Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Błąd sterownika komputera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
micsli

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 10:36
Temat postu:

Błąd sterownika komputera


Cześć wszystkim,
jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość Smile Mam spory problem z moją nową Versalka. Od razu po kupieniu okazało się, że jest wydmuchana uszczelka pod głowicą. Wszystko zostało wymienione jak należy głowica splanowana, nowe uszczelki itd. Po przejechaniu 600 km wyskoczył błąd ESP+Błąd wtrysku, oczywiście tryb awaryjny 2500 obr i wracamy 50km/h z Zakopanego. Po podpięciu pod komputer jeszcze w Wieliczce masa błędów chyba z 8 zaczynając o tych pierwszych kończąc po błędy wycieraczek. Diagnoza=przepustnica. Błędy wykasowane, oczywiście nie dało się tego naprawić na miejscu, więc wracamy powoli do domu(oczywiście tryb awaryjny ucichł jedynie na 20km). Po dojechaniu do domu i do mojego mechanika stwierdził, że przepustnica jest montowana dopiero po '05, do podpięciu pod jego CLIPA wyszło, że przepływomierz. Wymiana i nic. Podjechałem podpiąć się pod komputer do ASO i tam im wyszedł błąd sterownika silnika=komputer. Znaleźć używany pasujący do Twojego modelu graniczy z cudem. Wiec zadzwoniłem do serwisu i gdyby się ktoś zastanawiał to kosztuje 2760 zł brutto Wink Wiec została naprawa sterownika, okazało się, że znajomy zajmuję się takimi rzeczami, więc niby wszystko będzie ok. Wczoraj dostaję SMSa z pytaniem czy to na pewno komputer, bo on po bezpośrednim podłączeniu sprawdził i wszystko działa. Wiem rozpisałem się, ale chciałem opisać wszystko dokładnie, ponieważ nie znalazłem na forum podobnego problemu. I teraz mam kilka pytań. Może ktoś już miał podobną usterkę? Czy może być to problem z jakąś wiązką? Czy mogli dać ciała przy wymianie uszczelki? Za wszystkie odpowiedzi na temat będę wdzięczny Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 10:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Błąd sterownika komputera


Zanim padnie na podejrzenie sterownika silnika trzeba sprawdzić wiązke,problem może leżeć również UCH.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 12:02
Temat postu:

Re: Błąd sterownika komputera


micsli napisał:
do podpięciu pod jego CLIPA wyszło, że przepływomierz. Wymiana i nic.

Ciekawe jak zostało wymienione coś, czego w tym aucie nie ma???
Podjedź do kogoś kto ma prawdziwego Clipa i zrobi wiarygodna diagnostykę bo nie jest możliwe, żeby znaleźć w tym silniku przepływkę. Mechanika z jego ,,Clipem,, co znalazł przepływomierz też bym zmienił.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 12:23
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Błąd sterownika komputera


Może wymienił czujnik temperatury powietrza dolotowego a myślał że to przepływka,już nie jednego takiego "fachowca" widziałem.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 22:23
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Błąd sterownika komputera


A ja bym na poczatku zregenerowal wlasnie przepustnice, ktora w ogromnej wiekszosci przypadkow odpowiada za opisane przez Ciebie problemy. Nie wiem co to za fachowiec Ci powiedzial, ze przepustnica jest montowana dopiero po '05, bo byla montowana od poczatku produkcji. Do polowy '03 byla to "bardziej awaryjna" plastikowa (czarna), a potem byla metalowa (ktora moim zdaniem wcale mniej awaryjna nie jest). Koszt regeneracji to okolo 200 zl, nawet jak by to nie bylo to (w co watpie ale wszystko jest mozliwe) to przy tym wieku i przebiegu i tak juz nie dziala jak powinna. Na poczatku tez mozesz odpiac kostke od przepustnicy, potraktowac ja jakims kontaktem i lekko podoginac styki (z wyczuciem, a podoginanie stykow sugeruje dlatego ze jak Ci robili uszczelki to ja odpinali, lata sprawily ze raz cos odpiete niekoniecznie potem odpowiednio przewodzi prad, zerwana na ulamek sekundy komunikacja sterownika silnika z przepustnica = blad wtryskow + ESP).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Wrz 2016, 22:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
micsli

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Wrz 2016, 15:44
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Błąd sterownika komputera


Dzięki chłopaki za pomoc, dzisiaj podłącze komputer i spróbuje posprawdzać te wtyki kostki i się okaże. Napisze co wyszło Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultMegane

142 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultTalisman

59 900

2016r.

62 000 km

wielkopolskie

RenaultGrand Scenic

32 999

2013r.

132 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultScenic

27 000

2011r.

144 000 km

śląskie

RenaultMegane

53 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System