Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radeonik12

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: megane I ph II 1,4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 10:48
Temat postu:

Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Witam Wszystkich Forumowiczów , Tak jak większość z Was jestem zakochany w tym Aucie Smile
Chciałbym kupić to Auto, ale mam kilka rozterek ...
Może zacznę od trasy codziennie pokonuje ok 180 km , połowa trasy jest niestety przez nieszczęsną PATATAJKĘ SŁYNNA A18 (https://www.youtube.com/watch?v=otKq-BVEkxs) NA NIEJ MOŻNA WYBIĆ ZĘBNY ;/ Więc obawiam się o Trwałość tego auta .
Chodzi mi mianowicie o zawieszenie , elektronikę i ogólną bezawaryjność... na necie przeczytałem dużo opinii na temat Vel Satisa więc wiem jakie są jego bolączki ,
TA trasa to codzienny test wytrzymałości , obawiam się ze patatajka może rozregulować czułą elektronike auta , czujniki, czytnik kart Zależy mi by autko nie zawiodło mnie.

Druga kwestia chciałbym : benzynke 2,0 lub 2,0t oczywiście lpg słyszałem że dobrze spisują się na gazie .
ale co Panowie z częściami i ewentualnymi naprawami .???
Czy części do Vel Satisa są szeroko dostępne ??
I czy mechanicy radzą sobie z Tym Flagowym modelem renault (mieszkam w okolicach Legnicy ) ?

Proszę o opinie ? śmigam megane I ph II 1,4 16 v Megi na tej trasie daje rade , ale wymiany zawieszenia są dwa razy częstrze (taka trasa więć jest to zrozumiałe) z elektreoniką jest ok kluczyk Smile
Pozdrawiam RADEK
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 11:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Kolego, Vel Satis ma silnik 2.0T, wolnossących w tej pojemności nie było. Mam ten silnik - jest świetny, zero jakichkolwiek problemów
Co do zawieszenia, to u mnie przeplatane 265.000 km i wszystkie amory i wahacze od nowości , tylne zawieszenie wielowahaczowe - bezawaryjne, natomiast z przodu trzeba dość często wymieniać mało kosztowne drobiazgi: łączniki, końcówki itp. Wymieniałem też niedawno poduszki kolumn przedniego zawieszenia. Z dostępnością części jest przyzwoicie.
Polecam wersje po lifcie, bo są mniej awaryjne, mają dużo bardziej stabilną elektronikę, choć są trudniej dostępne (jest ich mniej) i są droższe. Ogólnie świetne autko, choć jazda po płytach nie będzie mu służyć, ale to z każdą osobówką będzie podobny problem...
Powrót do góry
Radeonik12

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: megane I ph II 1,4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 11:59
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Dzięki za ODP Carmin Po lifcie ciezko z Benzyniakiem same Diesle Sad A Ty z elektroniką masz jakieś problemy?? ??
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 15:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Nie mam problemów z elektroniką, nic się nie wiesza. Kupiłem auto niecałe trzy lata temu z przebiegiem 109.000 km, teraz jest 265.000 km, skrzynia manual, dołożyłem instalację LPG. Od nowości są amory, sprzęgło, tłumiki, tarcze hamulcowe, koło zamachowe dwumasowe, turbina... Nigdy nie musiałem dolewać oleju. Wymieniałem regularnie części eksploatacyjne i kilka rzeczy, z których najpoważniejsze to koło pasowe napędu osprzętu i poduszki kolumn przedniego zawieszenia. U mnie średnie spalanie gazu to 9 l/100 km (35% miasto, 65% trasa), ale jeżdżę stylem ecodriving, normalnie wyjdzie że dwa, trzy litry wiecej. Dla mnie Vel Satis to fantastyczne, wygodne, bezpieczne, bezawaryjne auto.
Gdybyś chciał pogadać i popytać o Vel Satis na żywo, to mam brata w Legnicy i przeciętnie co kilka tygodni przyjeżdżam na weekend. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Roadkiller

