Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) silnik 1,5dci zapala się STOP i awaria systemu wtrysku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
top-auto

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Mercedes 124T 300TD 1992
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Maj 2016, 23:09
Temat postu:

silnik 1,5dci zapala się STOP i awaria systemu wtrysku


Witam, wiem że temat już był ale u mnie stało się coś dziwnego. Wczoraj wlałem buteleczkę STP do czyszczenia wtryskiwaczy w dieslu na ponad 50 litrów paliwa i dziś w trasie przy mocniejszym dodaniu gazu na wyższych biegach włącza mi się kontrolka STOP + sygnał dźwiękowy oraz w tym samym czasie napis o awarii układu wtryskowego, jak odpuszczę gaz to wszystko znika i nic się nie dzieje z silnikiem, pracuje normalnie, przejechałem tak dzisiaj 1200km, oczywiście rzadko dodawałem gazu mocniej aby nie prowokować wlaczania tej kontrolki i komunikatu. Ma ktoś pomysł co się stało i co z tym zrobić ?
Powrót do góry
DABI

Debiutant



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia/Gdansk
Posiadane auto: Renault Scenic 1.5dci/86/2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Maj 2016, 06:07
Temat postu:

Re:silnik 1,5dci zapala się STOP i awaria systemu wtrysku


Mialem tak samo, -jak kupiłem auto to przy depnięciu się zapalał błąd wtrysków ,ale auto szlo normalnie , okazało się ze 2 wtryski są całkowicie z innej beczki, i gościu od wtrysków zrobił( zamienił) na właściwie i było dobrze , ale do czego zmierzam - jeszcze powiedział ze tak tez się dzieje jak są wtryski co maja duuuuzo przejechane i raptem ktoś zrobi czyszczenie to wszystkie albo większość syfu co je zaklejały się rozpuści i się robi kłopot bo się zmieniają parametry no i komp robi swoje bo mu coś nie pasuje - ale to tylko sugestia .Smile

Ostatnio zmieniony przez DABI dnia Nie 22 Maj 2016, 14:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Sob 21 Maj 2016, 10:29
Temat postu:

1.5 DCI zapala się stop .


Wypłukało wtryski bo były na wykończeniu .Teraz więcej leją na przelew i spada ciśnienie na listwie .Zrób przelewy i pokaże Ci które zaworki we wtryskach są do wymiany .Zaworki tylko oryginały kupuj są po 260-280 zł sztuka .Przykładowo te alegro nr 5612565902.Norma przelewu dla silnika 65km-70km to 20ml na trysk .Powyżej tej mocy to max 35 ml to silniki K9k powyżej numeru 700.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultMegane

43 900

2018r.

115 000 km

mazowieckie

RenaultClio

37 900

2018r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

73 990

2019r.

81 000 km

śląskie

RenaultCaptur

45 900

2016r.

172 000 km

mazowieckie

RenaultClio

21 500

2011r.

150 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System