Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Czy oplaca sie kupowac Lagune II ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biuro74

Dyskutant



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Watford
Posiadane auto: Renault Laguna 2 Kombi 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 12:16
Temat postu:

Czy oplaca sie kupowac Lagune II ?


Witam,

Mam akurat Lagune IIphI 1.8 16V - ponoc jeden z lepszych "kociolkow" i fakt - silniczek niczego sobie, nigdy nie zawiodl. Jednak po ostatnich przezyciach mysle nad zamiana jej na IIphII, bo po lifcie bylo mniej usterek. Oczywiscie wiem, ze czesc elementow zuzywajacych sie ze starosci bedzie znowu do wymiany, niemniej chodzi mi o to, czy jest sens w moim przypadku zmieniac model przedliftowy na poliftowy.

Ja swoja jeszcze pol roku temu polecilbym kazdemu, ale od momentu, kiedy zachcialo mi sie dac mechanikowi auto do wymiany roznych [cenzura] (glownie elementy zawieszenia), cos zaczelo sie z nia dziac zlego i wlasciwie moge powiedziec, ze ledwo co uporalem sie z naprawa powaznych awarii, to pomniejsze wciaz mi "ciaza". A zona to juz o kolejnej renowce nie chce slyszec, mam przerabane Wink bo akurat uwazam, ze skoro poznalem autko, to teraz o wiele pewniej bedzie sie go ewentualnie naprawiac, czy serwisowac elementy, ktore wiadomo, ze moga nawalic. Nie mowie o tym, ze mysle o kupnie CLIPa.

A do rzeczy: w swojej Lali robilem naprawde niewiele, ma ona wymienione (glownie w przeciagu ostatniego pol roku):
* wysprzeglik (slave cylinder) - bo sie rozwalil i caly plyn uciekl,
* sprzeglo - jak wymienialem wysprzeglik, to wymienilem przy okazji sprzeglo, bo juz bylo leciwe (116k mil) plus plyn w skrzyni oczywiscie,
* ECU + UCH + blokada - wymienione jako ostatnia naprawa (kupilem uzywane z roku 2003, wiec srednio 2 lata moze pociagnie bez awarii), poprzednie ECU nawalilo i mialem problem z wtryskiem,
* przepustnica (tez bez sensu wymienialem, bo pierwszy "mechanik" tak sobie zazyczyl, ale skoro tak dlugo trzymalem i jezdzilem, wiec oddawal juz nie bede, bo nieladnie - kupielm uzywana przez rok Boscha, wiec moze pojezdzi jeszcze z 5 latek),
* czujnik cisnienia kolektora - wymienilem, bo mechanik powiedzial, ze to bylo to (zanim spostrzegl usterke ECU, lol)... po wymianie ECU juz nie chcialo mi sie go zwracac, poza tym nieladnie zwracaz uzywane, jak juz pojezdzilem,
* podswietlenie Climatronica robilem, to znaczy przelutowywalem slynne zimne luty,
* zmienialem podswietlenie w konsoli sterowania szybami na LEDy - bo stare zaroweczki zdechly,
* paski oba (alternatora i rozrzadu),
* laczniki stabilizatorow przednich,
* prawa przednia oske (bo sie zlamala, doslownie),
* czyscilem polaczenia ECU - tam teraz jest szysto, tak samo po wyjeciu deski rozdzielczej zauwazylem jeden kabelek z UCH zerwany, wiec go zlutowalem.

Co jeszcze do roboty:
* zaprogramowanie UCH - bo mi komputer pokadowy wypluwa "ESP fault" (mysle, ze to kwestia zarowno zaprogramowania czujnikow kol, poduszek, jak i czujnika skretu),
* szyba w drzwiach kierowcy juz nawala - albo szyny, albo caly zestaw z silniczkiem bedzie do wymiany,
* z tylu do wymiany sa elementy zawieszenia, ktore mechanik powiedzial, ze nie chce robic (lol, duzo roboty z tym pewnie, jak czytalem)... poki co mam delikatne stuki i da sie przeglad przechodzic, ale wkrotce trzeba bedzie to zrobic,
* szyba tylna: brak podgrzewania, nie uchyla sie,
* brak podgrzewania fotela kierowcy (powinno byc),
* brak podgrzewania lusterek (powinno byc),
* zauwazylem, ze silnik nieco sie "poci" - chyba uszelka pod glowica jest do wymiany, ale nie wiem, czy bede to robil - na razie strat oleju bagnetem nie zauwazylem). Jeszcze rok temu bylo OK.

PODSUMOWUJAC: czy oplaca sie kupowac nowa Lale ? Przeciez w nowych zawieszenie tez bedzie (plus sprzeglo) do wymiany ? Mam zamiar kupic taka z przebiegiem do 100k, co nie bedzie trudne - cena do 1000 funtow powinienem sie zmiescic (plus 500 na naprawe). Chodzi mi glownie o to, co moze sie w mojej Lali jeszcze zepsuc ? Wydaje mi sie, ze "swoje" juz przeszla, byla 3 razy holowana do domu, ta "krolowa lawet", wiec czy to nie jest koniec usterek ? Drobne [cenzura] - jak fotel, czy lusterka, czy nawet szyby - moge robic sam.
Dodam, ze jakos napalilem sie na Lale 2.0T, ze szczegolnym wskazaniem na GT lub GT 205. Beda te modele bardziej "trefne", czy sa raczej udane ? Slyszalem o wentylach montowanych gdzies przy przepustnicy, o remoncie turbo itp...

?

Ewentualnie - jesli nie Lala II, to co w tej cenie ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Oceń swoje auto


RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

21 900

2009r.

91 371 km

łódzkie

RenaultGrand Scenic

28 700

2013r.

220 000 km

śląskie

RenaultLaguna

11 900

2005r.

198 000 km

śląskie

RenaultMegane

58 900

2020r.

86 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System