Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) clio II 1.9d 2000r 47kw



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bolss1

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault Laguna I ph II 1.6 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Kwi 2016, 20:48
Temat postu:

clio II 1.9d 2000r 47kw


Witam mam pewien problem z moim Clio a mianowicie jak jest chłodniej to auto odpala ale nie na wszystkie gary jak by pracował na 3 lub 2 świeci się kontrolka grzania świec ( sprężynka) i strasznie dymi na szaro pracuje nie równo nie reaguje na gaz kompletnie .... po 1 min silnik pracuje normalnie ale dalej świeci się kontrolka i auto nie reaguje na gaz dopiero do wyłączeniu i zapaleniu ponownym auto pracuje idealnie... tak się dzieje tylko na zimnym silniku i to nie zawsze.... byłem na kompie nawet 3, żadnych błędów w jednym pokazało dziwny błąd (koszt przejazdu czy coś takiego) obstawiam że to błąd pływaka bo tak mi lata lekko jak jeżdżę wskazówka paliwa, świece żarowe sprawne dochodzi do nich prąd do przekaźnika grzania świec też dochodzi prąd,akumulator pół roczny, oleje filtry wymienione układ odpowietrzony tydzień temu, co to może być ktoś wie?? 2 mechaników rozkłada ręce, w piątek mam zostawić auto u mechanika na parę dni aby przy nim błąd pojawił się żeby mógł diagnozować ale to może trwać tydzień zanim pojawi się znowu to.... Proszę o pomoc


Pozdrawiam Grzesiek
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Czw 21 Kwi 2016, 07:45
Temat postu:

Clio 2


Skoro świeci się kontrolka to błąd musi być .Podepnij Clipa tester do Renault.Po co mechanikowi auto na parę dni .Diagnostyka Clipem to 15-30 minut.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bolss1

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault Laguna I ph II 1.6 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Kwi 2016, 21:25
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) clio II 1.9d 2000r 47kw


ehh byłem na kompie u tego mechanika 0 błędów... zauważyłem że gruszka jest miękka i jak by była (mokra czy miała plamę jakąś na sobie jak by była kiedyś mokra sam nie wiem) po pompowaniu jej widzę pęcherzyki powietrza w przewodzie ale gruszka nie robi się twarda.... i mechanik powiedział mi że poddaje się według niego to pompa puszcza powietrze ale nie widzę aby pompa była mokra czy też ciekło z niej ..... co mam dalej robić inny warsztat??
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Pią 22 Kwi 2016, 08:14
Temat postu:

Clio 2


Nie wiadomo co Ci podpinał pod auto .Bo Clip ma je w pamięci w 2 miejscach -zapisane i zapamiętane.Dlatego kupiłem Clipa bo mechanicy ze swoim sprzętem nie umieli auta naprawić .A diagnostyka u nich to 30-100 zł dawała bzdurne odczyty.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
bolss1

Debiutant



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Renault Laguna I ph II 1.6 98r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Kwi 2016, 15:05
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) clio II 1.9d 2000r 47kw


ehh co by tu pisać byłem u mechanika innego który zna się na dieslach tylko zobaczył podłączył kompa i powiedział AMEN!
błąd aktuatora wydatku paliwa.

Powiedział mi że nie opłaca się regenerować pompy bo mam lukasa epic tylko szukać boscha pompy zwykłej na lince i wymienić za wymianę weźmie 400 zł i teraz pytanie czy odrazu wymieniać czy auto tak pojeździ jeszcze trochę czy musi być pompa do renault czy może być inna np vw. czy to da się jakoś naprawić za mniejsze pieniądze?? proszę o pomoc. bo nie wiem czy opłaca się kupować taką pompę wsumie z 800-900zl zapłacę za wymianę a auto ma 350tys przebiegu i nie wiem czy gra warta świeczki
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Kwi 2016, 15:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

8 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

48 900

2020r.

24 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2006r.

246 000 km

lubelskie

RenaultKoleos

99 900

2019r.

60 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultMegane

20 900

2009r.

163 510 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System