Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 14:45
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Dokładnie, brałem w midparts. Nowe kosztują 1000, regenerowane 750 tyle że z informacji które można znaleźć na zagranicznych forach, jak i naszym, volvo, wynika że na dłuższą metę regeneracja elektrozaworów to półśrodek, delikatnie mówiąc. Dalej, robiąc to samemu trzeba wiedzieć że w sprzedaży występuje nowa, poprawiona wersja zaworów która pasuje do sterowników rewizji 2 i 3, w velach sprzed liftu występuje sterownik pierwszej generacji. Z tego co udało mi się dowiedzieć to zawory z tego sterownika mają wtyczki przesunięte o 90 stopni więc ich montaż wymaga lekkiej rzeźby. Co do samej płyty sterownika to tam nie ma czego regenerować, labirynty olejowe wyfrezowane w blokach aluminium ze stalowymi zaworami. Wszystko wypłukałem i przemyłem zmywaczem do hamulców i później benzyną. Na to przyszły nowe zawory i nowy olej do skrzyni, wymiana dynamiczna też jest prosta i opisana na forum Espace. Łącznie poszło 14 litrów Very Happy przed wymianą zlałem 300ml i wlałem środek do płukania automatów LM, olej który później wychodził był dużo brudniejszy niż te pierwsze 300ml - wniosek taki że pomógł. Przed tą operacją skrzynia szarpała przy redukcji z 3 na 2, przy wrzucaniu D i R i przy zapinaniu biegu na światłach, po tym wszystkie problemy odeszły w niepamięć. Od siebie polecam, jeśli ktoś czuje się na siłach - zrobić samemu, jeśli nie to odesłać na "regenerację", niemniej jednak automat który szarpie lub przeciąga zmiany ale nie ma uślizgów na biegach to na 99% problem samego sterownika a to jak widać nie jest takie straszne.
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 19:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Dzięki za info. Ja swoją skrzynie juz regenerowałem wraz z regeneracja sprzęgła ale nie robiłem zaworów bo nie było takiej potrzeby. Teraz podszarpuje czasem na światłach jak puszczam hamulec i czasem jak sama redukuje chyba z 4 na 3 (jak zwalnia się do 50km/h). Sterownik do skrzyni mam drugi wiec na nim wymienię sobie zawory a na aucie tylko podmienie płyty. Olej w skrzyni mam nowy bo zmieniałem niedawno.
_________________
Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 20:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Jakie miałeś objawy sprzęgła ? u mnie coś w napędzie emituje cichy, acz słyszalny dźwięk. Coś jakby maszynowe wycie, tyle że to jest zależne od prędkości auta, nie od obrotów silnika i występuje tylko pod obciążeniem. Jeśli miałbym strzelać to dyferencjał ale kto wie ?
Powrót do góry
lukis3

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Renault Velsatis 3.5 V6 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 20:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


skee napisał:
Dokładnie, brałem w midparts. Nowe kosztują 1000, regenerowane 750 tyle że z informacji które można znaleźć na zagranicznych forach, jak i naszym, volvo, wynika że na dłuższą metę regeneracja elektrozaworów to półśrodek, delikatnie mówiąc. Dalej, robiąc to samemu trzeba wiedzieć że w sprzedaży występuje nowa, poprawiona wersja zaworów która pasuje do sterowników rewizji 2 i 3, w velach sprzed liftu występuje sterownik pierwszej generacji. Z tego co udało mi się dowiedzieć to zawory z tego sterownika mają wtyczki przesunięte o 90 stopni więc ich montaż wymaga lekkiej rzeźby. Co do samej płyty sterownika to tam nie ma czego regenerować, labirynty olejowe wyfrezowane w blokach aluminium ze stalowymi zaworami. Wszystko wypłukałem i przemyłem zmywaczem do hamulców i później benzyną. Na to przyszły nowe zawory i nowy olej do skrzyni, wymiana dynamiczna też jest prosta i opisana na forum Espace. Łącznie poszło 14 litrów Very Happy przed wymianą zlałem 300ml i wlałem środek do płukania automatów LM, olej który później wychodził był dużo brudniejszy niż te pierwsze 300ml - wniosek taki że pomógł. Przed tą operacją skrzynia szarpała przy redukcji z 3 na 2, przy wrzucaniu D i R i przy zapinaniu biegu na światłach, po tym wszystkie problemy odeszły w niepamięć. Od siebie polecam, jeśli ktoś czuje się na siłach - zrobić samemu, jeśli nie to odesłać na "regenerację", niemniej jednak automat który szarpie lub przeciąga zmiany ale nie ma uślizgów na biegach to na 99% problem samego sterownika a to jak widać nie jest takie straszne.
Jaką rzeźbę trzeba robić, mógłbyś coś więcej napisać?
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 21:01
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Skee u mnie po 1 pojawiał się błąd LockUp i uslizgiwal napęd na każdym biegu.

