Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal358

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Vel satis 3.0 dci 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Paź 2016, 17:30
Temat postu:

skrzynia automatyczna błąd


witam. mam problem z vel satisem 3.0 dci a mianowicie podczas jazdy wyswietla blad "automatic gearbox fault" i zaczyna sie slizgac sprzeglo ale po zatrzymaniu sie i uruchomieniu auta na nowo blad znika i skrzynia smiga jak burza moze ktos z was mial taki problem i zzechce pomoc to bede wdzieczny pozdrawiam.....
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Wto 04 Paź 2016, 09:42
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


alez masz odpowiedz.....w kalkulatorze swojej skrzynii

ona ci własnie podpowiedziała co sie stało i zapamietała błąd ...teraz musisz podłaczyć clip reno i wejsc w kalkulator skrzyni i go odczytać oraz odczytac znaczanie

poczym przesc do sposobu naprawy lub wymiany ...jest cała procedura postepowania w przypadku twojego błedu....wszystko jest w procedurach napraw MR
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
michal358

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Vel satis 3.0 dci 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Paź 2016, 14:20
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


dzieki za pomoc usilnie szukam kogos z clipem:) do czasu diagnozy co sie dzieje mojej wersalce chyba osiwieje:(
Powrót do góry
wiki38

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI, Almera 2.2DI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 22:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


Cześć
Popinam sie pod temat a mianowicie w moim Velku z 3.0 DCI z SU4 czasem występuje delikatne szarpniecie w ASB z 3 na 4 przy obrotach silnika tak około 2000 jak jest wiecej i dynamiczniej to nie i podczas redukcji bodajze z 3 na 2 i 1 na N jak hamje mocniej to jest lepiej. Jescze nie sprawdzalem blędów po wcześniejszej kasacji bo wyswietlał bardzo duzo w CLIPIE. Mam zamiar zmiane dynamiczna oleju w ASB z płukaniem i może czyszczeniem elektrozaworów licze że za to około 1 tys, ponieważ jest taka opcja. Coś mi podpowiada i na to wygląda że juz elektrozawory cos nie halo a przebieg cos ponad 200 tysi, czy warto czy lepiej kase skladac na regeneracje elektrozaworów?
Co Wy nato?
Pozdrawiam
Powrót do góry
the_1piotr

Auto Maniak



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość / region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 23:04
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


jak skrzynia przeklada na przzyspieszaniu i pod obciazenem to zawsze bedzie tarpniecie bo to skrzynia klasyczna co przesuwa kola zebate z synchronizatorami a nie CVT

jak jej odduscisz gaz gdy przzeklada kola to zmiana biegu nastapi niezauwazalnie wszystko zalezy od obrotow silnika
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Paź 2016, 23:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2016, 11:16
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


Wiki w Twoim przypadku trzeba zmienić zawory i olej. Mialem to samo.
_________________
Powrót do góry
darryd

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 2.0T, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 22 Paź 2016, 21:25
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


the_1piotr napisał:
jak skrzynia przeklada na przzyspieszaniu i pod obciazenem to zawsze bedzie tarpniecie bo to skrzynia klasyczna co przesuwa kola zebate z synchronizatorami a nie CVT


hej, kolegę tylko poprawię, w automacie klasycznym masz kosze sprzęgłowe które są załączane odpowiednio do wybranego biegu, nie ma tam żadnych kół zębatych i synchronizatorów znanych ze skrzyń manualnych...Wink koła zębate w automacie występują jedynie w układzie planetarnym lub dyferencjale...Wink

Co do problemu, koledze polecę jednak regenerację całej płyty zaworowej, u siebie miałem identyczne problemy, przy czym przy redukcji z 3-2 było dość duże szarpnięcie, zrobiłem tylko regenerację 3 elektrozaworów, po czym adaptacja skrzyni...jest lepiej, ale to nie jest to, skrzynia od czasu do czasu dalej potrafi brzydko zredukować, przeciąga zmiany biegów, generalnie nie działa tak jak powinno to być w pełni sprawnej skrzyni...teraz zbieram się na regenerację jednak całej płyty.
Regenerację elektrozaworów robiłem w znanej firmie z Nowogrodu Bobrzańskiego...Wink
Powrót do góry
wiki38

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI, Almera 2.2DI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 09:52
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


Cześc
Byłem na diagnostyce skrzyni i zero błędów, co lepiej to brakowało około 1l oleju, byc moze przez pocący się uszczelniacz. Olej w niejgorszym stanie. I tak jakby pracuje lepiej. Będę obserwował i co roku najwyżej dolewka. Jezeli dobrze pamiętam to diagnosta temat tak przedstawił że ta skrzynia nie generuje błędów typu zacinający się elektrozawór, a mechanicznie moze paść. Nie zalecał wymiany dynamicznej a raczej staycznie co może nawet w 1% pogorszyc pracę. I teraz będę sie zastanawiał i jeszcze jedno mi po glwie chodzi założyć dodatkowo do tego wymiennika okrągłego na ASB chłodnicę olejuz przodu za zderzakiem chyba z tym termostatem najlepiej. Mam pytanie czy ktoś w tych skrzyniach SU1 czy SU4 to zrobił?
Pozdrawiam
Powrót do góry
michal358

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Vel satis 3.0 dci 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Paź 2016, 19:03
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


podlaczalem kompa i zero bledow ale zauwazylem ze jest duza wilgoc w aucie wysuszylem i zaczelo wszystko chodzic jak nalezy nawet ogrzewanie z obydwu stron daje cieplem.musze jeszcze udroznic kanaliki odprowadzajace wode i zobaczyy jak bedzie
Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 18:43
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


darryd nie wiem ile płaciłeś za regenerację zaworów, ale w MidParts mają nowe 3szt w cenie 999, co jest bardzo dobrą ceną moim zdaniem. W większości przypadków zmiana zaworów uzdrawia te skrzynie. Oczywiście nie wolno zapomnieć o wymianach oleju co 80.000km.

