Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzesiekmet

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Vel Satis, 3,5 BJ0V V4Y
Piwa: 9/1
Wysłany: Czw 28 Lip 2016, 12:23
Temat postu:

brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


Witam,

mam problem z brakiem komunikacji pomiędzy CLIPem a modulem hamulaca automatycznego.
Sam hamulec działa w aucie poprawnie, właściwie zaciąga linki, odblokowuje je przy ruszaniu (skrzynia aut).

Po podpięciu CLIPa następuje prawidłowe sczytanie nr VIN i nawiązywanie komunikacji z poszczególnymi kalkulatorami. Wszystkie za wyjątkiem sterownika hamulaca są identyfikowane i udostępnione do diagnostyki.

Czy ktoś miał podobny problem?

system WinXP SP3
interface diagnostyczny CLIP nieoryginalny, import chiny
oprogramowanie diagnostyczne v 112
auto Vel Satis 3.5, rocznik 2002

z góry dziękuję za rady.
_________________
Grzesiek
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Pią 29 Lip 2016, 19:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


Podjedź do Sokoła na Pastelową i skonsultuj
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 11:47
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


podłacz innego clipa
Powrót do góry
oxymedia

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Wilanów
Posiadane auto: SC II PhI 1,9dci 120KM 2004r
Piwa: 8/1
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 19:57
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


To nie wina CLIPA. Szukaj problemów w komunikacji po drodze. Może wtyczka przy samym module albo gdzies na zgięciu. W Scenikach w bagażniku z tyłu potrafi przegnić i jest taki efekt. W Lagunach też kilka razy miałem do czynienia z problem przegnicia wiazki pod autem.
_________________
Lubię samochody na "F"
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 22:45
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


gdyby kalkulaor nie komunikował z innymi to został by odłaczony i na dzienniku miałbyś komunikat o uszkodzenieniu

a u ciebie ktos bawił sie clipem i go wyłaczył do diagnostyki

po tescie sieci wejc w konfiguracje sprawdz czy w kalk abs i poduszek jest wyswietlane przy hamulcu postojowym obecny jak nie to tzeba zmienić

przejsc na zakladkke widoczność do diagnostyki i takze czy jest odznaczone widoczny przy hamulcu

ponów test sieci i powinien być widoczny jak nie to zmieni clipa na v151 lub nowszy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 31 Lip 2016, 22:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 02 Sie 2016, 14:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


Sorry za OT ale...
@the_1piotr obserwuje juz ktorys z kolei watek gdzie sie wypowiadasz nie majac zielonego pojecia co w trawie piszczy. Co temat widze Twoje odpowiedzi ktore sa totalnie oderwane od rzeczywistosci, dodatkowo nic nie wnosza do sprawy a powoduja lekki chaos i zmeczenie wsrod czytajacych. Nic by sie takiego nie stalo co napisales (NIE I KONIEC, to jakas totalna abstrakcja wzieta z ksiezyca). Chetnie poniose kare od adminow za krytyke kolegi ale ktos to musial w koncu powiedziec (wystarczy przejrzec kilka ostatnich watkow i ocenic wypowiedzi kolegi @the_1piotr).

Wracajac do sprawy, w samym module recznego nie ma za bardzo co sie popsuc, rozbieralem to juz wiele razy i jezeli ktos czegos nie schrzanil podczac zmiany linek (ale to bys zauwazyl odrazu) to glownym winowajca jak dla mnie jest zlacze nad zbiornikiem (nie chodzi o wtyczke do samego modulu recznego tylko to co siedzi odrobine wyzej i jest niewidoczne do momentu jak sie nie opusci zbiornika paliwa). W moim (ale nie tylko) przypadku kable byly tam totalnie pognite. Objawem tego sa wlasnie problemy z recznym (moze nie zwalniac podczas ruszania, moze nie zaciagac, problem z polaczeniem z clip / ddt). Nie jest to jakas oderwana od rzeczywistosci usterka, to samo sie dzieje w Lagunach i Espace IV, ot auta maja swoje lata i zwyczajnie material nie wytrzymuje proby czasu.
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Wto 02 Sie 2016, 15:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