Obiaw wycia który podajesz wydaje mi się ze tez miałem i dodatkowo dochodziły wibracje jak by były nie wyważone koła. Do wymiany łożysko podpory prawej półosi napędowej. Czytałem że dość sporo osób miało z tym problem.
_________________
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 21:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
p_bo

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kartuzy
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 18:05
Temat postu:

Re: Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


pawele38 napisał:
Witam wszystkich.
Powiem szczerze zakochałem się w Renault Vel Satis 3.5 V6 wersja initiale w jasnej skórze. Wcześniej miałem Mercedesa W210 E270 CDI (fajny ale rdza je na potęgę), potem Audi A8 D2 2.8 (jak dla mnie bez rewelacji), następnie BMW E38 Lift 735iL (skrzynia automat padła wysoki koszt naprawy), a obecnie mam Smarciaka Kaszlaka. Strasznie mi się spodobał Vel Satis, samochód marzenie, ale wiadomo jest zawsze jakieś ALE. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć, jeździłem kilkoma egzemplarzami to z Płocka to z Kutna to z Krakowa, we wszystkich problem z automatem. Mam pytanie, czy ktoś zna kogoś kto planuje takowy egzemplarz sprzedać. Na Allegro, otomoto, czy olx nie ma nic ciekawego bo jeździłem i to są padła. Pozdrawiam Vélocité et Satisfaction


Mozesz podac linki ogloszen ktore autka juz ogadales i cos bylo nie tak, zaoszczedzilbys troche czasu innym.
Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Wto 03 Maj 2016, 16:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


lukis3 napisał:
Jaką rzeźbę trzeba robić, mógłbyś coś więcej napisać?


Nie wczytywałem się dokładnie bo temat nie dotyczył mojego typu skrzyni ale chodziło o przelutowanie lub przerobienie wtyczek na wtryskiwaczach tak aby te mieściły się w płycie sterującej.

Mrozu555 napisał:
Skee u mnie po 1 pojawiał się błąd LockUp i uslizgiwal napęd na każdym biegu.

Obiaw wycia który podajesz wydaje mi się ze tez miałem i dodatkowo dochodziły wibracje jak by były nie wyważone koła. Do wymiany łożysko podpory prawej półosi napędowej. Czytałem że dość sporo osób miało z tym problem.


Dzięki za trop, piwo poleciało. Szkoda że wirtualne Smile
Powrót do góry
pawele38

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Obecnie Smart FourTwo 0.6 Turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2016, 23:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Witam dawno mnie nie było. Samochody które oglądałem to, strasznie nie polecam Lukas Car w Płocku (allegro) totalne padło właściciel komisu sobie nim jeździ stan lakieru ok ale maska to tragedia, brak osłony silnika z pod spodu, szyba kierowcy zacina się tapicerka taka sobie, w czasie jazdy zapala się servis a skrzynia szarpie. Nadkola przednie nieprzymocowane, a najlepsze podłączyli przy mnie go do kompa to tyle błędów było że szok, zawieszenie może być ale tapicerka wybita, na dodatek karta się zacięła przy sprawdzaniu, katuje właściciel ten samochód bardzo mocno. Właściciel komisu bardzo zachęca do kupienia. Następny to Komis w miejscowości DUDKI (Gratka), lakier ok wnętrze ok, zawieszenie ok, brak jakichkolwiek komunikatów, podczas jazdy wszystko super temp silnika ok ale jak się wyłączy silnik temp od razu wskakuje na max wentylatory wieją, a jada próbna wyniosła zaledwie 10-15km i strasznie dawało gorącym powietrzem z silnika po otwarciu maski (może to termostat a może uszczelka pod głowicą), skrzynia przechodzi w tryb awaryjny po kilku kilometrach ale nie szarpie. Właściciel komisu nieprzejmujący się sprzedażą. Następny to prywaciarz w Krakowie (allegro) tarcze żyletki klocków nie ma a skrzynia podszarpowoje na wstecznym, ma podtlenek gazu średnio chodzi na silnik. Pozdrawiam mam nadzieje że komuś pomoże
Powrót do góry
pawele38

