Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Sro 01 Cze 2016, 22:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


to zle o tobie swiadczy...

otoz ustawodawcy nie interesuje czy ty masz leda halogena , xenona czy zwykly kaganek ze swieca w tej lampie ...

..ona jako całosc musi spełniać granice swiatłocienia, dlugosc oswietlenia , i jasnosć graniczną lm...by być dopuszczona do ruchu drogowego

skoro lampa z ledem jako całośc spełnia te wymogi na badaniu technicznym to jestes dopuszczony do ruchu przez ustawodawce i policjant niema tu nic do gadania

w ustawie nie masz powiedziane że ledów nie wolno , podobnie jak to ze xenony mogą byc dozwolone masz tylko spełnic wymogi oswietlenia drogowego i to wszystko ....

poniewaz palnik gazowy jakim jest xenon jest niemozliwy swoją swietlnoscią do okielznania w normajnej lampie schowano go za soczewkami i skomplikowanymi silownikami i sterownikami nie sprawdzil sie bo wypieraja go ledy ...ostatni espace 5 ma oswietlenie tylko ledowe bo nikt juz niechce awaryjnego i drogiego xenona
w starszych konstrukcjach zgodnie z trendem i pozwalajacej technologi zwykle h7 h1 sa juz zastepowane zarowkami ledowymi bo technologia produkcji pozwoliła spełnić wymogi dla tych żarówek diody są wypukle a rozłozenie strumienia przewyższa te w zarnikowym halogenie do tego temperatury pracy sa nizsze, brak spadku w swietlnosci po długim czasie pracy ...zalt a zalet i alternator mniej obciazony

ot i wszystko ...
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 01 Cze 2016, 22:15
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Ręce mi opadają.

Co do xenonu to nie musi być w soczewce bo są lampy xenonowe bez soczewek Wink

czy możesz spisać i podać mi jaka jest pełna homologacja na Twoim reflektorze i przy okazji jaka jest homologacja na tych led ach co założyłeś?
_________________
Powrót do góry
9 SATI 9

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Vel Satis 3,5 V6 Pb + LPG Initiale Paris
Piwa: 7/2
Wysłany: Sro 01 Cze 2016, 22:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Ehh... Gdybym wiedzial ze taka awantura sie zrobi to bym tematu nie zakladal... Panowie czysto teoretycznie wlozenie czegos do innego niz zarowka H7 do reflektora ( mowimy o zwyklej lampie do Vel Satisa ) powoduje utrate homologacji i to wydaje mi sie logiczne bo pod to zrodlo swiatla zostala ta lampa skonstruowana a jak wiadomo mozemy wlozyc wszystko byle by cokol H7 pasowal, czy to bedzie H7 100w, HID, LED... nie ma znaczenia ale homologacja przepada. Niestety na przegladach nikt nie zaglada co mamy w lampie tylko co pokazuje automat,ktory robi pomiar oswietlenia, jesli natezenie swiatla i w tym wypadku ( soczewka ) linia odciecia bedzie idealna to nie bedzie przeciwskazan do podbicia przegladu.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 08:09
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


i tu sie mylisz nie mozesz załozyc h7 o mocy 100wat , raz ze takich ie moga produkować a dwa przzyrzad diagnostyczny od razu dyskwalifikuje je bo są zbyt mocne

musisz zrozumieć że ustawodawca wskazał jakie przyrzady służa do pomiaru oswietlenia drogowego i podał wartosci jakich przekroczyc nie wolno..!! jasnosc swiecenia i moc zródla swiatła nie moze przekroczyc 55wat i nikt nie robi mocniejszych zarówek a ledy masz 40wat i 20wat wiec nie wlozysz czegos co jest niedozwolone ...

odnosnie moich ledów pudełka juz nie mam a do demontazu w espasie trzeba demontowac reflektory tu jest tak ciasno ze nie da sie ich wyjąc ...sa podpiete pod normale złacza fabryczne ja h7 nic sie nie zmienia taasma miedziana rozlozona przed taa gumowa uszczelką zamykajaca . komputer pokladowy nie zgłosił zadnej anomaali po właczeniu ale podobno wspóracuja te ledy z can

lepiej widac znaaki bo swiatło nie tyle dalej swieci bo nic sie nie zmieniło co barwa jest ostrzejsza i lepiej widac cos jak roznica miedzzy nigth brekerem aa zwyklym h7 poprostu lepiej widac

odnosnie duzej mocu 100 watowe to są h1 uzywane do halogenów masz prawo je włozyc jezdzac wyczynowo, ale do reflektora glownego juz nie mozeż bo przyzad diagnostyczny po przystawieniu do lampy go odrzuci z powodu zaduzej świetlnosci lux-ow (czy lm)
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 08:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Żarówki 100W są normalnie produkowane i nie ma zakazu ich produkcji - jest natomiast zakaz ich stosowania na drogach publicznych. Ja np stosuję takie żarówki do sportu gdzie nie jeżdżę po drogach publicznych.

Jestem pewien, że taka żarówka H7 100W daje mniej światła niż te Twoje ledy, więc jak by diagnosta patrzył na przyrządzie to by to od razu zobaczył, ale bądźmy szczerzy - nikt na to nie patrzy.

Z ciekawości raz jeszcze wczoraj sprawdzałem jak są homologowane reflektory i jest tak jak mówiłem - reflektor jest homologowany z konkretnym źródłem światła i jest to podane w homologacji reflektora - jak się zmienia źródło światła automatycznie reflektor traci homologację.
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 08:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
RobekK4

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 09:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Mrozu555 napisał:

reflektor jest homologowany z konkretnym źródłem światła i jest to podane w homologacji reflektora - jak się zmienia źródło światła automatycznie reflektor traci homologację.


