Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Gdzie znajduje się pompa abs i sterownik ? Renault Master II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateuszdh

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2016, 18:17
Temat postu:

Gdzie znajduje się pompa abs i sterownik ? Renault Master II


Witam wszystkich forumowiczów.

Zamierzam kupić Renault Master 2.5 2006 rok i mianowicie mam mały problem. Oglądałem dwa auta i podobno obydwa mają system ABS. W jednym przed odpaleniem pali się kontrolka sprawdzająca system abs więc według mojego rozumowania abs jest zamontowany.
W drugim pojeździe nie pali się taka kontrolka wcale więc wnioskuje że w tym aucie nie jest zamontowany abs.
Następna sprawa jest taka że zarówno w jednym aucie jak i w drugim nie mogę zlokalizować pompy abs po otwarciu maski. Idą tylko dwa przewody hamulcowe od pompy hamulca w dół ściany grodziowej o potem gdzieś do tyłu auta i pompy abs nie widać zarówno w tym aucie które ma ABS jak i w tym w którym mam wątpliwości.
W większości aut po otwarciu maski pompę można zlokalizować bez problemu, w tym aucie nie mogę się doszukać więc mam spory mętlik w głowie więc zgłaszam się do was o pomoc.

Z góry dziękuje za odp i pozdrawiam
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 26 Sty 2016, 19:46
Temat postu:

Re: Gdzie znajduje się pompa abs i sterownik ? Renault Master II


mateuszdh napisał:

W większości aut po otwarciu maski pompę można zlokalizować bez problemu, w tym aucie nie mogę się doszukać więc mam spory mętlik w głowie więc zgłaszam się do was o pomoc.


Master to nie większość aut tylko Master. Lecisz po przewodach z pompy hamulcowej i na końcu odnajdujesz modulator ABS ze sterownikiem. Po otwarciu maski nie widać go bo siedzi pod podłogą (widoczny po wejściu pod auto.
Wszystkie auta wyprodukowane po 2004 roku mają standardowo ABS, jeśli kontrolka nie świeci to ktoś ją celowo zneutralizował żeby nie kłuła w oczy i nie zdradzała uszkodzenia ABS.
Powrót do góry
mateuszdh

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2016, 22:37
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Gdzie znajduje się pompa abs i sterownik ? Renault Master II


Ok czyli w każdym Masterze po 2004 roku mogę spodziewać się ABS, a czy dotyczy to również Opla Movano? Ten sam rok i silnik.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 27 Sty 2016, 19:35
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Gdzie znajduje się pompa abs i sterownik ? Renault Master II


Niewyraźnie napisałem?,,Wszystkie auta,, To wymóg unijny i od 2004r. nowe auto bez ABS nie przejdzie homologacji.
Powrót do góry
mateuszdh

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2016, 23:55
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Gdzie znajduje się pompa abs i sterownik ? Renault Master II


Dziękuje za informacje, dużo mi pomogliście, auto faktycznie ma ABS pod podłogą.

Ale z tym ABS w standardzie po 2004 roku we wszystkich pojazdach nie mogę się tak do końca zgodzić.
Dotyczy to może Opla Movano i Renault Master ale na przykład w Iveco to chyba jest jakoś inaczej, mianowicie mam też Iveco Daily 2008 rok 3.0 i w standardzie nie ma ani ABS ani nawet poduszki powietrznej, ale jest klimatyzacja Cool .
Nie ma również żadnych oznak takiej instalacji lub chodź by nawet koronek na piaście i czujników abs, co świadczyło by o tym że od nowości nie było wyposażone.

Wiem że może schodzę z tematu, możecie to potraktować jako ciekawostkę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Sty 2016, 23:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chemix

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Movano
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lis 2017, 12:11
Temat postu:

Re: Gdzie znajduje się pompa abs i sterownik ? Renault Master II


mateuszdh napisał:
Witam wszystkich forumowiczów.

Zamierzam kupić Renault Master 2.5 2006 rok i mianowicie mam mały problem. Oglądałem dwa auta i podobno obydwa mają system ABS. W jednym przed odpaleniem pali się kontrolka sprawdzająca system abs więc według mojego rozumowania abs jest zamontowany.
W drugim pojeździe nie pali się taka kontrolka wcale więc wnioskuje że w tym aucie nie jest zamontowany abs.
Następna sprawa jest taka że zarówno w jednym aucie jak i w drugim nie mogę zlokalizować pompy abs po otwarciu maski. Idą tylko dwa przewody hamulcowe od pompy hamulca w dół ściany grodziowej o potem gdzieś do tyłu auta i pompy abs nie widać zarówno w tym aucie które ma ABS jak i w tym w którym mam wątpliwości.
W większości aut po otwarciu maski pompę można zlokalizować bez problemu, w tym aucie nie mogę się doszukać więc mam spory mętlik w głowie więc zgłaszam się do was o pomoc.

Z góry dziękuje za odp i pozdrawiam


Cześć, czy udało Ci się ustalić co było problemem braku aktywnej kontrolki ABS? Mam ten sam problem w aucie,które już kupiłem - nie świeci się w ogóle kontrolka ABS (nawet na chwilę)... A auto to Opel Movano.
Powrót do góry
smith19

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: OPEL MOVANO 2.5 CDTI 120km 2005r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Gru 2018, 18:00
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Gdzie znajduje się pompa abs i sterownik ? Renault Master II


I powiedz mi kolego czy odnalazłeś tą pompę i sterownik ABS, pytam gdyż mam podobny problem z tym że mi się raz świeci ABS najczęściej gdy zimno a czasami zgaśnie. Wymieniłem 2 czujniki z przodu i znowu świeci kontrolka a modułu za nic nie mogę odnaleźć. Gdzie to dokładnie szukać? Mój samochód to OPEL MOVANO 2.5 CDTI 2005r
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultKangoo

14 800

2007r.

167 000 km

mazowieckie

RenaultClio

14 000

2010r.

199 000 km

śląskie

RenaultScenic

15 800

2010r.

240 000 km

pomorskie

RenaultClio

11 990

2010r.

175 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

21 500

2011r.

150 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System