Debiutant



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Obecnie Smart FourTwo 0.6 Turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2016, 23:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Witam dawno mnie nie było. Samochody które oglądałem to, strasznie nie polecam Lukas Car w Płocku (allegro) totalne padło właściciel komisu sobie nim jeździ stan lakieru ok ale maska to tragedia, brak osłony silnika z pod spodu, szyba kierowcy zacina się tapicerka taka sobie, w czasie jazdy zapala się servis a skrzynia szarpie. Nadkola przednie nieprzymocowane, a najlepsze podłączyli przy mnie go do kompa to tyle błędów było że szok, zawieszenie może być ale tapicerka wybita, na dodatek karta się zacięła przy sprawdzaniu, katuje właściciel ten samochód bardzo mocno. Właściciel komisu bardzo zachęca do kupienia. Następny to Komis w miejscowości DUDKI (Gratka), lakier ok wnętrze ok, zawieszenie ok, brak jakichkolwiek komunikatów, podczas jazdy wszystko super temp silnika ok ale jak się wyłączy silnik temp od razu wskakuje na max wentylatory wieją, a jada próbna wyniosła zaledwie 10-15km i strasznie dawało gorącym powietrzem z silnika po otwarciu maski (może to termostat a może uszczelka pod głowicą), skrzynia przechodzi w tryb awaryjny po kilku kilometrach ale nie szarpie. Właściciel komisu nieprzejmujący się sprzedażą. Następny to prywaciarz w Krakowie (allegro) tarcze żyletki klocków nie ma a skrzynia podszarpowoje na wstecznym, ma podtlenek gazu średnio chodzi na silnik. Pozdrawiam mam nadzieje że komuś pomoże
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2016, 23:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Daj linki do ogłoszeń co by było dla potomnych
_________________
Powrót do góry
9 SATI 9

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Vel Satis 3,5 V6 Pb + LPG Initiale Paris
Piwa: 7/2
Wysłany: Pią 06 Maj 2016, 19:29
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


Lepiej zdjecia aukcji wrzucic bo link kiedys przestanie dzialac.
Powrót do góry
MaciekJ

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VELSATIS 3,0 DCI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2016, 17:43
Temat postu:

Vel Satis 2007


Mam na sprzedaż bardzo zadbany egzemplarz użytkowany przez moją żonę:

http://otomoto.pl/oferta/renault-vel-satis-renault-vel-satis-3-0-dci-2007-salon-polska-webasto-szklany-dach-ID6yl02N.html#7ef0977eb6

W razie zainteresowania proszę o kontakt.

Pozdrawiam
Powrót do góry
peteski

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łęczyca/łódzkie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, 3.5 v6, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2016, 09:50
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam i szukam i nie mogę znaleźć Vel Satis 3.5 :(


To może ja dodam coś od siebie na świeżo po zakupie...zanim kupiłem swoją versalke, obejrzałem dwie w Kutnie - Dudki 11. Jedna v6 benzyna za chyba 10900. Na zdjęciach piękna, w ogóle wystawione dwie aukcje więc myślałem że są dwa różne auta w Kutnie. Jak zobaczyłem z bliska to już nie było tak ładnie...wizualnie auto widać odpicowane ale zaniedbane, wg mnie nie ma takiego przebiegu, problemy ze skrzynią i drobnymi rzeczami z elektryki, gościu miał to w zupie i nawet nie zachęcał do kupna, malowane zderzaki a co do reszty to nawet nie sprawdzałem bo szkoda było mi czasu. Kolejne auto z Kutna tyle że 2.0 turbo chyba nawet z gazem o ile dobrze pamiętam. Jak chciałem podjechać zobaczyć, to się okazało ze jest problem z gazem i auto jest gdzieś tam w warsztacie, ogólnie niby wszystko Oki, coś tam skrzynią delikatnie poszarpuje, więc dałem sobie spokój. Następna wizyta w komisie w Zgierzu Vela 2.0 turbo...piękny czarny z jasnym wnętrzem coś koło 13 tys. Auto z daleka Oki ale z bliska i wewnątrz już średnio...Nie wiem jak jeździ bo nie można było się przejechać bo już kończyli pracę i w ogóle korki są...połamane schowki, powycierane plastiki i trochę [cenzura] które świadczą o podejściu właściciela do auta...Następna wycieczka to kostrzewy pod Tarnowem polift 2.0 turbo z niby 2006 roku. Przez telefon pięknie, wszystko w serwisie, ogólnie igła...okazało się że jest 2005 r. Bieda wersja, dużo otarcia na zewnątrz gdzie żeby doprowadzić do igły to pół auta do malowania. Miał też dużo plusów...zawieszenie podrobione i mechanicznie bardzo w porządku. Koleś buja się z nim od 8 miesięcy więc myślę że urwać z ceny troszkę można.koniec końców przejechałem 1200 km po naszym pięknym kraju żeby kupić swoją Versalke...uważam że za te pieniądze co zapłaciłem czyli 12 tys po negocjacjach z 13,5 to dobra cena. Ogólnie ciężko znaleźć coś z oryginalnym przebiegiem, dobrym motorem i skrzynią oraz w oryginale...mnie się prawie udało bo do ideału to już muszę sam sobie dopiescic...Pozdrawiam i życzę przyszłym poszukującym pięknych okazji bo auto jak dla mnie świetne zwłaszcza w wersji initiale paris i v6 pod maską Smile
_________________
"Bo prosto jest zbyt prosto"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

44 990

2017r.

206 000 km

wielkopolskie

RenaultKangoo

45 777

2015r.

93 000 km

pomorskie

RenaultTalisman

119 990

2021r.

16 000 km

śląskie

RenaultLaguna

25 000

2010r.

190 000 km

śląskie

RenaultMegane

56 900

2020r.

112 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System