Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Tablet w aucie, co o tym myślisz?
TAK chętnie
58%
 58%  [ 10 ]
MOŻE
0%
 0%  [ 0 ]
NIE to zły pomysł
35%
 35%  [ 6 ]
Nie mam zdania
5%
 5%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 17

Autor Wiadomość
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 20 Lis 2015, 22:57
Temat postu:

Tablet w vel satis


Witam
Zastanawiam się nad pewnym rozwiązaniem w moim vel satisie, a mianowicie wywaleniem nawigacji i wyświetlacza, a w zamian w miejsce oryginalnego wyświetlacza umieszczeni tabletu (z wbudowanym GPS i bluetooth).

Całość miała by działać tak:
-Tablet przymocowany na stałe w miejscu oryginalnego wyświetlacza. (jest tam szybka, więc obsługa do przemyślenia jeszcze, można użyć klawiatury bluetooth lub po prosty wyciąć odpowiednio szybkę).
-Tablet na stałe podłączony do zasilania, prąd pociągnięty ze schowka (kable nie widoczne)
-Do tabletu podpięty jack/AUX do radia, tak by można było puszczać muzykę z tabletu (kabel niewidoczny)
-Na tablecie zainstalowane niezbędne aplikacje (najlepiej tablet zrootowany) czyli: nawigacja (here maps), muzyka, HUD, Torque (potrzebna dodatkowo wtyczka obd2 bluetooth), telefon (tablet musi obsługiwać kartę sim) + wgrany mod oprogramowania Fast Boot (uruchomienie w 5s).

Zyskujemy dzięki temu kompletny komputer samochodu, z informacjami wprost z pojazdu (wtyczka obd2), bardzo dobrą aktualną nawigacją, telefonem, przejrzystym wyświetlaczem HUD oraz muzyką (karta pamięci lub przez bluetooth). Wszystko to wyświetlane tak jak na obecne czasy przystało, ładnie wizualnie. Na przykład dzięki aplikacji Automate:
https://www.youtube.com/watch?v=WQCUHt5b0-A

Dodatkowe korzyści to pozbywamy się czytnika GPS, panelu GPS oraz wyświetlacza. Wszystko można sprzedać za ok.300zł albo i więcej. A za tą kwotę kupić porządny tablet.
Minusy to niedziałające sterowanie radiem z kierownicy i masa pracy.

PYTANIA:
Czy fabryczne radio Cabasse będzie działać gdy usunę czytnik GPS? Może sterowanie z kierownicy radiem cabasse pozostanie?
Jeśli fabryczne radio nie będzie działać, to czy inne radio może zostać podłączone pod sterowanie z kierownicy?
Co myślicie na ten temat?

WIZUALIZACJA - PRZEROBIONE ZDJĘCIA Z SIECI:

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 20 Lis 2015, 23:39
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


Juz zaglosowalem a teraz uzasadnie swoj glos Smile

Podchodzilem do tego tematu z 1,5 roku temu. Problemy ktore napotkalem i przez ktore zrezygnowalem z projektu to:
- nie bardzo wiedzialem jak rozwiazac problem fizycznych guzikow na tablecie, jakos trzeba go wlaczyc i wylaczyc, samo podawanie napiecia po wlozeniu karty nie rozwiazuje problemu,
- oobawialem sie co sie stanie jak przyjdzie mroz -30, jak zareaguje bateria tabletu,
- ogladalem dokladnie ten licznik, jak wytniesz dziure w szybce to bedziesz mial kurz na liczniku, jak bedziesz probowal to jakos zabezpieczyc to moim zdaniem nie bedzie to estetyczne...,
- jak chcesz wpisywac kod do radia jak Ci aku padnie? ogolnie to czasami wyswietlacz do radia sie przydaje, trzeba by bylo pokombinowac z podlaczeniem wyswietlacza z wersji bez navi (tak samo satelita), ale nie wiem czy system cabasse moze z takim wspolpracowac (to latwo wyczytac z dokumentacji ale juz mi sie nie chcialo),
- cos jeszcze na bank bylo na minus ale nie pamietam, pewnie sobie przypomne do dopisze.

Ja u siebie poszedlem w innym kierunku: https://www.youtube.com/watch?v=ln7qXZde6nY
Dodatkowo szukam jakiegos odpowiedniego dongla na androidzie i moze osiagne ten sam efekt nie ruszajac fabrycznego sprzetu.