Wiki nie wiem jak chcesz się podłączyć z przewodami olejowymi od chłodnicy do tej skrzyni, bo te 2 przewody od przodu skrzyni o których mówisz to przewody wodne od wymiennika ciepła (olej w skrzyni/płyn chłodzący silnika).
_________________
Powrót do góry
wiki38

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI, Almera 2.2DI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Paź 2016, 12:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


Cześć
Chcę sprostować co napisałem wcześniej tzn. na pewno chcę wymienic olej w skrzyni najchetniej od razu cały, ale umnie w okolicy chyba nie bardzo, jeszcze szukam warsztatu, na to wygląda że podczas tej wymiany mozna jakies kuku narobić czy co, w takim razie moze ze 4x wmiana to co jet w misce olejowej np. po 5tysiach i bede czul sie lepiej to i proces zuzycia się skrzyni trochę wyhamuje. Nawet jest podany link na forum Escpaca do niemieckiego forum jak wymienic olej w SU1, może cały, w tekscie są podane liczby, normalnie czysta sztukateria, poniewaz widac tam jak podłaczone są tylko wezyki w skrzyni, to moze metoda dynamiczna, w takim razie to nie jest jakies tabu. A co do chlodnicy oleju ASB to oczywiście jest tyle w necie nawet mozna kupić i tylko dorobić tą przystwke w miejsce tego wymiennika.
Pozdrawiam
Powrót do góry
darryd

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 2.0T, 2005
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 28 Lis 2016, 11:29
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


Mrozu555 napisał:
darryd nie wiem ile płaciłeś za regenerację zaworów, ale w MidParts mają nowe 3szt w cenie 999, co jest bardzo dobrą ceną moim zdaniem. W większości przypadków zmiana zaworów uzdrawia te skrzynie. Oczywiście nie wolno zapomnieć o wymianach oleju co 80.000km.


tam też robiłem, to firma z Nowogrodu Bobrzańskiego, ale sama regeneracja elektrozaworów nie pomogła za dużo, należałoby zrobić pełną regenerację płyty zaworowej...
Powrót do góry
sandman_pl

Debiutant



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 2,0T 2002 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Lis 2016, 09:51
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


wiki38 napisał:
Cześć
Chcę sprostować co napisałem wcześniej tzn. na pewno chcę wymienic olej w skrzyni najchetniej od razu cały, ale umnie w okolicy chyba nie bardzo, jeszcze szukam warsztatu, na to wygląda że podczas tej wymiany mozna jakies kuku narobić czy co, w takim razie moze ze 4x wmiana to co jet w misce olejowej np. po 5tysiach i bede czul sie lepiej to i proces zuzycia się skrzyni trochę wyhamuje. Nawet jest podany link na forum Escpaca do niemieckiego forum jak wymienic olej w SU1, może cały, w tekscie są podane liczby, normalnie czysta sztukateria, poniewaz widac tam jak podłaczone są tylko wezyki w skrzyni, to moze metoda dynamiczna, w takim razie to nie jest jakies tabu. A co do chlodnicy oleju ASB to oczywiście jest tyle w necie nawet mozna kupić i tylko dorobić tą przystwke w miejsce tego wymiennika.
Pozdrawiam


A dzwoniłeś/byłeś do/w Andi Reno na Malborskiej? W Bydgoszczy nie ma lepszego specjalisty od renówek (moim skromnym zdaniem). A samochodu nie kojarzę (wiem, że po Bdg jeździły 4 - mój, znajomej, taksówka i jeszcze jeden ciemny na Górzyskowie)
Powrót do góry
wiki38

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI, Almera 2.2DI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Lis 2016, 01:09
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) skrzynia automatyczna błąd


Cześć
Wielkie dzieki za info apropo mechanika. Jutro zadzwonie i się podpytam co i jak. Ogólnie pare rzeczy jest do zrobienia i cośik nie halo jest. Np. odpalam po 4 dniach trochę mrozu było a tu nadmuch nie działa, zgasiłem silnik i jeszcze raz zapłon i działa, akurat to mi sie przydarzyło 1 raz, a moze przez to że mi nie wyswietla temperatury na wyswietlaczu, no i zacząłem. Ale mam nadzieje że da sie ogarnąć wszystko, no może z czasem. Co do wymiany całego oleju w ASB to namierzyłem CAR-MAR na Koronowkiej tylko że w tygodniu, a teraz nie mam czasu. Co mnie tam pocieszali że ponowne nastawy ASB mogą trochę pomóc. Zawsze jak spotkam na ulicy Velka to sobie myslę ze wybór był jednak dobry, tez Pan na taksie mnie troche utwierdził co do kupna.
Pozdrawiam
Powrót do góry
michal358

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Renault Vel satis 3.0 dci 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Gru 2016, 21:54
Temat postu:

Ratunku!!


Panowie czy jest gdzies przy skrzyni (automacie) jakis czujnik,przekaznik przrwod lub cos co moze lapac wode?Bardzo prosze o podpowiedz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultKadjar

63 800

2018r.

124 000 km

małopolskie

RenaultClio

38 900

2019r.

102 000 km

mazowieckie

RenaultLaguna

33 900

2011r.

195 000 km

śląskie

RenaultClio

2 222

2000r.

18 200 060 km

lubelskie

RenaultGrand Scenic

21 900

2011r.

143 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System