Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Czw 14 Lip 2016, 23:25
Temat postu:

Zgasl i nie odpala


Witam.
Mam problem z moim 3.5 V6, podczas jazdy w mocnym deszczu auto zgasło i nie odpala. Silniczek łądnie kręci ale nie chce zaskoczyć. Wydaje mi się, że brakuje albo iskry albo paliwa, raczej paliwa. Moje pytanie gdzie są bezpieczniki/przekaźniki pompy paliwa? Szukałem i nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji
Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Pią 15 Lip 2016, 14:39
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


R6, przekaźnik wtrysków, zasila również pompę.
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pią 15 Lip 2016, 21:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


hmm, jak sie okazało problemem była pompa nie zasilanie. Kupiłem nowa pompe i wymienilem, auto dostało paliwo i praktycznie od strzała odpaliło. Jedyny problem jaki został to brak mocy. Auto chodzi równo, nie szarpie, po prostu nie ma mocy. Jedzie jak 1.6 a nie 3.5. Żadnych błędów nie wyświetla. Odpiałem aku na noc i zostawie tak a jutro jade do znajomego na clipa i zobaczymy co pokaże. Zastanawiam się czy np facet w sklepie nie sprzedał mi pompy na zbyt małe ciśnienie albo coś.

EDIT:
cóż wizyta na clipie bez efektów. Żadnych konkretnych błędów. Rozebrałem ponownie kosz od pompy, i zauważyłem, że stara pompa była na 3,5 bar a nowa kupiona jest na 3 bary. Nie wiem czy to może być powodem. Drugim tematem jest to, że zauważyłem ze zaworek bezpieczeństwa (ten w koszu, na 3,5 bar) cały czas upuszcza paliwo. Niestety dopiero w pon będę miał możliwość sprawdzić czy działa przy odpowiednim ciśnieniu.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Nie 17 Lip 2016, 14:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


cóz velsatis był nieudanum dzieckiem reno.....
Powrót do góry
michalxm1

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
Wysłany: Pon 18 Lip 2016, 10:50
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


the_1piotr napisał:
cóz velsatis był nieudanum dzieckiem reno.....




powiedział co wiedział pomoc z d...!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 18 Lip 2016, 10:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
skee

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
Wysłany: Pon 18 Lip 2016, 14:32
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


W koszu pompy jest regulator ciśnienia, nie ma go natomiast przy listwie wtryskowej. Tam umieszczony jest tłumik skoków ciśnienia paliwa. Wykręć jedną ze świec i zobacz czy jest iskra, jeśli jest to sprawdź czy pompa podaje paliwo na listwę. Po włączeniu zapłonu powinna pompować jakieś 3 sekundy, później staje aż do zapalenia silnika. To IMO są najprostsze rzeczy do sprawdzenia, zarazem podstawa.
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Nie 24 Lip 2016, 09:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


Problem rozwiązany. Tak jak podejrzewałem facet w sklepie sprzedał mi pompę na 3 bary a oryginał jest na 3,5 bara. Zakupiłem druga pompę oryginalna boscha dokładnie taka jaka była założona wcześniej, (na 3,5 bara), i po problemie. Auto idzie aż miło Smile. Dodam, że facet w sklepie zarzeka się, że pompa która mi sprzedał na 3 bary jest zamiennikiem zalecanym przez bosha w katalogu oryginalnej pompy na 3,5 bara. Ciekawe....


Dla kolegi the_1piotr powiem, że ja ze swojego auta jestem bardzo zadowolony. Auto kupione 2,5 roku temu, mega komfortowy, dynamiczny i bezpieczny samochód, a wiadomo psuje się wszystko. Dodam, że to moja pierwsza awaria. Oczywiście pisząc awaria mam na myśli awarie a nie naprawy typowo eksploatacyjne jak wymiana klocków, elementów gumowych zawieszenia oleju itd. bo to było robione nie raz Smile. I powiem jeszcze, że chyba trudno w takich pieniądzach kupić tak wygodne auto. Słowem mój Vel Satis jest naprawdę zadowalającym autem. Mega na +
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Nie 24 Lip 2016, 09:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


ciesze się ale ja przeciez nie wytykam ..stwierdziłem że velsatis podobnie jak laguna II czy avantime byly niezbyt udanymi dziećmi , bo renault uczyło sie nowych technologi ...nowoczesnych materiałow mozna powiedzieć że ktoś musialbyć