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: '05 Vel Satis 2.0T SU1
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 16:54
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Ja mam Vel Satisa z 2005 roku (model poliftowy) z silnikiem 2.0T 170KM w automacie. Obecnie autu brakuje kilkaset kilometrów do 230000km. Sprowadzony osobiście w lipcu 2015r z przebiegiem 207tkm z Holandii. Założyłem gaz, wymieniłem rozrząd, oleje. Z zawieszenia jedyne co robiłem to zmieniłem przednie tuleje stabilizatora na poliuretany i w tylnych wahaczach poprzecznych wstawiłem także tuleje poliuretanowe. Poza tym auto bezawaryjne. Jeśli byłbyś chętny do odkupienia to rozważę opcję sprzedaży. Jak masz pytania to zapraszam na prywatną wiadomość - z chęcią odpowiem na pytania Smile
_________________
Moje auta:
- 2014 Renault Trafic Long ok. 590.000km
- 2013 Renault Trafic Long ok. 680.000km (sprzedany)
- 2013 Opel Vivaro ok. 710.000km
- 2006 Mercedes Vito 115CDI Extra Lang ok. 1.390.000km (sprzedany)

...i 5 innych pojazdów
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 16:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 28 Kwi 2016, 20:08
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Mój velek licznikowo ma 255.000. Z elektroniki problemy jakie miałem to raz jak stal przez 2 miesiące to "usnął" któryś sterownik i musiałem go odstawić do elektryka i to jedyny jego elektryczny problem. Zawieszeniowo zmieniłem amory tył (na ścieżce 33% sprawnosci) gumy stabilizatora tył (oryginały coś koło 80pln za kpl), po 1 tulei w wahaczu poprzecznym tył (coś koło 100 za szt poliuretanowa), końcówki i drążki kierownicze przód (luz był tylko na 1 końcówce i 1 drążku ale wymieniony kpl), swoznie wahaczy przód (były dobre ale już chciałem mieć wszystko zmienione) i łączniki stabilizatora przód i tył (100 za kpl). Wymienię jeszcze tylko amory przód (na ścieżce 55% sprawnosci) żebymmieć wszystko nowe i ustawić sobie raz geometrię a nie co chwila coś wymieniać. Wszystkie części które demontowalem były oryginalne renault wiec raczej nikt ich nigdy nie wymieniał. Jak widzisz wbrew pozorom wymian nie było dużo a cena części jest taka jak każdego innego auta ( dużo rzeczy mechanicznych pasuje z Laguny 2 i Espace 4).
_________________
Powrót do góry
Radeonik12

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: megane I ph II 1,4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 18:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Jasne , dam znac i pogadal bym na zywo . zawsze mi wiecej powiesz ,
Ludziska gdmadaja ze to takie masakryczne auto ale widze ze benzynki maja sie dobrze .
A powiedzcie mi mechanicy i elektrycy w miare sie znaja na tych autkach czy trzrba szukac jakis specjalistow?? Czas zaczac poszukiwania Vela:)
Powrót do góry
Radeonik12

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: megane I ph II 1,4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 18:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Mam blisko do Niemiec i tam chyba zaczne poszukiwania , jakos sie w polsce boje
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 18:22
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Mechanicznie to Laguna 2/ Espace 4 więc nic tam skomplikowanego nie ma. Pod względem elektroniki lepiej szukać kogoś kto siedzi w Reno
_________________
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Pią 29 Kwi 2016, 23:36
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


W Niemczech Vel Satisów prawie nie ma. Co drugi dzień jestem we Frankfurcie nad Menem (jeżdżę TIR-em) i przez ostatni rok spotkałem na niemieckich drogach tylko jeden egzemplarz. Natomiast we Francji trochę ich jeździ.
Powrót do góry
Roadkiller

