Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) Kat wyprzedzenia zaplonu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
knysiu12

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 19:29
Temat postu:

Kat wyprzedzenia zaplonu


Witam;

Może zacznę od początku. Pod koniec marca pojawił się w moim Clio 3 1.4 16V 2006 problem z obrotami. Na zimnym silniku podczas hamowania obroty spadały, samochód zachowywał się wtedy tak jak by chciał zgasnąć ale po chwili wszystko wracało do normy. Poradzono mi bym wyczyścił przepustnice i tak zrobiłem, podczas czyszczenia wymieniłem też świece (pomyślałem że warto to zrobić bo nigdy nie były od nowości wymieniowe, samochód ma przebieg 85 tys.) no i od tego czasu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Najpierw podczas trasy wyskoczył mi komunikat "Sprawdź wtrysk" więc zacząłem szukać przyczyny i okazało się że cewki są do wymiany. Po wymianie cewek wszystko się uspokoiło. Po tygodniu czasu pojawił się kolejny komunikat "Brak ładowania akumulatora" okazało się, że alternator padł i oddałem go do regeneracji. Ale wciąż samochodzie jest problem z nierówną pracą silnika i obrotami. Chodzi o to że przy wyłączonej klimie obroty raz mam na ciepłym silniku 1000, innym razem 900 a jeszcze innym 750 czasem jeszcze spadną na chwilę do 500 i powrócą do 750 (mówię tu o biegu jałowym). I to potrafi dziać się w przedziale kilku minut np. podjadę do świateł mam tak a na następnych mam tak. Też zauważyłem że jak samochód mi już zwalnia przed światłami i wcisnę sprzęgło oraz hamulec to obroty delikatnie mi podskoczą. Postanowiłem w końcu wybrać się na komputer (Clip) pojawiły się błędy związane w wyżej wymienionymi usterkami (zostały wykasowane) ale okazało się ze jeden parametr jest nie prawidłowy, chodzi o kąt wyprzedzenia zapłonu. ten parametr strasznie falował. I moje pytanie brzmi czy on może mięć coś wspólnego z tymi obrotami i nie równą pracą silnika jeśli tak to co może być za to odpowiedzialne? Ręce już mi opadają i brak pomysłów, proszę o pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie czy winowajcą może być czujnik położenia wału, jeśli tak to gdzie on się znajduje i ile takich czujników posiada Clio 3? A i powiem tylko tyle ze rozrząd miałem w tym samochodzie wymieniany 2 lata temu jak go kupiłem i było wszystko OK, oraz jeśli chodzi o przepustnice to po czyszczeniu ona dobrze się zaadoptowała (tak przynajmniej pokazuje Clip).

Pozdrawiam
Powrót do góry
knysiu12

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2016, 01:15
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kat wyprzedzenia zaplonu


Czy naprawdę nikt nie ma żadnych pomysłów?
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Nie 17 Kwi 2016, 09:53
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kat wyprzedzenia zaplonu


Do czujnika ciśnienia klimy zaglądałeś ? Jakie pokazuje ciśnienie ? Są jakieś nowe błędy ?
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
knysiu12

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Clio 3
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2016, 10:59
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) Kat wyprzedzenia zaplonu


Witam,

Tego parametru nie sprawdziłem, sprawdzając drugi raz nie pokazał mi żadnych błędów. Moim zdaniem (znalazłem w necie wpis o identycznych problemach) to będzie źle zaadoptowana przepustnica. Wtedy facet wymienił przepustnice i wszystko było dobrze. Próbowałem już robić na wiele sposobów które gdzieś znalazłem w necie i nic. A w clipe takiej opcji jak adaptacja przepustnicy znaleźć nie mogę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

24 900

2012r.

207 221 km

śląskie

RenaultScenic

26 900

2014r.

238 890 km

śląskie

RenaultCaptur

56 900

2018r.

57 000 km

śląskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System