Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) check engine


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RobekK4

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 21 Cze 2016, 13:19
Temat postu:

check engine





Wczoraj dla odmiany wyskoczyło mi to co powyżej.
Podpiąłem na szybko ELM 327 + Torque i wyszło, że niby usterka (drugiej?) sondy lambda (P0156).
Pytanie do obeznanych w temacie: czy wspomniany kod błędu jest wystarczająco wiarygodną przesłanką do wymiany sondy? Czy może wcześniej należałoby to potwierdzić inną metodą (jaką?), co by kasiorki niepotrzebnie nie wydawać?
Jak już o kasiorce mówimy, to +/- jaki jest koszt wymiany takiej sondy? Obejdzie się bez wizyty w providencie?
Błąd na razie skasowałem i jeżdżę dalej - może to tylko jednorazowy wybryk był i niepotrzebnie szukam kwadratowych jaj.
_________________
Pozdr@wiam,
Robek
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Wto 21 Cze 2016, 14:45
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


nie koniecznie

moze to byc sygnalizacja nadmiaru wody jesli to benzyniak w ukladzie wydechowym ...musisz wypalic uklad ...autostrada 3 bieg i maksymalne obroty jak najdłużej zeby wygrzac katalizator zeby wrocil do poprzedniej sprawnosci

sonda lambda moze sygnalizowac nie własciwą zawartośc skladu spalin ..z powodu nieosiagniecia temperatury odpowiedniej dla pracy katalizatora (krotkie dystanse miejskie czeste zapalanie i gaszenie nie osiaganie temp przez silnik)

nie jest to od razzu awaria a sygnalizacja ostrzegawcza dla tego zólta lampka silnika

tymbardziej ze masz automat i silnik pracuje na nizszych obrotach bo skrzynia pracuje za niego zmieniajac przelożenia

zalecam przzejscie na manual 3 bieg i max obroty ale taakie zeby sama nie pierzłączyła na 4 ...na manualu i 60 80 km dystansu by wygrzac uklad

powinno wrócic do normy choc nie od razu zgasnie a przy kolejnym wyłaczuniu komputera ( pelny cykl kontroli jest po uruchomieniu i zgaszeniu
Powrót do góry
RobekK4

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 21 Cze 2016, 15:35
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


the_1piotr napisał:

(...)
powinno wrócic do normy choc nie od razu zgasnie a przy kolejnym wyłaczuniu komputera ( pelny cykl kontroli jest po uruchomieniu i zgaszeniu


Z tym to akurat nie ma problemu - wykasowałem błąd i kontrolka zgasła.
Też liczę, że to były jakieś przejściowe chwilowe fanaberie. Niemniej jednak kod błędu nie wskazuje na niewłaściwy skład mieszanki (tak jak np P0171 / P0172). Ale nic to, pożyjemy - zobaczymy.
_________________
Pozdr@wiam,
Robek
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Wto 21 Cze 2016, 20:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


mam toyote na bezynie i ta lampka zólkta silnika włoczyła mi sie przy mrozach gdzie z tlumika lała sie woda .. zrobiłem mu wypalanie wg procedury dpf z especa IV i po trzcim uruchamianiu zgasla na dobre ...dla jakosci jazdy nic sie nie zmieniło

poprostu zalewana wodą sonda koncowa lambda podaje falszywe wskazania co komputer odbiera jako usterke i zglasza wezwanie do serwisu na procedure wypalenia przy pomocy urządzenia diagnostycznego
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 09:28
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


Auto jezdzi na gazie?
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 09:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
RobekK4

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 11:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


@mrozu
Auto jest niezagazowane.
_________________
Pozdr@wiam,
Robek
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 11:24
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


Czy programem który masz możesz sprawdzić napięcia na sondzie? Bo błąd wskazuje na uszkodzenie sondy/ uszkodzenie wiązki sondy - ale tu powinien być błąd stały. Jeżeli napięcia będą prawidłowe to może być tak jak wyżej koledzy pisali, że poprzez jazdę na krótkich dystansach masz dużo wilgoci w układzie wydechowym i przez to sonda łapie złe odczyty. Szybka trasa z mocnym dogrzaniem układu wydechowego powinna pomóc.
_________________
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 12:00
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


pisałes ze wykasowałes blad i lamka zgasła...sadze ze..gdyby było uszkodzenie sondy lub wiaski to nie dała by sie zgasic bo bylby to blad obecny ..
wiec po tym co piszesz był to bład tylko zapamietany ( chwilowy)

logarytm komputera wtrysku jest taki ze co powien czas podejmuje on probe samooczyszczenia katalizatora i w sprzyjajacych warunkach (stalej jazdy do tryskuje paliwo i sam wypala ) jednak gdy mu przerwiesz i nie dokonczy on tego zadania zaczyna je od nowa po kilku takich próbach stwierdza ze w warunkach twojej jazdy nie jest wstanie przeprowadzic prawidlowego oczyszczenia /wypalenia i ..
zaświeca lampke emisji a potem kluczyk sev by wykonac te funkcje z urzadzeniem diagnostycznym w servisie

poniewaz blad dal ci sie skasować wiec nie widze tu uszkodzenia sondy i jej wiaski a jedynie wezwanie na wypalenie
Powrót do góry
RobekK4