stad problemy z elektronika bo technologia lutowania elementów dyskretnych była w powijakach stad zimne luty na modułach lelktronicznych, zly dobór materiałów na złaczki ellektyczne
nieodpowiedni dobor plastików do elementów wykonawczych jak siniki krokowe czy pompy paliwowe gdzie zuzywaja się zawory
z biegiem czasu to wszystko jest poprawiane w zamiennikach częsci

odnosnie mnie ja nie moge sobie pozwolic na niepewnosc dojazdu czy zeby ktos mnie sciągal 200km od domu albo co chwile podłaczal clipa bo costam z moca sie dzieje w trafiku od 8 lat nic nie bylo robione oprocz wymian filtowklocków olejow akumulatora
stąd może taka moja uwaga bo gdy wejdzie sie na wasze forum to az gesto od awarii zrreszta ostatnio wchodziłem na forum blizniacze c4 grand picasso to az zaniemówiłem ...nigdy zadnego citeroena w mojej stajni

oczywiscie dasię zyć tylko nie kazdy lubi grrzebac co chwile
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Sob 30 Lip 2016, 14:39
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


mi zdarzylo sie po raz pierwszy od zakupu auta (2,5 roku), że mnie zawiodło. Jak dotąd żadnych problemów. Nie ma reguły kolego, możeswz kupić renault i być mega zadowolony albo kupić passata, który będzie się psuć raz na miesiąc. Przy zakupie aut powyżej 10 lat nigdy do końca nie wiesz jaką auto miało przeszłość i co się z nim działo i jak się będzie sprawować. Ja z vel satisa i z mojego poprzedniego auta (fiat brava 1.4) byłem i jestem mega zadowolony, choć każdy powie omijaj auta na F i francuskie
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 16:14
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Zgasl i nie odpala


Miałem Laguna 2 1.9 dci z pierwszego roku produkcji, autem zrobiłem 340.000 i miałem 1 awarie nie związana z eksploatacją - uszczelka pod głowica. W chwili sprzedaży auta miała jeszcze oryginalne wtryski i turbo.

Avantime mówisz ze awaryjny? To chyba nie miałeś z nim za dużo do czynienia. Tam jest zarówno mechanika jak i elektronika jeszcze z espace 3.

Vel satis? Tu dużo zależy od silnika i rodzaju skrzyni. Jak ktoś weźmie 2.0T w manual to będzie miał bezproblemowa jjazdę. Jak 2.2 czy moje 3.0dci w automacie to mmożessię ookazać zże nie ppodoła z naprawami.

[quote="the_1piotr"]ciesze się ale ja przeciez nie wytykam ..stwierdziłem że velsatis podobnie jak laguna II czy avantime byly niezbyt udanymi dziećmi , bo renault uczyło sie nowych technologi ...nowoczesnych materiałow mozna powiedzieć że ktoś musialbyć

stad problemy z elektronika bo technologia lutowania elementów dyskretnych była w powijakach stad zimne luty na modułach lelktronicznych, zly dobór materiałów na złaczki ellektyczne
nieodpowiedni dobor plastików do elementów wykonawczych jak siniki krokowe czy pompy paliwowe gdzie zuzywaja się zawory
z biegiem czasu to wszystko jest poprawiane w zamiennikach częsci

odnosnie mnie ja nie moge sobie pozwolic na niepewnosc dojazdu czy zeby ktos mnie sciągal 200km od domu albo co chwile podłaczal clipa bo costam z moca sie dzieje w trafiku od 8 lat nic nie bylo robione oprocz wymian filtowklocków olejow akumulatora
stąd może taka moja uwaga bo gdy wejdzie sie na wasze forum to az gesto od awarii zrreszta ostatnio wchodziłem na forum blizniacze c4 grand picasso to az zaniemówiłem ...nigdy zadnego citeroena w mojej stajni

oczywiscie dasię zyć tylko nie kazdy lubi grrzebac co chwile[/quote
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultGrand Scenic

53 900

2017r.

134 000 km

wielkopolskie

RenaultKoleos

86 300

2019r.

126 833 km

podkarpackie

RenaultGrand Scenic

26 900

2013r.

157 000 km

wielkopolskie

RenaultClio

41 900

2019r.

79 000 km

mazowieckie

RenaultScenic Conquest

18 900

2008r.

184 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System