Precyzując, żeby nikt nie szukał kwadratowych jaj - chodzi o zmianę rodzaju czy typu źródła, a nie wymianę żarówki na inny egzemplarz tego samego typu.
_________________
Pozdr@wiam,
Robek
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 10:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


RobekK4 napisał:
Mrozu555 napisał:

reflektor jest homologowany z konkretnym źródłem światła i jest to podane w homologacji reflektora - jak się zmienia źródło światła automatycznie reflektor traci homologację.


Precyzując, żeby nikt nie szukał kwadratowych jaj - chodzi o zmianę rodzaju czy typu źródła, a nie wymianę żarówki na inny egzemplarz tego samego typu.


Dokładnie. Zmiana źródła światła to np wymiana żarówki halogenowej na żarówkę led/xenon.
_________________
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 12:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Mrozu555 napisał:
RobekK4 napisał:
Mrozu555 napisał:

reflektor jest homologowany z konkretnym źródłem światła i jest to podane w homologacji reflektora - jak się zmienia źródło światła automatycznie reflektor traci homologację.


Precyzując, żeby nikt nie szukał kwadratowych jaj - chodzi o zmianę rodzaju czy typu źródła, a nie wymianę żarówki na inny egzemplarz tego samego typu.


Dokładnie. Zmiana źródła światła to np wymiana żarówki halogenowej na żarówkę led/xenon.



!! otóż żarowka h7 led spełnia wymagania zakladane dla żarówki h7 zarnikowej z wolframem (jest jej 100% zamiennikiem)

natomiast xenon w oprawie h7 już tego niespełnia ponieważ niekorzysta on z odbłysnika lampy a co za tym idzie lampa traci homologacje bo nie spełnia zalozen ustawodawcy oczywiscie naszego kraju bo w innych moga być dozwolone

co do zarówek 100wat .. wystepują jako h1 do halogenów ...bo zwykla lapa by się sstopiła bo jest z plastiku i nie mozesz do lampy drogowej włozyc mocniejszej jak 60wat dla długich swiateł ale do halogenów już sobie możesz ...przy cczym nie mylić halogenów ze swiatłami przeciwmgłowymi przednimi to nie sa halogeny
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 13:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


H7 100W również występują podobnie jak i H3 czy H4 100/90W.

Zrozum, że reflektor jest homologowany z żarówką halogenową i homologacja nie dopuszcza zmiany źródła światła na inne niż halogenowe. Odsyłam Cie do poczytania o homologacji reflektorów to może zrozumiesz.
_________________
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 14:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


oczym ty mówisz h7 100wat sato zarowki rajdowe niedopuszczone do uzytku na drogach publicznych

bujasz w obłokach....zajrzyj do ustawy dopuszczajacej poajzdy do ruchu masz spelnic pewne wymogi i tak z h7 led mocy 40wat i 10000lm je spełniasz a z h7 100wat juz ich nie spełniasz z powodu siły oswietlenia na drodze publicznej ale mozesz sobie jesdzic po torze rajdowym
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 14:45
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Możesz wskazać gdzie powiedziałem, że żarówka 100W jest dopuszczona do ruchu po drogach publicznych? Napisałeś, że nie ma takich żarówek więc Ci powiedziałem, że są. One tak samo są nie dopuszczone do ruchu jak te Twoje ledy.
_________________
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 14:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


glupstwa opowiadasz...mieszcza sie w parametrach aparatu diagnostycznego i pojazd jest dopuszczany do ruchu ma badania jak przedtem nic sie nie zmieniło oprocz lepszej widocznosci nocą
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 15:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Przeczytaj jak i z czym są homologowane reflektory to może coś zrozumiesz. To, że się mieszczą w normach nie oznacza, że jest to homologowane, ale widzę, że wiesz lepiej, więc kończymy dyskusję, bo to nie ma sensu.
_________________
Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 15:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Wielkie nieba, jakbym rozmawiał ze swoją byłą. Piotrze, żarówka H7 100watowa nie mieści się w twojej magicznej "aparaturze pomiarowej", chociaż punkt świetlny ma w tym samym miejscu co zwykła H7 i daje ok 3000 lumenów, twoje ledy H7 mieszczą się w "aparaturze" chociaż punkt świetlny mają przesunięty względem halogenu, do tego jest kierunkowy i emituje 10000 lumenów. To albo ja jestem głupi i nie potrafię doszukać się tu logiki albo ty robisz nas perfidnie w trąbę. Mało tego, piszesz że palnik ksenonowy w oprawie H7 nie korzysta z odbłyśnika lampy. To w takim razie z czego korzysta ? co odbija i kieruje w soczewkę strumień światła emitowany przez ten palnik ? powoli robi się tu science fiction...
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 15:41
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


no wlasnie nie rozumiem przekonujecie ludzi na siłe ze tylko wy macie słusznosc oprócz waszego waskiego swiata jest inny ...moze lepszy

ja podsunołem pomysł bo u mnie sie sprawdził...nie tylko xenony i xenony nie trzeba popadac w skrajnosc i zaglowac 100watami

osobiscie polecam zarówki h7 led bedace zamiennikiem dla h7 wolframowej ..w tyle zostawiamy zadufanych xenonowców Wink cieszac sie odciazonym alternatorem , i długowiecznoscia bo sie nie palą jak zwykle wolframowe

koszt nie taki wielki ..u mnie było warto
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultClio

59 900

2020r.

81 000 km

śląskie

RenaultLaguna

27 900

2014r.

220 000 km

śląskie

RenaultClio

39 900

2018r.

89 000 km

wielkopolskie

RenaultMegane

29 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

44 900

2014r.

91 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System