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2016
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 12:30
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


Sprawdzę jeszcze te napięcia na sondach - tylko nie wiem gdzie jakie wartości są poprawne.
Do wyboru mam:
sonda1 bank1,
sonda1 bank2,
sonda2 bank1,
sonda2 bank2,
Jest jeszcze dalej sonda3 i sonda 4, ale to raczej nie w tym aucie.

Jak bawiłem się tym na drugim aucie to pamiętam, że nie we wszystkich opcjach były odczyty.
_________________
Pozdr@wiam,
Robek
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 14:17
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


the_1piotr napisał:
pisałes ze wykasowałes blad i lamka zgasła...sadze ze..gdyby było uszkodzenie sondy lub wiaski to nie dała by sie zgasic bo bylby to blad obecny ..
wiec po tym co piszesz był to bład tylko zapamietany ( chwilowy)

logarytm komputera wtrysku jest taki ze co powien czas podejmuje on probe samooczyszczenia katalizatora i w sprzyjajacych warunkach (stalej jazdy do tryskuje paliwo i sam wypala ) jednak gdy mu przerwiesz i nie dokonczy on tego zadania zaczyna je od nowa po kilku takich próbach stwierdza ze w warunkach twojej jazdy nie jest wstanie przeprowadzic prawidlowego oczyszczenia /wypalenia i ..
zaświeca lampke emisji a potem kluczyk sev by wykonac te funkcje z urzadzeniem diagnostycznym w servisie

poniewaz blad dal ci sie skasować wiec nie widze tu uszkodzenia sondy i jej wiaski a jedynie wezwanie na wypalenie


To o czym piszesz oczywiście jest prawdą ale przy filtrach DPF a nie katalizatorach. Przy zwykłym katalizatorze nie ma czegoś takiego.

Przy pękniętej wiązce może być błąd który raz na jakiś czas się pojawia - odczułem to na własnej skórze przy wiązce wtryskiwacza. Błąd wyskakiwał może raz na miesiąc.

RobekK4 u Ciebie powinny być teoretycznie 4 sondy, 2 przed katami i 2 za katami dla każdej z głowic.
_________________
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 19:47
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


RobekK4 napisał:
Sprawdzę jeszcze te napięcia na sondach - tylko nie wiem gdzie jakie wartości są poprawne.
Do wyboru mam:
sonda1 bank1,
sonda1 bank2,
sonda2 bank1,
sonda2 bank2,
Jest jeszcze dalej sonda3 i sonda 4, ale to raczej nie w tym aucie.

Jak bawiłem się tym na drugim aucie to pamiętam, że nie we wszystkich opcjach były odczyty.


moze raczej zmien przyrzad na clipa wyniki bedą wiarygodne bo tak idziesz cały czas po omacku....wg tego co podajesz to nawet przyrzad nie umie stwiedzic ile masz tych sond....a co tu dopiero mówic o wiarygodnosci podanego błedu
Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Sro 22 Cze 2016, 21:39
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


Jak nie potrafi stwierdzić ile ma sond?
Powrót do góry
KBkalwi

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: Velka 2.0 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Cze 2016, 20:06
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


odnośnie tego błędu...lmpki check i dużego spalania to czy ktoś z Was koledzy może podesłać mi fotkę z zaznaczonym czujnikiem temperatury
Będę wdzięczny za każdą pomocemperatury....sam. to Velka 2,0T 16V
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2016, 20:14
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


Ile kabli wychodzi z przepływomierza?
_________________
Powrót do góry
KBkalwi

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białogard
Posiadane auto: Velka 2.0 16v
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Cze 2016, 20:30
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) check engine


i tu mnie zastrzeliłeś.....nie wiem Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultScenic

20 900

2010r.

162 000 km

mazowieckie

RenaultTalisman

57 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

RenaultScenic

27 000

2011r.

144 000 km

śląskie

RenaultKadjar

52 000

2016r.

55 900 km

wielkopolskie

RenaultScenic

8 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System