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: '05 Vel Satis 2.0T SU1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Kwi 2016, 12:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Jaki masz budżet na zakup auta oraz w jaki rocznik celujesz? Pytam ponieważ za granicą Vele wysoko stoją oraz kurs € nie jest zachęcający.
_________________
Moje auta:
- 2014 Renault Trafic Long ok. 590.000km
- 2013 Renault Trafic Long ok. 680.000km (sprzedany)
- 2013 Opel Vivaro ok. 710.000km
- 2006 Mercedes Vito 115CDI Extra Lang ok. 1.390.000km (sprzedany)

...i 5 innych pojazdów
Powrót do góry
Radeonik12

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: megane I ph II 1,4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2016, 12:51
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Mam 15 tys patrzę na niemieckie autoscout i jest lekka lipa , na francuskich stronach jest też słabo ,3,5 benz jest kilka ale o mniejszych silnikach można zapomnieć , znajoma ostatnio kupiła lagunę 3 z 2008 r. Kupiła ja za 13 tys. Siedziałem w niej ale jakoś za mną onanie przemawia
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Wto 03 Maj 2016, 13:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Velki już przestały tanieć. Ja swojego po liftingu 2.0T 2005 r. z przebiegiem (sprawdzone) 109.000 km i naprawionego po lekkiej stłuczce kupiłem 3 lata temu w polskim komisie za 15.000 zł. Cena wyjściowa była 18.500 zł., ale utargowałem. Do tego trzeba dołożyć minimum 4.000 zł. na przerejestrowanie, ubezpieczenie, wymiany rozrządu, płynów i jakichś niezbędnych części (w moim przypadku były to opony).
Widzę, że dziś w takich pieniądzach Velka po lifcie raczej się nie kupi. Poza tym poliftowych jest naprawdę mało. Jeśli ktoś chce dziś kupić sensownego Vel Satisa, to chyba jest ostatni dzwonek...
Ja swojego szukałem ponad rok codziennie sprawdzając nowe ogłoszenia na otomoto itp. Warto było czekać i szukać, bo w końcu kupiłem to, co chciałem.
Laguna III jest autem niedocenianym i niegłupio byłoby w nią wejść, ale wolę Vel Satisa.
Powrót do góry
Roadkiller

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: '05 Vel Satis 2.0T SU1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Maj 2016, 13:27
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Jak kupisz 3.5V6 za granicą to zje Ciebie akcyza (18,6%). Jeśli dozbierasz troszeczkę to mogę zaoferować swoją:
http://moto.gratka.pl/tresc/20299675.html

Ale w moim przypadku masz auto na gotowo - tylko wsiąść i jeździć. Zresztą jak masz pytania to zapraszam na kontakt telefoniczny w ogłoszeniu.
_________________
Moje auta:
- 2014 Renault Trafic Long ok. 590.000km
- 2013 Renault Trafic Long ok. 680.000km (sprzedany)
- 2013 Opel Vivaro ok. 710.000km
- 2006 Mercedes Vito 115CDI Extra Lang ok. 1.390.000km (sprzedany)

...i 5 innych pojazdów
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Wto 03 Maj 2016, 13:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Szukam Vel Satisa ale czy bedzie sie nadawać na moje trasy ?


Kolego Roadkiller, w Twoim ogłoszeniu jest nieprawdziwa informacja, iż Vel Satis 2.0T nie posiada dwumasy... Zapewniam Cię, że posiada.

Edit:
Dopiero teraz doczytałem, że masz skrzynię automatyczną - to rzeczywiście dwumasu brak. Dwumasowe koło zamachowe jest w silniku 2.0T z manualną skrzynią biegów.


Ostatnio zmieniony przez carmin dnia Wto 03 Maj 2016, 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultMegane

25 900

2012r.

154 580 km

lubelskie

RenaultMegane

55 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie

RenaultCaptur

39 990

2013r.

116 000 km

śląskie

RenaultCaptur

57 997

2017r.

35 000 km

pomorskie

RenaultMegane

49 900

2017r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System