Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Renault Scenic II 1.5 dci /86KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2015, 19:43
Temat postu:

Renault Scenic II 1.5 dci /86KM


Witam wszystkich po raz kolejny i zacznę od tego ze w listopadzie zachciało mi się kupić auto by stało w garażu w Polsce bo miałem już dosyć poruszaniem się komunikacja miejska ,tym bardziej ze mieszkam poza miastem (a tak to prawie cały rok mieszkam w UK) no i trafiło na scenica z 2005 roku z małym silnikiem 1.5 86 KM i przebiegiem 112 tys mil . auto było serwisowane , wszystko powpisywane i robione na czas, cale zawieszenie wyremontowane , przegląd MOT świeży i na cały rok , wiec lipy nie było bo w UK nie przejdzie .Auto przejrzałem, wyczyściłem w silniku co tylko mogłem ( mam o tym małe pojecie ) jazda próbna raptem 100 mil bo nie było czasu no i w drogę do domu w Polsce a to tylko 1900 km . Po drodze przed promem wyświetliła się awaria wtrysku ale żadnych obiawów nie było - nawet najdrobniejszych , przez cala drogę jeszcze komunikat był z 7 razy , ale doszedłem do wniosku ze to był lipny komunikat z przeciążenia - pewnie wtrysk jakiś trochę lał ,bo pierwszy raz zapalił się jak wspinałem się pod duuuuuza góre ,a auto załadowane ,no i slaby silnik. W razie czego kopiłem nowe turbo ale i tak dałem plamę bo kopiłem od kangoo ( gościu tanio sprzedawał to szkoda było zostawić ) które to zresztą będę sprzedawał bo i po co mi , no i trochę wtryskiwaczy ze szrotu zabrałem w razie czego, ale nic sie nie przyda . Dzisiaj bylem u kolegi wykasować błędy i komunikat i wszystko OK - tylko jeden , pierwszy wtrysk trzeba sprawdzić bo to on dał komunikat . No i takim sposobem zrobiłem 1900 km w 24 godziny, spalanie wyszło 4.8 litra na 100 km. auto jest bardzo dobre i jestem zadowolony i myślę ze narzekanie na te silniki jest trochę przesadzone- Pozdrawiam .
Powrót do góry
gadu-gadu
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 11:55
Temat postu:

Czas na mały remoncik


Okazało sie na komputerze ze 1 i 4 wtrysk wymaga uwagi , trzeba dopełnić klimę i wymienić wszystkie świecę bo żadna nie działa - ale palił normalnie i to poniżej zera , po naprawie pierwszego ( byl od innego auta ,całkiem inny i to z opiłkami) chodzi o wiele lepiej, jest mocniejszy teraz jeszcze zobaczę 4-ty no i chyba sprawdzę pozostałe dla świętego spokoju bo mam dobrego gościa blisko mnie. Aaa jeszcze spryskiwacz tylnej szyby nie działał - pompka wyczyszczona i działa .
Powrót do góry
gadu-gadu
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Sty 2016, 14:41
Temat postu:

Cd remontu


Witam , 4-ty wtrysk zrobiony ( tez był od innego auta ,nowszego, dziwne ze to chodziło )wtryski 2 i 3-ci ,wymyte i sprawdzone , no i nie są zadowalające ,i w nie długim czasie by wypadało je zregenerować ( albo przywiozę kilka z odzysku i może się coś trafi - 10 zł sztuka to nie majątek można zaryzykować Smile) ), ale autko chodzi normalnie , żadnych komunikatów , nie kopci, zapala normalnie na mrozie -13 stopni, wiec po mimo znacznego przebiegu chyba jeszcze pojeździ . Pozdrawiam .
Powrót do góry
gadu-gadu
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Cze 2016, 08:10
Temat postu:

Cd remontu po przerwie


Witam no i jestem po 5 mc. przerwy , auto stało i czekało w garażu,aku podładowane ( było odłączone ),paliwo oczywiście zeszło do zbiornika -trzeba było pod pompować pompka i odpalił bez problemu . Wymieniłem wszystkie oringi w plastikowych złączkach na filtrze oraz ten plastik przelewowy co się wciska i zabezpiecza zawleczka w filtr i problem z zapowietrzaniem znikł - już nie ciągnie powietrza ,wężyki czyste bez piany i powietrza ,wymieniłem jeszcze jeden wtrysk ( były do wymiany jeszcze 2 szt. )- chodzi o wiele lepiej i o wiele mniej dymi na czarno przy przyspieszaniu- jeszcze został 1- den ( 3 szt co zrobiłem przelewają idealnie równo ,jeden pozostały znacznie przelewa ) ale i tak silnik mimo swojego przebiegu chodzi równo ,cicho i bardzo stabilnie i oleju nic nie bierze wiec chyba nie jest tak źle . Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto


RenaultGrand Scenic

26 900

2013r.

157 000 km

wielkopolskie

RenaultKoleos

86 300

2019r.

126 833 km

podkarpackie

RenaultScenic

22 400

2013r.

234 000 km

podkarpackie

RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

142 800

2021r.

48 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System