Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Renault Scenic II 1.5 dci /86KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2015, 19:43
Temat postu:

Renault Scenic II 1.5 dci /86KM


Witam wszystkich po raz kolejny i zacznę od tego ze w listopadzie zachciało mi się kupić auto by stało w garażu w Polsce bo miałem już dosyć poruszaniem się komunikacja miejska ,tym bardziej ze mieszkam poza miastem (a tak to prawie cały rok mieszkam w UK) no i trafiło na scenica z 2005 roku z małym silnikiem 1.5 86 KM i przebiegiem 112 tys mil . auto było serwisowane , wszystko powpisywane i robione na czas, cale zawieszenie wyremontowane , przegląd MOT świeży i na cały rok , wiec lipy nie było bo w UK nie przejdzie .Auto przejrzałem, wyczyściłem w silniku co tylko mogłem ( mam o tym małe pojecie ) jazda próbna raptem 100 mil bo nie było czasu no i w drogę do domu w Polsce a to tylko 1900 km . Po drodze przed promem wyświetliła się awaria wtrysku ale żadnych obiawów nie było - nawet najdrobniejszych , przez cala drogę jeszcze komunikat był z 7 razy , ale doszedłem do wniosku ze to był lipny komunikat z przeciążenia - pewnie wtrysk jakiś trochę lał ,bo pierwszy raz zapalił się jak wspinałem się pod duuuuuza góre ,a auto załadowane ,no i slaby silnik. W razie czego kopiłem nowe turbo ale i tak dałem plamę bo kopiłem od kangoo ( gościu tanio sprzedawał to szkoda było zostawić ) które to zresztą będę sprzedawał bo i po co mi , no i trochę wtryskiwaczy ze szrotu zabrałem w razie czego, ale nic sie nie przyda . Dzisiaj bylem u kolegi wykasować błędy i komunikat i wszystko OK - tylko jeden , pierwszy wtrysk trzeba sprawdzić bo to on dał komunikat . No i takim sposobem zrobiłem 1900 km w 24 godziny, spalanie wyszło 4.8 litra na 100 km. auto jest bardzo dobre i jestem zadowolony i myślę ze narzekanie na te silniki jest trochę przesadzone- Pozdrawiam .
Powrót do góry
gadu-gadu
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 11:55
Temat postu:

Czas na mały remoncik


Okazało sie na komputerze ze 1 i 4 wtrysk wymaga uwagi , trzeba dopełnić klimę i wymienić wszystkie świecę bo żadna nie działa - ale palił normalnie i to poniżej zera , po naprawie pierwszego ( byl od innego auta ,całkiem inny i to z opiłkami) chodzi o wiele lepiej, jest mocniejszy teraz jeszcze zobaczę 4-ty no i chyba sprawdzę pozostałe dla świętego spokoju bo mam dobrego gościa blisko mnie. Aaa jeszcze spryskiwacz tylnej szyby nie działał - pompka wyczyszczona i działa .
Powrót do góry
gadu-gadu
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Sty 2016, 14:41
Temat postu:

Cd remontu


Witam , 4-ty wtrysk zrobiony ( tez był od innego auta ,nowszego, dziwne ze to chodziło )wtryski 2 i 3-ci ,wymyte i sprawdzone , no i nie są zadowalające ,i w nie długim czasie by wypadało je zregenerować ( albo przywiozę kilka z odzysku i może się coś trafi - 10 zł sztuka to nie majątek można zaryzykować Smile) ), ale autko chodzi normalnie , żadnych komunikatów , nie kopci, zapala normalnie na mrozie -13 stopni, wiec po mimo znacznego przebiegu chyba jeszcze pojeździ . Pozdrawiam .
Powrót do góry
gadu-gadu
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Cze 2016, 08:10
Temat postu:

Cd remontu po przerwie


Witam no i jestem po 5 mc. przerwy , auto stało i czekało w garażu,aku podładowane ( było odłączone ),paliwo oczywiście zeszło do zbiornika -trzeba było pod pompować pompka i odpalił bez problemu . Wymieniłem wszystkie oringi w plastikowych złączkach na filtrze oraz ten plastik przelewowy co się wciska i zabezpiecza zawleczka w filtr i problem z zapowietrzaniem znikł - już nie ciągnie powietrza ,wężyki czyste bez piany i powietrza ,wymieniłem jeszcze jeden wtrysk ( były do wymiany jeszcze 2 szt. )- chodzi o wiele lepiej i o wiele mniej dymi na czarno przy przyspieszaniu- jeszcze został 1- den ( 3 szt co zrobiłem przelewają idealnie równo ,jeden pozostały znacznie przelewa ) ale i tak silnik mimo swojego przebiegu chodzi równo ,cicho i bardzo stabilnie i oleju nic nie bierze wiec chyba nie jest tak źle . Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Oceń swoje auto


RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultMegane

55 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

32 000

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System