Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
d.rydz

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): SUWAŁKI
Posiadane auto: VEL SATIS 2.0T PRIVELIGE 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Mar 2016, 15:44
Temat postu:

Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Witam wszystkich. Wiem że temat już poruszany ale nie znalazłem odpowiedzi bo większość aut to diesle. Mam problem z tym komunikatem gdy auto osiągnie normalną temperaturę pracy. Do rozgrzania auta wszystko ok. Silnik to 2.0 turbo F4R z instalacją LPG stag-4. Czytałem na innych forach i mowa jest o paru elementach: regulator ciśnienia wtrysku paliwa, EGR, czujnik pedału gazu. Wiem że muszę podpiąć pod clipa ale może ktoś z was już borykał się z tym błędem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Nie 20 Mar 2016, 21:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Wielu z nas borykało się z tym błędem łącznie ze mną i jak nie podepniesz pod clipa to możesz na czuja wymieniać części. U mnie pedał gazu.
Czasem także wyskakuje ten błąd jak odpalę auto w garażu i akurat wiatr wwieje spaliny do środka. Wtedy błąd idzie z przepływki.
Także loteria lub clip Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
d.rydz

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): SUWAŁKI
Posiadane auto: VEL SATIS 2.0T PRIVELIGE 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 17:10
Temat postu:

Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Witam ponownie. Już jestem po clipie. Mech kumaty bo pokasował błędy i kazał polatać do pełnego nagrzania aby wywaliło nowe błędy. Mówił że dopiero wtedy określi w co trzeba inwestować. Ja już nie potrzebnie wpakowałem parę stówek Crying or Very sad . Na początek sonda lambda bo jakieś "płaskie" wskazanie. Fakt. Odpiąłem i pracuje kulawo oczywiście "check" na desce ale jedzie. Na razie nie wywala tego błędu o wtrysku. Zamówiłem sondę i jak zamontuję to napiszę jakie rezultaty.
Powrót do góry
Roadkiller

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: '05 Vel Satis 2.0T SU1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Mar 2016, 23:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


U mnie przy takim zestawieniu: błąd ESP + błąd wtrysków + błąd czujników parkowania + błąd ręcznego i trybie awaryjnym (2500obr) + check podczas jazdy we mgle / deszczu / po myjni winą okazała się przepustnica. Po ponownym przyuczeniu już jeżdżę 4 miesiąc (5000km) i jest spokój. Na Clipie wywaliło błąd przepustnicy.
_________________
Moje auta:
- 2014 Renault Trafic Long ok. 590.000km
- 2013 Renault Trafic Long ok. 680.000km (sprzedany)
- 2013 Opel Vivaro ok. 710.000km
- 2006 Mercedes Vito 115CDI Extra Lang ok. 1.390.000km (sprzedany)

...i 5 innych pojazdów
Powrót do góry
ferrus

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zywiecczyzna
Posiadane auto: Vel Satis, initiale paris 2,0T, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 10:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Witam, żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się. 2,0 t Gaz STAG od długiego czasu nie mogę poradzić sobie z moją versalką obroty biegu jałowego falują, po odpaleniu zimnego silnika po minucie, dwóch jazdy auto zwalnia tak jak bym ściągną noge z gazu po paru sekundach zaskakuje ponownie i jedzie normalnie, czasem wejdzie w tryb awaryjny to znaczy obroty faluję nie reaguje na nic nie da się jechać po zgaszeniu i odpaleniu jedzie normalnie, czasem podczas przyspieszania mam wrażenie jakby wypadał zapłon albo nie chodził jeden cylinder ostatni wywaliło mi checa sonda lambda obwód grzałki a ma dopiero rok i jakieś 20tyś przejechane. Pod clipem nie pokazuje błędów wymieniłem świece i cewki na orginały, przepustnica była w regeneracji. Pomóżcie bo nie mam już pomysłów może jest jakiś kumaty mechanik w okolicy Żywca, Bielska
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 10:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sandman_pl

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 2,0T 2002 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 13:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