Uprzedzajac pytania jak to zrobilem to odpowiadam ze zastosowalem adapter do carminata, cena spora ale co tam Wink Aktualnie na forum Laguny (jako ze troche sie tam udzielam) prowadzimy z innym kolega proby stworzenia takiego adaptera za odpowiednio nizsza cene - jest juz jakis prototyp ktory wymaga dopracowania. Po szczegoly zapraszam na forum Laguny, ew. moge podzielic sie tutaj wynikami jak juz bedzie cos pewnego do pokazania (o ile beda glosy aby takie info tu zamiescic).
Powrót do góry
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 00:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


Dzięki za odpowiedź
axa2zxz napisał:

- nie bardzo wiedzialem jak rozwiazac problem fizycznych guzikow na tablecie, jakos trzeba go wlaczyc i wylaczyc, samo podawanie napiecia po wlozeniu karty nie rozwiazuje problemu,

To faktycznie jest pewien problem, ale może wystarczy tylko wyciągnąć na stałe baterie? Wtedy przy dostaniu napięcia tablet automatycznie by się włączył, a po odcięciu zasilania by zgasł. W telefonie taki myk działa. No i rozwiązany by został problem baterii przy mrozie -30 Wink
axa2zxz napisał:

- ogladalem dokladnie ten licznik, jak wytniesz dziure w szybce to bedziesz mial kurz na liczniku, jak bedziesz probowal to jakos zabezpieczyc to moim zdaniem nie bedzie to estetyczne...,

Ogólnie to chciałbym jak najmniej ingerować w wygląd deski, dlatego rozwiązaniem mogła by być po prostu klawiatura bluetooth sparowana na stałe z tabletem.
axa2zxz napisał:

- jak chcesz wpisywac kod do radia jak Ci aku padnie? ogolnie to czasami wyswietlacz do radia sie przydaje, trzeba by bylo pokombinowac z podlaczeniem wyswietlacza z wersji bez navi (tak samo satelita), ale nie wiem czy system cabasse moze z takim wspolpracowac (to latwo wyczytac z dokumentacji ale juz mi sie nie chcialo),

Ogólnie to radia raczej nie używam, całą muzykę puszczam zawsze z pamięci, no ale chciałbym by fabryczne radio działało, więc musiał bym faktycznie pokombinować z innym wyświetlaczem

axa2zxz napisał:

Ja u siebie poszedlem w innym kierunku: https://www.youtube.com/watch?v=ln7qXZde6nY
Dodatkowo szukam jakiegos odpowiedniego dongla na androidzie i moze osiagne ten sam efekt nie ruszajac fabrycznego sprzetu.

Bardzo ciekawe rozwiązanie !

axa2zxz napisał:
ew. moge podzielic sie tutaj wynikami jak juz bedzie cos pewnego do pokazania (o ile beda glosy aby takie info tu zamiescic).

TAK! Wink
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 00:36
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


lipolop napisał:
To faktycznie jest pewien problem, ale może wystarczy tylko wyciągnąć na stałe baterie? Wtedy przy dostaniu napięcia tablet automatycznie by się włączył, a po odcięciu zasilania by zgasł. W telefonie taki myk działa. No i rozwiązany by został problem baterii przy mrozie -30 Wink


W jakim telefonie to sprawdzales? Smile Mam 3 sztuki w domu na Androidzie i po wyjeciu baterii i podlaczeniu zasilania ani jeden nie wstaje (a to wynika z budowy, zasilacz potocznie zwany ladowarka przekazuje prad do telefonu, tam procesor laduje baterie, pilnuje zeby jej nie przeladowac itp, natomiast nie zajmuje sie zasilaniem samego telefonu, telefon prad czerpie z baterii). Nie mam tableta w domu ale domyslam sie ze tam jest tak samo, no i w nowych sprzetach nie tak latwo pozbyc sie baterii (simke i karte pamieci wkladasz gdzies z boku, reszta jest poprzyklejana do siebie...). Wiem ze nokie na symbianie mogly dzialac na samym zasilaniu z ladowarki po wyjeciu baterii.

lipolop napisał:
Ogólnie to chciałbym jak najmniej ingerować w wygląd deski, dlatego rozwiązaniem mogła by być po prostu klawiatura bluetooth sparowana na stałe z tabletem.


Pomysl moze i dobry gdyby nie to ze u mnie po sparowaniu telefonu z taka mini klawiaturka z touchpadem nie dalo sie obslugiwac np. yanosika (bez problemu moge sie poruszac po menu telefonu itp, ale jak otwieram wspomnianego yanosika to kursor znika).

lipolop napisał:
TAK! Wink


Bede dawal znac jak ida postepy w pracach Smile

Aktualizacja
OK, mam taki fajny pilocik na BT: http://g04.a.alicdn.com/kf/HTB1CtiSJVXXXXbvXFXXq6xXFXXXN/2015-Hot-Wireless-Bluetooth-Game-Controller-Joystick-Gaming-Gamepad-for-Android-IOS-Moblie-Smart-Phone-for.jpg

O ile sprawdzalem go na starszym androidzie (4.4 i nizej) to byly klopoty z tym kursorem, teraz potestowalem na andku 5 i jest OK - wiec mozna powiedziec ze sterowanie by bylo Smile
Powrót do góry
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 01:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


axa2zxz napisał:

W jakim telefonie to sprawdzales? Smile Mam 3 sztuki w domu na Androidzie i po wyjeciu baterii i podlaczeniu zasilania ani jeden nie wstaje

To było dawno temu w samsung gio, bateria w telefonie mi padła i wlaśnie w ten sposób uruchomiłem telefon i przegrałem pliki i kontakty. No ale być może bateria była w telefonie a ja to źle zapamiętałem. W obecnym telefonie bateria jest już na stałe, wiec nie mam jak sprawdzic.

