Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basal

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): P-Ń
Posiadane auto: Vel Satis 2,2 dCi
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 16:54
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Ty albo jesteś głupi, albo niedorozwinięty, bo inaczej nie idzie tego opisać.

H7 led, to nie to samo, co H7 i nawet jeśli te Twoje super, hiper zaj@#iste ledy pasują, bo przypominają podłączeniem zwykłą żarówkę H7, to ich montaż w kloszu z homologacją do ZWYKŁEJ ŻARÓWKI jest nielegalny, czy Ci to pasuje, czy nie.
Kilka osób próbuje Ci to wytłumaczyć, ale Ty się upierasz, bo Ci działa. I co z tego, że działa, skoro nielegalnie.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 17:26
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


basal napisał:
Ty albo jesteś głupi, albo niedorozwinięty, bo inaczej nie idzie tego opisać.

H7 led, to nie to samo, co H7 i nawet jeśli te Twoje super, hiper zaj@#iste ledy pasują, bo przypominają podłączeniem zwykłą żarówkę H7, to ich montaż w kloszu z homologacją do ZWYKŁEJ ŻARÓWKI jest nielegalny, czy Ci to pasuje, czy nie.
Kilka osób próbuje Ci to wytłumaczyć, ale Ty się upierasz, bo Ci działa. I co z tego, że działa, skoro nielegalnie.


ja dosłownie to samo mysle o was....z ust mi wyjałes..Wink zobaczyles w zyciu jednego góra dawa leda h7 trzymasz sie swojego odkrycia

masz prawo być ograniczony ale inni nie muszą tym bardie znosić twojego obrazania

ciepło pozdrawiam
Powrót do góry
nerwos

Dyskutant



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Master 2.3dci 2018 A4 B9 3.0tdi
Piwa: 10/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 18:37
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


skee napisał:
Wielkie nieba, jakbym rozmawiał ze swoją byłą.

Ty swoje, Ona swoje Very Happy tu jest podobnie..
Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 19:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Przypuśćmy na chwilę że masz rację i lampa z tym ledem spełnia homologację. Jak przeskoczysz brak poziomowania i układu czyszczenia reflektora ?
Powrót do góry
carmin

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,0T 2005
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 21:31
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Miałem w swoim życiu wiele samochodów i mogę stwierdzić, że światła ksenonowe w Vel Satisie są bardzo dobre. Nie wiem, do czego możnaby się tu przyczepić? Jeśli coś nie działa, to trzeba naprawić, a kombinowanie z jakimiś wynalazkami to proszenie się o problemy.
Mam Vela z 2005 r., prawie 300.000 km przebiegu - żarniki ksenonów od nowości, niewymieniane. Na co dzień jestem kierowcą TIR-a i w moim Volvo z żarówkami H7 muszę wymieniać je średnio co półtora miesiąca, bo tak szybko padają.
Nie rozumiem tego całego szumu wokół ksenonów w Vel Satisie... Co tu chcieć ulepszać, gdy jest po prostu dobre?...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 21:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
peteski

Debiutant



Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łęczyca/łódzkie
Posiadane auto: Renault Vel Satis, 3.5 v6, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Cze 2016, 09:02
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Witam...Ja zawsze byłem zwolennikiem ksenonow...zarniki Oki nie są najtańsze ale wymienia się je bardzo rzadko. Światło o wiele lepsze, jaśniejsze. Jeżeli tak bardzo Cię boli kwestia eksploatacji to zamiast halogenowa, podłącz sobie światła do jazdy dziennej. Zapomnisz co to włączanie świateł- czujnik zmierzchu, nie będziesz musiał wymieniać żarówek i wszystko będzie bez zbędnej rzeźby. Pozdrawiam
_________________
"Bo prosto jest zbyt prosto"
Powrót do góry
DANIEL13

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): SŁAWNO/ZACHODNIOPORSKIE
Posiadane auto: Espace 3.5 V6 LPG
Piwa: 5/14
Wysłany: Pią 10 Cze 2016, 15:58
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


ten kto założył ten temat i to pytanie to chyba tzw "kierowca starej daty" . śmieszne jest stwierdzenie że ksenon to "droga zabawka" stwierdzam " latam na bixenonach z lexusa , lampy z tuningowane i nic innego nie założę chyba że lub już BI-LED. a koszty serwisowania są mniejsze niż H7 i H1 , nie mówiąc już o strumieniu światła , który pokazuje swoją wyższość nad "H...." szczególnie po zmroku i w ponure dni.
_________________
przez 12lat :VELSATIS 2.2 DCI 180PS/380Nm po sofcie / teraz :Espace 2007r 3,5 V6 LPG.
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 10 Cze 2016, 20:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


basal napisał:
Ty albo jesteś głupi, albo niedorozwinięty, bo inaczej nie idzie tego opisać.