U mnie pomogło (miałem takie same objawu) wyczyszczenie i przełożenie miejscami czujników powietrza.
https://zapodaj.net/fc8b6caf3be78.jpg.html
Powrót do góry
d.rydz

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): SUWAŁKI
Posiadane auto: VEL SATIS 2.0T PRIVELIGE 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 15:40
Temat postu:

re


Witam ponownie. Jestem po wymianie sondy (tej zaraz za turbo). Przez to że jezdziłem na odpiętej oczywiście miałem check na desce. Auto na benzynie jezdzi w miarę normalnie na lpg już jest lipa. Znów ten błąd i gaśnięcie. Pomimo że check po paru dniach zgasł to clip jednak będzie niezbędny. Zobaczymy co wywali. Pytanie do postu wcześniejszego. Po zamianie czujników nic się nie dzieje?
Powrót do góry
sandman_pl

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 2,0T 2002 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 18:59
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Po "naprawie" jest ok. W ciągu 4 miesięcy (w sumie zrobiłem ponad 6kkm) tylko raz szarpnął jak jechałem na lpg. Na benzynie jest ok. Przedtem szarpał i przy przyspieszaniu i normalnej jeździe (w okolicach 2-2,5tyś. obrotów, zarówno na benzynie jak i lpg). A szarpało tak, że myślałem, że silnik wyskoczy. Oczywiście choinka na desce. Zimny ciężko było zapalić. Najśmieszniejsze, że CLIP nie pokazywał błędów związanych z czujnikami. Roboty z tym jest na 5 minut, zaszkodzić, nie zaszkodzi a może rozwiązać problem (lewy i prawy czujnik są takie same).
Powrót do góry
ferrus

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zywiecczyzna
Posiadane auto: Vel Satis, initiale paris 2,0T, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Mar 2016, 11:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Po wyczyszczeniu mapsensorów i podmianie miejscami obroty się troche uspokoiły, ale nadal jest problem na zimnym silniku. Zauważyłem również że jak wcisnę hamulec to słychać przez kilka sekund silniczek od wspomagania hamulców ten pod akumulatorem i obroty zaczynają lekko falować. Myślicie że jest tam jakaś nieszczelność? Ale jaki wpływ może to mieć na prace silnika?
Powrót do góry
ferrus

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zywiecczyzna
Posiadane auto: Vel Satis, initiale paris 2,0T, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 18 Kwi 2016, 20:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Witam ponownie, dalej męcze się z moimi problemami. Zmierzyłem ciśnienie na cylindrach 1-11, 2-12, 3-13, 4-8 czy to może być powodem nierównej pracy silnika na biegu jałowym, braku mocy na zimnym silniku przez kilkaset metrów?? po próbie olejowej na 4 cylindrze ciśnienie wzrosło do 14 jak myślicie ile może kosztowac remont silnika??
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Pon 18 Kwi 2016, 21:07
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Jak najbardziej brak kompresji na 1 z cylindrów może być powodem bo nie zachodzi odpowiedni proces spalania.
_________________
Powrót do góry
ferrus

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zywiecczyzna
Posiadane auto: Vel Satis, initiale paris 2,0T, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Kwi 2016, 17:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Podczas drugiej próby na 4 cylindrze ciśnienie utrzymywało się w okolicy 6 atm, a nagle skoczyło na 12 tak jak by się coś zamkneło. Obstawiam wałek rozrządu czy ktoś się orientuje ile moze kosztować taki wałek??
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 19 Kwi 2016, 17:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


To nie wina walka. Daj to auto do kogoś kto się zna na swojej robocie.
_________________
Powrót do góry
ferrus

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zywiecczyzna
Posiadane auto: Vel Satis, initiale paris 2,0T, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 19 Kwi 2016, 18:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


To jak nie wałek to co to może być?? A może masz jakiegoś dobrego magika w okolicy Żywca
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 19 Kwi 2016, 19:53
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Braku kompresji raczej doszukiwalbym się w zaworach szczególnie ze jeździsz na gazie.
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultKadjar

63 900

2016r.

74 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

61 900

2019r.

93 000 km

mazowieckie

RenaultCaptur

52 900

2017r.

71 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System