Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) abgassystem defekt scenic GRAND 1.9 dci 120KM 2004r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LatajacyHolender

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Preworsk Podkarpacie
Posiadane auto: SCENIC
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2016, 12:42
Temat postu:

abgassystem defekt scenic GRAND 1.9 dci 120KM 2004r


Witam

Od jakiegoś czasu miałem problem z komunikatem "servis" abgasystem defect. Po diagnozie na komputerze mechanik stwierdził uszkodzony EGR prosiłem o wyczyszczenie. Wyczyścił albo nie juz jego sprawa komunikat pozostał samochód jeździł czasem złapał tryb serwisowy i nie przekroczył magicznych 2,5tyś obr/min. Zgaszenie i uruchomienie silnika pomagało i moc była na nowo. Rok tak jeździłem dało się jakoś przeżyć. W niedziele trasa w 6 osób w Bieszczady 400KM i szedł jak rakieta a w lusterku zasłona dymna ale do tego już jestem przyzwyczajony. Jakieś ostatnie 100km powrotu było naprawdę ciężkie, silnik stracił moc. Zgaszenie i uruchomienie nie pomogło pod większe górki redukcja do pierwszego biegu!!! 2tyś obrotów i ani grosza więcej ruszenie było nawet sztuką jazda z gazem w podłodze 2tyś zmiana biegu i toczenie. Kilka razy jakoś sie rozpędził na wyższe obroty ale odczuwane przyspieszenie było przy gazie w podłodze w okolicy dopiero 3tys obrotów.
Po powrocie na drugi dzień problem jednak pozostał, diagnostyka z komputerem pokazała lekkie spadki na wykresie doładowania ale to w zasadzie do zaakceptowania pojawił się też na krótką chwile błąd elektromagnesu sprężarki? cokolwiek to znaczy ale znikło więc nie wnikam.
Problem myślę ze tkwi w EGR jakoś musiał ożyć otworzyć się i zaciąć otwarty. Dziś zaślepię rurkę. Chciałbym się przy okazji jakoś pozbyć komunikatu servis podejrzewam uszkodzoną cewkę (elektromagnes EGR) można to sprawdzić np miernikiem? Ewentualnie można kupić używaną sprawną samą cewkę?
Czy porostu odpięcie wtyczki i zaślepienie EGR pozwoli cieszyć się jazdą bez komunikatu servis i tego typu zachowań samochodu?

Renault Scenic II GRAND 2004r 1.9 DCI 120KM przebieg blisko 200 000km
Powrót do góry
gadu-gadu
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Wto 04 Paź 2016, 13:56
Temat postu:

Defekt Scenik .


Co do używek EGRów to większość jest szrotem przerabiałem to .2 sztuki używki i nie sprawne .Ja w 1.5 dci Thalii zrobiłem tak .Rozpołowiłem go i z części elektrycznej zeszlifowałem bolec co wychodzi z niego .On pracuje ale nie sięga częśći mechanicznej i nie otwiera go .Jest tak jak zaślepiony .Błąd w Clipie wychodzi i na początku raz na desce był .Mam Clipa to łatwo mi go było zdiagnozować .Możesz spróbować go wymyć aby był zamknięty i nie wpinać wtyczki .U mnie to prosta robota bo jest łatwy dostęp u Ciebie pewnie trudniej .Jak nowy to tylko Pierburg koszt około 350 zł na alegro.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
LatajacyHolender

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Preworsk Podkarpacie
Posiadane auto: SCENIC
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2016, 09:30
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) abgassystem defekt scenic GRAND 1.9 dci 120KM 2004r


Założyłem blaszkę i jest o niebo lepiej tylko w wolnej chwili pojadę żeby ktoś mi skasował błąd. Wypnę wtyczkę i zobaczymy co będzie się działo. Najważniejsze dla mnie żeby już się nie włączył ten tryb awaryjny...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie

RenaultTalisman

59 900

2018r.

116 900 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

59 800

2017r.

147 000 km

małopolskie

RenaultTalisman

62 900

2016r.

91 671 km

kujawsko-pomorskie

RenaultGrand Scenic

11 500

2006r.

278 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System