Troszke brzydko tak publicznie ale ciezko sie z Toba nie zgodzic Smile

Nie rozumiem jak mozna tematu nie rozumiec Smile Trzeba przeczytac co to jest homologacja i tu wlasciwie temat sie wyczerpuje Smile Proces homologacji wymyslono po to aby jednoznacznie stwierdzic czy np. dana lampa moze byc uzyta w pojezdzie i z jakim typem zarowki (np. policjant podczas kontroli drogowej). Lampa traci homologacje jezeli wsadzisz tam inna zarowke - w tym wypadku jakies LED'y. I co z tego ze te ledy sa wpakowane w obudowe po H7? To juz nie jest zarowka H7 bo ona ma swoje katalogowe parametry zapisane w ECE ktore musi trzymac, Twoje ledy kolego @the_1piotr na bank tego nie trzymaja bo zaden szanujacy sie producent nie wypusci czegos takiego na rynek (zaraz ktos mi bedzie pokazywal H7 LED Philips, ale to nic innego jak jakis noname H7 z ledami philipsa). Czy jak wsadze silnik Ferrari do Poloneza tzn. ze mam Ferrari? Nie, o czym przekonal sie kazdy kto dosiadl Stratopoloneza Wink

Jak spowodujesz wypadek i ubezpieczyciel dojrzy te ledy w lampach to bedzie sie domagal od Ciebie zwrotu kasy za wyplacone OC, jezeli ktos celowo wjedzie w Ciebie na czolowke i potem udowodni ze miales w lampach te ledy to jestes na przegranej pozycji bo kolo powie ze go oslepiles i z poszkodowanego stajesz sie sprawca.
Powrót do góry
velek_ostrow

Debiutant



Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Vel Satis V6 3.5
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Cze 2016, 09:46
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Jest dokładnie tak jak pisał axa2zxz. Mój kolega, chociaż nie był sprawcą wypadku musiał "poszkodowanemu" oddać całą kasę za naprawę samochodu (a była to niemała kwota), bo ubezpieczyciel udowodnił mu że ma niehomologowane oświetlenie. Poczytajcie dokładnie warunki polisy OC, kiedy i w jakim przypadku ubezpieczenie OC nie działa. Ja tam wole mieć może słabsze światła ale zgodne z przepisami. Lepiej dmuchać na zimne niż po fakcie siedzieć i płakać.
Jako ciekawostkę dodam że kiedyś mojego brata zatrzymał do kontroli policjant. W samochodzie były zamontowane zwykłe H7, tyle tylko że niebieskie (coś a la ksenon). Brat miał wybór, albo na miejscu zmienia żarówki, albo żegna się z dowodem. Jeździł na takich kilka lat, międzyczasie zaliczył kilka kontroli i nikt nie zwrócił na ten drobny szczegół uwagi. Ale jak widać wszytko jest do czasu. Pół biedy jeśli skończy to się tylko mandatem, lub zabraniem dowodu.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Wto 14 Cze 2016, 10:40
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


dla tego najpierw poczytaj oferte zarówek h7 led z dopiskiem do swiatel drogowych za nim sie wypowiesz

wielu widzialo jednego leda w zyciu i pisze głupoty

od dłuzszego czasu czytam tu porady psedo znawców co by zaslepiali egr , wymieniali przepływki... nikt nie robi diagnostyki wszystko w ciemno wymiana pomp hamulcowych bo podejrzewaja....
rozbiera sie sprzegła nie zagladajac do zalecen producenta a pozniej niedziała ? noi nie wiedza przeciez co ? bo biegi nie wchodza podczas pracy
odczytanie błedu bez opisu , bez kontekstu uszkodzenia a to wszystko jest w instrukcjach napraw

koszt i dzie za kosztem i maja czelnośc krytykowac żarówki podkreslam żarówki h7 led do swiatel drogowych...z atestem ITS krajowego

..ech
Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Wto 14 Cze 2016, 14:36
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Pokaż choć jedną ofertę sklepu lub allegro gdzie są te twoje pseudo dopuszczone do lamp mijania żarówki ledowe h7, jakikolwiek twór by to nie był. Choć jedną ofertę takich lamp które są dopuszczone do użytku na drogach publicznych.
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 14 Cze 2016, 23:18
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


the_1piotr napisał:
dla tego najpierw poczytaj oferte zarówek h7 led z dopiskiem do swiatel drogowych za nim sie wypowiesz


To teraz już je masz tylko w drogowych (długie), bo wcześniej mówiłeś o mijania
_________________
Powrót do góry
9 SATI 9

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zakopane
Posiadane auto: Vel Satis 3,5 V6 Pb + LPG Initiale Paris
Piwa: 7/2
Wysłany: Czw 21 Lip 2016, 19:01
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Czy mozecie polecic jakies sensowne zarniki w dobrej cenie?
Zastanawiam sie nad takimi: http://allegro.pl/2x-d2s-m-tech-4300k-12000k-35w-xenon-zarnik-i5833961970.html
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Czw 21 Lip 2016, 19:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


Mrozu555 napisał:
the_1piotr napisał:
dla tego najpierw poczytaj oferte zarówek h7 led z dopiskiem do swiatel drogowych za nim sie wypowiesz


To teraz już je masz tylko w drogowych (długie), bo wcześniej mówiłeś o mijania



mój drogi do drogowych świateł to mam h1 w espace i póki co to tradycyjne zarnikowe bo rzadko uzywam ..h7 led to w mijania do chciałem odciazyć alternator i byłem ciekawy jak sie na nich jezdzi póki co jestem zadowolony
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 21 Lip 2016, 21:18
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Lampy xenonowe vs zwykle


9 SATI 9 napisał:
Czy mozecie polecic jakies sensowne zarniki w dobrej cenie?
Zastanawiam sie nad takimi: http://allegro.pl/2x-d2s-m-tech-4300k-12000k-35w-xenon-zarnik-i5833961970.html


Ja założyłem Osram i świecą rewelacyjnie
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultTalisman

59 800

2017r.

147 000 km

małopolskie

RenaultMegane

58 900

2020r.

86 000 km

mazowieckie

RenaultScenic Conquest

19 500

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultScenic

19 500

2008r.

184 000 km

śląskie

RenaultKoleos

114 990

2019r.

28 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System