Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Tylny panel nawiewu.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciekVELg

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Renault VelSatis 3.0 dci 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2016, 19:54
Temat postu:

Tylny panel nawiewu.


Witam forumowiczów, to jest mój pierwszy post. Na początku powiem że przeszukałem forum i nie znalazłem.(może źle szukałem).
Problem? Dosyć prosty, kupiłem miesiąc temu Velka i chcę pozmieniać w nim wszystkie lampki w samochodzie. bo połowa nie pali się wcale, a druga połowa bardzo słabo.
Chciałbym was prosić o poradę jak zdemontować tylni panel nawiewu, raz przeczytałem tutaj na forum że trzeba do siebie i w góre lekko ale jedyne co przyszło mi z tego to obolałe palce, lekko się plasticzek odchylił (myślę że coś połamałem :/ )

I druga sprawa, jak zdjąć ten panel od strony kierowcy od el. szyb? podważyłem na maksa ale nie puścił, sądze że coś innego tam trzeba kliknąć żeby to odeszło.

proszę o pomoc Smile
Powrót do góry
lukis3

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Renault Velsatis 3.5 V6 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2016, 20:18
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tylny panel nawiewu.


Tylny nawiew, jeśli chodzi Ci ttam gdzie są pokrętła to ten plastik ciągniesz do siebie i powinien wyskoczyć bo jest on na zatrzaskach. Tylko czy ten panel jest podświetlany ? Wydaje mi się że nie, ale nie jestem pewien bo z tyłu nie jeżdżę Smile
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2016, 20:19
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tylny panel nawiewu.


Przy takich pracach bardzo sie przyda jakas cienka plastikowa szpatulka zeby nie porysowac plastikow.

Jezeli chodzi o panel nawiewu to zaczynasz podwazac do siebie ta cala maskownice w ktorej siedzi panel, zapalniczka etc. od gory - smialo, jak nie bylo sciagane to moze byc ciezko ale nic nie polamiesz - potem przechodzisz na boki az cala gora odskoczy i dopiero wtedy ciagniesz to do gory (na dole sa takie duze zatrzaski zachodzace na obudowe podlokietnika przez co nie podwazamy tego od dolu).

Jezeli chodzi o panel szyb to teoretycznie jest tam 5 metalowych (jakis miekki metal) zatrzaskow ktore trzeba umiejetnie nadusic od boku (po 2 na boki i jeden z przodu). Jezeli zrobisz to nieumiejetnie zbyt mocna ciagnac panel w gore to zatrzask moze sie wygiac a wtedy zapomnij ze to wyjmiesz bo bedzie sie jeszcze mocniej zapieral Very Happy Mi osobiscie pomimo ze wyciagalem ten panel kilka razy to w Velu nie udalo sie ani razu, za kazdym razem musialem sciagac boczek i dobierac sie do tego od 2 strony Very Happy W Lagunie II gdzie siedzi identyczny panel umiem wyjac go w kilka sekund bez najmniejszego problemu Very Happy Ale chyba w Velu problematyczna jest budowa samego boczka drzwi albo po prostu mam pecha Smile

Powodzenia!

@lukis3 panel jest podswietlany Smile W Velu podswietlony nie jest tylko przelacznik od szyberdachu, przelaczniki od gadaczki i sterowanie tempomatem na kierownicy, reszta swieci Smile
Powrót do góry
lukis3

Debiutant



Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Renault Velsatis 3.5 V6 2004
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2016, 21:09
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tylny panel nawiewu.


Sprawdzę jutro z ciekawości , na zdjęciu w google widziałem, że grafika jest namalowana tam gdzie są dwa pokrętła W tylnym nawiewie
Powrót do góry
maciekVELg

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Renault VelSatis 3.0 dci 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2016, 13:18
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tylny panel nawiewu.


Z panelu szyb nic z tego, znalazłem te klipsy ale nie mogę ich odkliknac. :/ chyba się poddaje.. Tyle nerwów że Evil or Very Mad

@edit poprzedni właściciel musiał się bawić w wyciąganie na siłę i uszkodził te klipsy dlatego miałem problem. Polecam użyć sposobu "na siłę" wyjmiecie z powyginanymi lekko ale odegniecie i będzie pasować.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Paź 2016, 13:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Pią 28 Paź 2016, 18:28
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Tylny panel nawiewu.


Nie trzeba na siłę, wystarczy lekko podważyć do góry i w odpowiednim miejscu wsunąć np. nóż żeby je wcisnąć Wink
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Porady, problemy techniczne

18) EGR »

RenaultLaguna

14 800

2009r.

280 000 km

pomorskie

RenaultClio

28 900

2015r.

113 000 km

wielkopolskie

RenaultLaguna

25 000

2010r.

190 000 km

śląskie

RenaultScenic

33 600

2014r.

135 095 km

podkarpackie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System