otóz nikt nie ma pretensji o twoje zdanie

ale hamuec elektryczny jest właczony do sieci can pojazdu komunikuje sie z kalkuatorem wtysku pobierajac informacje o nacisnięciu pedału gazu i wtym momencie odpuszcza on linki korzystajac z tej informacji

w pojazdach z klasyczna skrzynia biegów pobiera on dodatkowo przez can info o połozeniu pedału sprzegła jaka kolwiek informacja o jego anomali skutkowała by wstrzymaniem jego pracy i komunikatem na dzienniku pokladowym info fault park breake system

skoro wiec u kolegi mechanicznie działa wszystko poprawnie , nie ma zgłoszen o awarii hamulec sam sie zaciaga przy gaszeniu i odpuszcza przy ruszaniu ( ustawiona strefa klimatyczna 1 ) to jest to tylko kwestia braku dostępnosci do diagnostyki z poziomu sieci can konfigurujacej ten pojazd i zmienia się to w zakladce konfiguracja sieci multiplexowej pojazdu badanego

w pojazdach z tą siecią kalkulatoami konfigurrującymi jest moduł abs/esp i moduł poduszek powietrznych to one przechowują info o sieci pojazdu i kalkulator hamulca postojowego powinien byc tam odznaczony jako obecny do diagnostyki wtedy pojawi się na diagramie schematu w klipie jako polaczony z siecią a nie oddzielny podany bedzie takze numer złacza i bedzie go mozna diagnozowac i zmieniac jego ustawienia

mozesz takze przeprowacic test sieci z wymuszeniem zglaszania się wszystki kalkulatorów zamontowanych w pojezdzie i tak on musi sie zgłosić a jesli nie to bedzie komunikat o uszkodzeniu czesci sieci can z podaniem jakiego złacza dotyczy

na zdjeciu widac go na diegramie z podaniem złacza R216

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13615047_976946392421977_2076481799660978623_n.jpg?oh=49d27f75d9a2751a37d3bffc6522b1d0&oe=5820E9C9[/img]
Powrót do góry
grzesiekmet

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Vel Satis, 3,5 BJ0V V4Y
Piwa: 9/1
Wysłany: Czw 04 Sie 2016, 22:21
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


Witam,

Dziękuję za udzielone wskazówki.
Przeszukałem opcje konfiguracji sterowników ABS i AIRBAG, ale nie znalazłem tam nic, co mogłoby sugerować ustawienia związane z hamulcem ręcznym.
Robiłem też pełną automatyczną diagnostykę CAN, ale nie znajduje dalej sterownika hamulca automatycznego.

Na diagramie połączeń CAN widzę, że moduł jest wpięty przez złącze R316, które znajduje sie nad zbiornikiem. Może to jednak problem jest w połączeniach?
Czy ktoś może podpowiedzieć jak dostać sie do tego złącza? Czy tylko poprzez demontaż zbiornika?

Przy okazji sprawdzania hamulaca odkryłem, że mam cały czas obecne 2 błędy:
oba w module zespolonym:
DF 058 obwód stycznika poz N - obwód otwarty
DF 003 obwód stycznika sprzęgła - obwód otwarty
dziwne to mi się wydaje, skoro mam skrzynię automatyczną. Nie mam żadnych problemów z działaniem skrzyni...

Z góry dziękuję za pomoc.
_________________
Grzesiek
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 08 Sie 2016, 11:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) brak komunikacji pomiędzy CLIPem a modułem hamulca ręcznego


Ja Ci juz napisalem sugestie co moze byc przyczyna i od czego ja bym zaczynal (to jest serio czesta usterka), ale mozesz jeszcze pare dni posiedziec i poklikac opcje w Clipie jak Ci to sugeruje kolega the_1piotr ktory cos tam widac ze czytal ale chyba nie do konca rozumie podstawy elektroniki. W moim przypadku opuszczenie zbiornika bylo konieczne, nie widzialem innej drogi aby sie dostac do tego.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultKoleos

29 800

2009r.

186 367 km

podkarpackie

RenaultMegane

24 999

2011r.

204 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultScenic

69 900

2019r.

81 000 km

wielkopolskie

RenaultCaptur

46 300

2016r.

91 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System