Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Clio ) [Clio 3 faza 2] Błąd czujnika wałka rozrządu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daimler_

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Clio III ph2 1.5dci 50kW 2009r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 18:19
Temat postu:

[Clio 3 faza 2] Błąd czujnika wałka rozrządu


Witam wszystkich forumowiczów Smile


Mam problem z moim Clio III 1.5dci 50kW 68KM. W dniu dzisiejszym mechanicy wymienili mi rozrząd. Podczas pierwszego uruchomienia po wymianie silnik odpalił za drugim razem co nigdy mu się nie zdarzało (zawsze odpalał za pierwszym). Po chwili na desce rozdzielczej zapalił się "check" oraz napis "sprawdż wtrysk". Komputer pokazuje błąd " df195 - Zgodność czujnika położenia wałka rozrządu / prędkości obrotowej silnika. Mechanicy podczas wymiany rozrządu odpinali ten czujnik aby mieć lepszy dostęp lecz po wszystkim podłączyli go. Niestety po skasowaniu błędu nadal zapala się kontrolka. Silnik pracuję normalnie a jedyny objaw jest taki, że czasem troszkę dłużej kręci przy odpalaniu. Podczas wymiany rozrządu mechanicy używali do tego specjalnej blokady więc wydaje mi się, że nie mogło się nic przestawić chyba, że się mylę.

Podłączenie elektryczne czujnika zostało sprawdzone i moim zdaniem wszystko jest ok. Na czujniku nie znajdują się żadne nieczystości które mogłyby przeszkadzać w odczytywaniu impulsów.

Jak myślicie gdzie może być problem? Uszkodzony został czujnik czy mechanicy podczas wymiany rozrządu coś nie tak ustawili?? Wydaje mi się, że gdyby pasek był źle założony to silnik w ogóle by nie odpalił lub by nierówno pracował chyba, że się mylę. Macie jakieś pomysły??
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 20:38
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) [Clio 3 faza 2] Błąd czujnika wałka rozrządu


Pomysł jest jeden- mechanior dał d....upy bo czujnik wałka siedzi na kole zębatym pompy CR a błąd to nic innego jak błąd korelacji wałek-wał Przy składaniu wszystkiego do kupy mechanior (bo mechanik wy się nie pomylił) walnął się o ząb, może dwa. Na reklamację do niego, niech ustawia jeszcze raz, tym razem zgodnie z dokumentacją i dokładnie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
daimler_

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Clio III ph2 1.5dci 50kW 2009r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 21:06
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) [Clio 3 faza 2] Błąd czujnika wałka rozrządu


Dzięki za odpowiedź. Samochodu nie odebrałem ponieważ według mnie był niesprawny a mechanior ma jutro zobaczyć jeszcze raz wszystko. A czy nieprawidłowe ustawienie koła zębatego od pompy CR może uszkodzić silnik??
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 24 Maj 2016, 21:44
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) [Clio 3 faza 2] Błąd czujnika wałka rozrządu


Nie, będzie tylko generował błąd i trudniej palił.
Zasada jest jedna, jeśli na pompie CR nie ma czujnika położenia to ustawienie jej ignoruje sie, jeśli na jej kole pracuje czujnik położenia wałka to trzeba ustawić ją w określonej pozycji. Złe ustawienie nie skutkuje uszkodzeniem silnika jak w przypadku złego ustawienia wał-wałek ale jest problem w postaci błędu i utrudnionego palenia czy niewłaściwej pracy silnika.
Powrót do góry
daimler_

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Clio III ph2 1.5dci 50kW 2009r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 14:48
Temat postu:

Re: ( Renault Clio ) [Clio 3 faza 2] Błąd czujnika wałka rozrządu


Problem został rozwiązany. Zadzwoniłem rano do mechaniora z zapytaniem jak ustawił rozrząd i dowiedziałem się, że zablokował tylko wał i wałek za pomocą blokady a koło na pompie ustawił tak jak mu było wygodnie. Uświadomiłem go, że koło od pompy również powinno zostać ustawione z racji tego, że znajduje się na nim czujnik położenia wałka rozrządu. Na szczęście niewiedza mechaniora nie doprowadziła do żadnych uszkodzeń w silniku. Po prawidłowym ustawieniu rozrządu błąd znikną a Clio pracuje tak jak przed wymianą.

Dziękuję użytkownikowi milejow za trafną diagnozę i szybką odpowiedź

Informacyjnie napiszę jeszcze, że rozrząd wymieniałem po przejechaniu 98 700km. Była to pierwsza wymiana rozrządu. Sprawdzając na oko pasek oraz napinacz był jeszcze w dobrym stanie ale pompa wody miała już delikatny luz na łożysku więc myślę, że została wymieniona w samą porę.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Maj 2016, 14:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Clio »

Opinie o samochodach Renault Clio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Clio ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

7 700

2008r.

180 000 km

śląskie

RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultClio

2 222

2000r.

18 200 060 km

lubelskie

RenaultMegane

30 900

2014r.

102 000 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

56 800

2016r.

177 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System