Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Vel Satis problem z przepustnicą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slomka8210

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: renault,vel satis,2.0 turbo,2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 20 Paź 2015, 15:46
Temat postu:

Vel Satis problem z przepustnicą


witam,

Przejrzałem już cały internet i nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli miał już ktoś "identyczną" sytuacje proszę o pomoc bo ręce mi już opadają.

Podczas jazdy nagle samochód wskakuje na 3 tyś. obrotów, na wyświetlaczu zapala się błąd z symbolem zygzaka(spirala), samochód traci moc i nie reaguje na pedał gazu. Po zatrzymaniu i wyłączeniu na chwile samochodu wszystko wraca do normy. I tak co jakiś czas, w różnych odstępach czasu.
Taki problem miłem też ok 3 lata temu, wtedy wykręciłem przepustnicę, wyczyściłem, podłączyłem i wszystko super działało. Kiedy po tych 3 latach znowu wystąpił ten sam problem to oczywiście powtórzyłem czynność czyszczenia przepustnicy. Ale tym razem nic to nie pomogło, więc rozebrałem silniczek od przepustnicy i psiknąłem preparatem poprawiającym styki. I nic, teraz po odpaleniu wskakuje na obroty 1100 a po chwili spada do ok 800. I wszystko jest dobrze dopóki nie dotknę pedału gazu, wtedy wskakuje na 3 tyś. obrotów i po chwili wyskakuje błąd i spirala na wyswietlaczu.

Na różnych forach piszą o podłączeniu do CLIPA wykasowaniu błędów i adaptacji przepustnicy. Inni piszą że wystarczy pare razy ustawić kartę w pozycji zapłon i (podają różne czasy w których trzeba to zrobić) przepustnica sama się ustawi. Ta druga metoda u mnie nie działa. Wymiana przepustnic też ludziom nie pomagała.
I co robić?
Powrót do góry
remikrad

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: ,Vel Satis 3,5 LPG
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 20 Paź 2015, 19:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis problem z przepustnicą


Sprawdź potencjometr pedału gazu, przedzwoń kabelki te i od przeustnicy do komputera - to moja rada, nie żebym wiedział na pewno.
_________________
Zasłyszane: ,,Arkę zbudował amator, profesjonaliści zbudowali Titanica".
Powrót do góry
jurand78

Czytelnik



Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Vel Satis 2.0 KAT, 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 11:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis problem z przepustnicą


Jeśli faktycznie jesteś z Gdańska, jesteś niemal w czepku urodzony Smile Ja ze Szczecina musiałem dojechać do Trójmiasta w trybie awaryjnym ponad 350km ! Temat mam przerobiony, męczyłem się z tym kilka miesięcy. Niestety od strony finansowej, troszkę to kosztuje. Po kolei:

1. Vel Satis 2.0T przed liftem ma oryginalną przepustnicę z czarnego tworzywa sztucznego, która jest niedostępna jako nowy element.

2. Trzeba kupić NOWĄ aluminiową przepustnicę no wersji poliftingowej, nr elementu 8200243886. Koszt ok. 1500 zł. Używek nie warto kupować, przechodziłem ten temat.

3. Trzeba umówić się w Pracowni Elektronicznej w Gdyni na operację przystosowania aluminiowej przepustnicy do silnika przedliftingowego. Operacja jest kosztowna: mnie skasowali 650zł.

Namiar na Pracownię


Dlaczego powyższe kroki? Po podłączeniu nowej aluminiowej przepustnicy niby wszystko jest w porządku, ale wystarczy podjechać do ASO na adaptację przepustnicy, by przekonać się że nie jest tak różowo. Po próbie adaptacji auto głupieje bo nie potrafi prawidłowo sterować aluminiową przepustnicą a efektem jest przejście w tryb awaryjny (ograniczenie obrotów do ok. 2500, brak mocy, sławetny zygzak na wyświetlaczu informujący o awarii układu wtryskowego, czasami wyskoczy błąd ESP i wówczas auto na wolnych obrotach gaśnie). Ratunkiem jest wymiana oprogramowania na nowsze, z którym ASO w Szczecinie sobie nie poradziło a ASO z Gorzowa nie chciało brać na siebie odpowiedzialności. Dlatego jak głupek musiałem w trybie awaryjnym jechać aż do Gdyni.

Mam nadzieję, że moja historia będzie pomocna i będzie Ci łatwiej. Ja wcześniej nie miałem takiej wiedzy i straciłem wcześniej mnóstwo pieniędzy, czasu i przejechanych kilometrów. Powodzenia.
Powrót do góry
slomka8210

Dyskutant



Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 94
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: renault,vel satis,2.0 turbo,2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 14 Lis 2015, 16:05
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel Satis problem z przepustnicą


Sprawa z przepustnicą została rozwiązana i to nie tak drastycznymi kosztami jak pisze kolega. Postanowiłem zregenerować przepustnice, znalazłem w internecie gościa który regeneruje i twierdzi że 99% przepustnic da się uratować. Byłem akurat u rodziny niedaleko tego specjalisty i zawiozłem mu przepustnice. Po dwóch godzinach pan dzwoni i mówi proszę przyjechać przepustnica działa. Po przeglądzie i podłączeniu pod komputer okazało się że przepustnica się totalnie rozregulowała i obroty skakały góra dół, pan specjalista wyregulował działanie przepustnicy do oryginalnych parametrów. Zamontowałem przepustnice, włożyłem kartę i chwile odczekałem, w tle było słychać jak przepustnica się ustawia (według mnie adoptuje) i po odpaleniu obroty równiutko chodzą, wskazówka obrotów nie skacze, nie faluje, samochód jest dynamiczniejszy i cichszy.
Koszt sprawdzenia i ustawienia przepustnicy 150 zł !!! czyli prawie żaden w porównaniu z kosztami o których pisze kolega. A objawy awarii były identyczne.
Podejrzewam że pan z Gdyni(o którym mówi kolega) robi podobne rzeczy w przepustnicy a bierze za to krocie. Poza tym opinie w internecie o nim są podzielone

Specjalista który uratował mi przepustnice mieszka w Sadlinkach (woj pomorskie koło Kwidzyna) ma ogłoszenie na allegro i olx. Naprawia też wysyłkowo. POLECAM bo chłopak zna się na rzeczy

Rzecz najważniejsza którą piszą i mówią wszyscy "prawdziwi specjaliści" 99% przepustnic da się zregenerować. Więc nie warto przepłacać a i tak się potem męczyć z adaptacją drugiej przepustnicy.
Powrót do góry
borom

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wies
Posiadane auto: vel 3,5 v6
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 18 Maj 2016, 21:32
Temat postu:

przepustnica


jakie byly błędy ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Maj 2016, 21:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultGrand Scenic

28 700

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultKoleos

24 900

2009r.

226 054 km

śląskie

RenaultScenic

53 000

2018r.

250 000 km

śląskie

RenaultKoleos

29 800

2009r.

186 367 km

podkarpackie

RenaultKangoo

45 777

2015r.

93 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System