Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ferrus

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zywiecczyzna
Posiadane auto: Vel Satis, initiale paris 2,0T, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 23 Kwi 2016, 06:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Pokrywa rozrządu ściągnięta Evil or Very Mad i okazało się że ktoś prawdopodobnie nie wymieniał oleju wszystkie kanały olejowe są zatkane jeden konik spadł a hydrauliki nie podnoszą się do końca. Jak się z tym uporam i zmierzę ciśnienie oleju czy pompa jest wydajna to napiszę rezultaty.
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2016, 10:32
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


To sprawdźcie od razu kolo zmiennej fazy rozrzadu
_________________
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cwiro

Dyskutant



Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): WLKP Dolsk
Posiadane auto: Citroen C4 grand picasso 2.0HDI, SKODA SUPERB 2003R. 1.9TDI 136KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 25 Kwi 2016, 11:30
Temat postu:

błąd wtrysku


od roku walczę z tym problemem - choć zimą był prawie spokój.
Robię jeszcze jedno podejście a mianowicie emulacja sondy diagnostycznej - jak to nie pomoże ty chyba się rozstanę z wersalką. ALe mam wrażenie, że teraz będzie trafiony zatopiony.
Próbował ktoś tego?
Powrót do góry
ferrus

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2015
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zywiecczyzna
Posiadane auto: Vel Satis, initiale paris 2,0T, 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 08:54
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Jakie powinno być ciśnienie oleju na ciepłym silniku i obrotach jałowych u mnie teraz wychodzi 1bar silnik idzie zdecydowanie równiej, ale jeszcze czasami się zdarzy, że po zapaleniu wrzucę R przejade kilkadziesiąt metrów i po zdjęciu nogi z gazu zgaśnie;(.Czy w naszych wersalkach jest jakiś regulator ciśnienia oleju??
Powrót do góry
d.rydz

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): SUWAŁKI
Posiadane auto: VEL SATIS 2.0T PRIVELIGE 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lip 2016, 09:59
Temat postu:

Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Witam ponownie koleżanki i kolegów. Po zainwestowaniu większej ilości gotówki w czujniki, świece, cewki itp. [cenzura]ły problem został rozwiązany. Kochani moim problemem był temat tego posta. Któregoś pięknego dnia kiedy już wszystkie możliwości wyczerpałem (prócz wymiany przepustnicy) postanowiłem dobrać się do kości która podpięta jest właśnie pod przepustnicę. To co tam było to tylko wie ten rzeźbiarz który to schrzanił. Rozprułem całe złącze na czynniki pierwsze podgięte zostały wszystkie blaszki w konektorach, oczyszczone i na nowo przelutowane przewody. Dwa miesiące mam spokój. Nic się nie dzieje. Polecam więc zacząć od tego bo szkoda kasy na Clipy i inne [cenzura]ły na które wydałem pieniążki. Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Lip 2016, 09:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Sob 16 Lip 2016, 14:16
Temat postu:

Re: Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


d.rydz napisał:
Witam ponownie koleżanki i kolegów. Po zainwestowaniu większej ilości gotówki w czujniki, świece, cewki itp. [cenzura]ły problem został rozwiązany. Kochani moim problemem był temat tego posta. Któregoś pięknego dnia kiedy już wszystkie możliwości wyczerpałem (prócz wymiany przepustnicy) postanowiłem dobrać się do kości która podpięta jest właśnie pod przepustnicę. To co tam było to tylko wie ten rzeźbiarz który to schrzanił. Rozprułem całe złącze na czynniki pierwsze podgięte zostały wszystkie blaszki w konektorach, oczyszczone i na nowo przelutowane przewody. Dwa miesiące mam spokój. Nic się nie dzieje. Polecam więc zacząć od tego bo szkoda kasy na Clipy i inne [cenzura]ły na które wydałem pieniążki. Very Happy


clip wszystkiego nie załatwi jak sie niema rozumu diagnosty...i zaczyna od zaawansowanej diagnostyki zamiast od postaw i rzczy oczywistych gdzie było wczesniej grzebane

do tego trzeba umiec czytać parametry podawane przez niego i je wlasciwie interpretowac ....clip jak media mark - nie dla idiotow Smile
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Sob 16 Lip 2016, 14:16
Temat postu:

Re: Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


d.rydz napisał:
Witam ponownie koleżanki i kolegów. Po zainwestowaniu większej ilości gotówki w czujniki, świece, cewki itp. [cenzura]ły problem został rozwiązany. Kochani moim problemem był temat tego posta. Któregoś pięknego dnia kiedy już wszystkie możliwości wyczerpałem (prócz wymiany przepustnicy) postanowiłem dobrać się do kości która podpięta jest właśnie pod przepustnicę. To co tam było to tylko wie ten rzeźbiarz który to schrzanił. Rozprułem całe złącze na czynniki pierwsze podgięte zostały wszystkie blaszki w konektorach, oczyszczone i na nowo przelutowane przewody. Dwa miesiące mam spokój. Nic się nie dzieje. Polecam więc zacząć od tego bo szkoda kasy na Clipy i inne [cenzura]ły na które wydałem pieniążki. Very Happy


clip wszystkiego nie załatwi jak sie niema rozumu diagnosty...i zaczyna od zaawansowanej diagnostyki zamiast od postaw i rzczy oczywistych gdzie było wczesniej grzebane

do tego trzeba umiec czytać parametry podawane przez niego i je wlasciwie interpretowac ....clip jak media mark - nie dla idiotow Smile
Powrót do góry
mastersone

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2000
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 20:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Vel satis 2.0T komunikat o błędzie wtrysku+ESP+service


Dla wszystkich potomnych.

Wywalanie podczas jazdy błędu :

Einspritzung Defekt / Fuel Injection Faulty / Krafftstoff Defekt
Wyświetlenie kontrolki błędu elektrycznego tzw. Zygzak / EKG
Wejście auta w tryb awaryjny i skakanie obrotów 2500 - 3000 obrotów
Brak reakcji na pedał gazu
Wyświetlenie błędu ESP

Najczęściej problem występuje w plastikowej przepustnicy MGI.

W silniku 2.0T jest kilka możliwości :
- przepustnica
- map sensor 1 lub 2
- czujnik turbiny
- pedał gazu

Odnośnie pedału gazu, potencjometr daje złe wskazania przez co komputer nie wie zbytnio co ma zrobić, i załącza tryb serwisowy - pomaga sprawdzenie kostek, czyszczenie potencjometru pedału gazu lub jego wymiana.

Map sensor - często daje złe wskazania lub się uszkadza, przez co daje złe odczyty, najczęściej leci ten po prawej od przepustnicy, można przełożyć je miejscami, i sprawdzić czy problem nie ustąpił.

Czujnik turbiny - zamocowany na wtyk do rury dolotowej z filtra powietrza do turbiny, często ulega urwaniu rurka lub kostka dostaje syfu.

Przepustnica - i tu temat rzeka.
Najczęściej w przepustnicy problem dotyczy kostki tzw. wtyczki.
Piny lubią się odgiąć, syf leci do środka, i pomaga pryśnięcie kontakt sprayem i podgięcie nóżek lub ew.wymiana wtyczki przepustnicy.
Jeżeli to nie pomaga, a np. DDT wywala błąd koherencji linii 1 i 2 przepustnicy, oznacza to najprawdopodobniej zimny lut na ścieżkach przepustnicy.

Po rozebraniu przepustnicy widzimy małe druciki które dotykają ścieżek na zasadach potencjometru.
Ścieżki po 200000km przebiegu mają prawo być wytarte, ale najcześciej są zabrudzone - mycie izopropanolem lub płynem do potencjometrów pomaga. Warto też poprawić luty w 2 lub 4 pinach.
Taka zabawa na 99% rozwiąże problem z tym denerwującym komunikatem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultMegane

76 990

2021r.

34 000 km

śląskie

RenaultCaptur

56 900

2018r.

57 000 km

śląskie

RenaultClio

38 900

2018r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

25 900

2014r.

238 369 km

śląskie

RenaultLaguna

20 600

2008r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System