Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Captur ) Subiektywna ocena auta po ok 2 mcach (2,5 tys. km)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Captur ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jacekkkk

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: renault captur life energy Tce 90
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Cze 2016, 19:47
Temat postu:

Subiektywna ocena auta po ok 2 mcach (2,5 tys. km)


Witam Po ok. 2 miesiącach użytkowania (głównie żona - ja dorywczo) oceniam:

1. Wielkość wnętrza jak na roz. zewnętrzny - spora. B. wygodnie dla 4 osób (po 1.8 m) nawet na długiej trasie.
2. Jazda- komfort b. dobry. Lepiej wybiera nierówności od Hondy Jazz II, Suzuki GV II. Podobnie jak megane I - która jednak była b, miękka - na zakrętach mocno nią wychylało. Tutaj jest b. stabilnie w łukach podobnie jak w hondzie ale dużo b. komfortowo. Fotele ergonomiczne i wygodne - nie za twarde i nie za miękkie.
3. Silnik benzyna, (od amerykańskiej kosiarki?) o poj. ponad 800cm3 ma trochę turbodziury. Do tej pory jeździłem wolnossącymi benzynami (w tym obecnie 2,4 benzyna w Suzuki GV). Jednak daje radę i w trasie jest dość zrywny przy wyprzedzaniu. Trochę terkocze (3 cylindry)ale do zniesienia. Spalanie na razie średnia 7,4 (ok +- 70% miasto 30 trasa) Jak ja trochę pojeżdżę to spada - jednak to auto żony... W trybie eco bardzo zamulony jakby mu ubyło 1/3 mocy ale ponoć (ja tyko 2-3 razy próbowałem) trochę mniej pali.
4. Inne walory: dość duży prześwit ze sporymi kołami - większe bezp. na szwajcarskich (sery) drogach w Polsce i wygoda wsiadania!
Podczas jazdy w słońcu i temperaturze zewn. 22-24 st. C gdy samochód był w cieniu klima niepotrzebna! wentylacja działa jakby klima była włączona. Co po kilku moich samochodach jest sporym, pozytywnym zaskoczeniem.
Spotkałem się z opiniami, że Captur to tylko podniesione Clio. Siedziałem w nowym Clio, Corsie i mega przestronnej nowej fabii (Rzeczywiście wyraźnie większa od Pandy) Jak w temacie, subiektywnie ale jednak wg. mnie nie ma porównania to zupełnie inna klasa wielkości co najmniej jeden rozmiar wyżej i jeden rozmiar więcej przestrzeni. Smile
_________________
jacekkk
Powrót do góry
kapinowak89

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: citroen
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Gru 2016, 23:37
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Subiektywna ocena auta po ok 2 mcach (2,5 tys. km)


Uwielbiam to auto za przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, jedyną jego wadą są chyba koszty utrzymania.
Powrót do góry
renek31

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: clio III, phase 2, 1.2 tce
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Sty 2017, 13:33
Temat postu:

Renault Captur


Chociaż na codzień jeżdże Clio III phase2, 1,2 tce to ostatnio miałem okazję przejechać się Renault Captur, 0,9 tce. Silnik w moim samochodzie rzeczywiście nieco silniejszy i jakby lepszy moment obrotowy, wynikający pewnie z większej liczby cylindrów i pojemności. Wrażenia z jazdy bardzo pozytywne. Zaskakuje liczba miejsca w kabinie, pewność prowadzenia i widoczność. W zasadzie słabych cech tego samochodu nie zanotowałem. Wersja 1,2 tce w Renault Captur była sprzedawana z automatyczną skrzynią biegów. Dopiero od niedawna dostępna jest wersja z skrzynią manualną. Powiem szczerze że idealny byłby dla mnie ten samochód ale z silnikiem 1,2 tce i skrzynią manualną.
Powrót do góry
Jozef Frantz

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Captur TCe 100 Yamaha Fz6 S2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2020, 21:28
Temat postu:

Captur przebieg 2000 km


Witam. Po przesiadce z Dacia Duster 1.6 (115 KM) na Captur TCe100 (100 KM) pierwsze wrażenie podobne do takiego, jakie odczuwa pilot przy przekraczaniu bariery dżwięku Very Happy . Poważnie jednak, całkiem symatyczny i z niezlymi osiagnięciami samochodzik. Zobaczymy jak z trwałością tej nowej, "wysilonej" przecież jednostki napędowej. Pozdrawiam czytających. Smile
Dla zainteresowanych bardziej szczególowo z czym całkowicie się zgadzam:
https://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/Renault-Captur-100-TCE-co-mowia-liczby-TEST,41191,1
Powrót do góry
krakry1

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): LKR/lubelskie
Posiadane auto: Renault Captur 1,3 TCE 130 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2020, 12:18
Temat postu:

Re: ( Renault Captur ) Subiektywna ocena auta po ok 2 mcach (2,5 tys. km)


Captur 1,3 TCE 130 KM- super maszyna. osiągi bardzo dobre.

Tryb ECO sprawdza się - przy tym samym stylu jazdy (dynamiczny) zeszedłem ze spalaniem średnim z 7,5 do 6,5 l/100km. Tryb ECO początkowo wydawał mi się mułowaty, ale idzie się przyzwyczaić - zawsze jak trzeba przycisnąć to go wyłączam (niefortunne umieszczenie włącznika trybu ECO na tunelu środkowym).

Mój Captur (rocznik 2019) powinien mieć (ma to Captur z 2020) włącznik tempomatu w kierownicy - włącznik trybu ECO tez by się przydał w kierownicy.

Poza tym brak uwag - auto jest:
wygodne
dobrze wyciszone (jak na tę klasę)
starannie wykonane
super wyposażone (reflektory LED robia wspaniała robotę)
_________________
Festina lente
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Lis 2020, 12:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Captur ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Captur ) Oceń swoje auto


RenaultGrand Scenic

65 300

2017r.

77 703 km

podkarpackie

RenaultEspace

36 900

2012r.

199 000 km

śląskie

RenaultScenic

53 500

2018r.

240 000 km

śląskie

RenaultCaptur

39 900

2014r.

183 501 km

mazowieckie

RenaultLaguna

31 900

2011r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System