Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Predas

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault VelSatis 3.5 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 13:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


załozylem kleme i po 2 dniach gdy podszedlem z miernikiem to pokazalo 12,02V po zdjeciu klemy - i odczekaniu okolopol godziny bylo juz 12,27V o co z tym chodzi? jakies masy spadkowe czy cos!
_________________
Aby do Przodu
Powrót do góry
gadu-gadu
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 18:53
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Akurat to dość normalne zachowanie. Po 2 dniach stania masz 12.02v wiec jest wszystko ok. W czym problem?
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 10:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


W wiele rzeczy mogę uwierzyć ale nie w to że po dwóch dniach akumulator ma 12V i wszystko jest ok.
No bez przesady. A jak auto zostawi na tydzień?
Akumulator przy sprawnej instalacji powinien trzymać swój przedział przez kilka tygodni.
Powrót do góry
gadu-gadu
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 11:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


To może inaczej. Od jakiej wartości startujemy? Załóżmy po dłuższej jeździe i pozostawieniu auta na 30min ile V pokazuje na akumulatorze miernik? To, że po 2 dniach ma 12.02v nie oznacza, że po 2 kolejnych już będzie np. 11v
_________________
Powrót do góry
Predas

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault VelSatis 3.5 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 12:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Po długim czasie ,w międzyczasie znalazłem chwile Namierzylem i metoda kolejno bezpieczniki wyjmując i badając amperomierzem,wyszlo ze 10Amperowy drugi od dolu w skrzynce przy kierownicy oznaczony ALI Much(Autoalarm,czytnik karty i cos tam jeszcze -jest pod tym bezpiecznikiem),ten bezpiecznik gdy jest wlozony wowczs auto pobiera dużo pradu(0,32A).Test był prosty -po zmknieci auta z pilota otworzyłem kluczykiem drzwi kierowcy następnie skrzynke bezpiecznikow oraz maske .Wyciagnolem szczypcami wszystkie bezpieczniki a później kolejno wpychałem od najwyższych(30A,20A ...itd.) w międzyczasie amperomierzem badalem zachowanie i tak wyszlo jak pisałem wcześniej przy 10A(ALI MUCH) Razz Pytanie jest co konkretnie robi taki pobor :czytnik kart ,autoalarm,komputer,czy może gazownicy się wpieli z czyms pod jedno z tych urzadzen gdyż wcześniej nie było takich objawow.sam już nie wiem.Ale odłącznie tego jednego bezpiecznika spowalnia trawinie pradu z akumulatora około 10krotnie>
_________________
Aby do Przodu
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 12:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
RobekK4

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 14:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Predas napisał:
Test był prosty -po zmknieci auta z pilota otworzyłem kluczykiem drzwi kierowcy następnie skrzynke bezpiecznikow oraz maske .Wyciagnolem szczypcami wszystkie bezpieczniki a później kolejno wpychałem od najwyższych(30A,20A ...itd.)


Wyjmując bezpiecznik rozłączyłeś obwód. Podłączając amperomierz załączyłeś obwód ponownie i początkowo pobór prądu może być większy niż w stanie spoczynku.
Ja bym rozważył taka próbę: w miejsce podejrzanego bezpiecznika wepnij się na stale amperomierzem, urządzenie pozostaw w dobrze widocznym miejscu, zamknij auto pilotem i obserwuj wskazania. Dobrze jest odczekać dłuższą chwilę (kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt minut). W innym aucie mam tak, że początkowo pobór prądu jest na podobnym poziomie co u Ciebie i dopiero po ok. 30 min. spada +/- dziesięciokrotnie.
_________________
Pozdr@wiam,
Robek
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 14:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


po otwarciu drzwi kierowcy uruchamia sie sporo rzeczy od oswietlenia po tablice i komputer silnika zaczyna być zasilany
wiec sposób w jaki wykonujesz test jest bardzo wazny

musiałbys wystawic amperomierz i zamknąć wszystko i poczekac na wygaszenie systemow i dopiero obserwowac pobór

swoja droga pewnie gazowniki podpieły sie z zasilaniem instalacji na + przed zapłonem

malo kto zna schemat i rozklad instalacji do tych aut i pewnie wzieli plus najblizej połozony
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 26 Cze 2016, 15:24
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Pobor Pradu


Sprawdź czy instalacja gazowa nie ma oddzielnego bezpiecznika- jeśli ma to go wyjmij i sprawdź czy nadal masz tak duży pobór prądu.

W innej marce jak zakładali mi bezprzewodowy natynapad tak się podłączyli ze masą coś się wzbudzało i po 3 dobach auto było rozładowane. Zmienili 1 czy 2 kable i jest ok.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie

RenaultScenic

13 900

2006r.

237 000 km

śląskie

RenaultMegane

24 999

2011r.

204 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

44 990

2017r.

206 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

22 999

2012r.

240 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System