85 kilometrów) usterka wystąpiła mi 3 razy. Masakra jakaś.

Miał ktoś podobną usterkę?? Jak tak to może coś mi podpowie od czego zacząć szukanie.
Rozmawiałem z moim mechanikiem, że po wymianie filtrów nadal występuje usterka, a on na to, że to może być zawór EGR, kabelki mogą być gdzieś naderwane, może być coś z kabelkami od turbiny (naderwane).

Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 23 Sie 2015, 20:37
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Podczas jazdy przestaje działać pedał gazu


Identycznie zachowywał się mój fiat bravo.Okazało się że do wymiany była sonda.Może nie tyle do wymiany ale rozlutował się jeden z czterech kabelków w sondzie.
Zlutowałam kabelek i wszystko wróciło do normy.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

38 900

2012r.

170 000 km

śląskie

RenaultClio

39 900

2018r.

89 000 km

wielkopolskie

RenaultThalia

7 900

2008r.

92 281 km

śląskie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

17 500

2012r.

250 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System