Ale obejście tego problemu to np aplikacja Boot on charge, ktora została zrobiona właśnie w tym celu Wink lub edycja systemu, jest troche tematów na ten temat na innych forach.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 01:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 01:39
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


Idac tym sladem to juz latwiej zrobic cos na Rasberry PI Wink
Powrót do góry
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 02:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


axa2zxz napisał:
Idac tym sladem to juz latwiej zrobic cos na Rasberry PI Wink

Rasberry ma 1 podstawową wadę, każdy komponent musiał bym dokupić odzielnie (bluetooth, gps i ekran? (chyba że dało by się dopasować oryginalny), a tablet jest już kompletny, bez zbędnego dorabiania, jak dla mnie wygrywa Wink
Powrót do góry
basal

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): P-Ń
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 23 Lis 2015, 23:51
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


Również zamierzam zamontować tableta w velce, jednak na razie zatrzymałem się na etapie poszukiwania fajnego tableta w rozsądnej cenie. W końcu to sprzęt tylko (i aż) do auta.

Wg mnie Twój pomysł może zatrzymać się na etapie montażu w licznikach. O ile się nie mylę, to fabryczny ekran od navi ma 5cali i ciężko będzie Ci wstawić tam jakąkolwiek 7.
Powrót do góry
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 11:51
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


basal napisał:

Wg mnie Twój pomysł może zatrzymać się na etapie montażu w licznikach. O ile się nie mylę, to fabryczny ekran od navi ma 5cali i ciężko będzie Ci wstawić tam jakąkolwiek 7.

To nie musi być tablet, może być zwykły smartfon 5' Wink
Na razie jestem na etapie przemyśleń, jednak już wykreciłem zegary by porobić wymiary ekranu i tak jak mówisz 7cali jest za duże i musiał bym powiększyć otwór na ekran, a tego chce uniknąć. Jednak na próbę przystawiłem swój obecny telefon i o dziwo pasuje prawie idealnie :> jest troszkę za wąski. Ale na rynku jest masa telefonów 5calowych, na pewno coś się dopasuje.
Powrót do góry
basal

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): P-Ń
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 19:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


Też myślałem o telefonie, jednak w telefonach obracananie ekranu masz dopiero po włączeniu aplikacji. Główne menu, jak i nawet panel startowy masz domyślnie w pozycji pionowej, co raczej będzie utrudnialo nawigacje po menu, jaki i będzie dziwnie wygladało. Ale to raczej kwestia gustu Smile a nie znam telefonu, który obracałby ekran już w głównym menu.
Powrót do góry
dodek

Auto Maniak



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 20:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


Mój Sony Z3 Compact z Lolipop obraca.
Powrót do góry
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 00:30
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


basal napisał:
Też myślałem o telefonie, jednak w telefonach obracananie ekranu masz dopiero po włączeniu aplikacji. Główne menu, jak i nawet panel startowy masz domyślnie w pozycji pionowej, co raczej będzie utrudnialo nawigacje po menu, jaki i będzie dziwnie wygladało. Ale to raczej kwestia gustu Smile a nie znam telefonu, który obracałby ekran już w głównym menu.


Wystarczy użyć niestandardowego launchera, i juz ekran w dowolnej orientacji może być Wink
Powrót do góry
basal

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): P-Ń
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi
Piwa: 2/2
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 00:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


no to problem rozwiązany Smile czekam na rezultaty pracy, oraz na jakąś fotorelację z prac Smile
Powrót do góry
lipolop

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Renault Vel satis 3,5 v6
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 20:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


basal napisał:
czekam na rezultaty pracy, oraz na jakąś fotorelację z prac Smile

Jeśli rozwiąże wszystkie problemy i podejmę się wykonania tego, to fotorelacja na pewno będzie Wink
Powrót do góry
velek_ostrow

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Vel Satis V6 3.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Gru 2015, 17:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tablet w vel satis


Moim zdaniem tablet to niezbyt dobry pomysł bo:
1. Problem ze sterowaniem, o sterowaniu samą klawiaturą można zapomnieć, a wycinanie szybki żeby działał dotyk to jeszcze gorszy pomysł.
2. Jak wpiszesz kod do radia nie mając do niego wyświetlacza?
Jedynym rozsądnym wyborem, jak wcześniej sugerowano, jest Rasberry Pi lub jego klon.
Bez większych problemów (o ile masz jako takie pojęcie o programowaniu) wysterujesz nim fabryczne audio, wyświetlacz 5" współpracujący z malinką o dobrych parametrach też kupisz bez problemu, w w razie kłopotów na forach mailowych otrzymasz niezbędną pomoc.
Tablet to zamknięta architektura i za wiele nim nie zwojujesz, Rabberry to platforma idealna to takich zastosowań, można ją zintegrować z samochodem, a cały system będzie wyglądał jak fabryczny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

17 900

2009r.

194 269 km

śląskie

RenaultCaptur

45 900

2014r.

49 535 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

32 999

2013r.

132 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultLaguna

27 900

2014r.

220 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

53 900

2017r.

134 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System