Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damianpieszko

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 638
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Świerklany
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0d V6 INITIALE, Renault Clio II 1.5 dCi Privilage Fiat Seicento 1.1 MPI Look, Ford Fusion+ 1.6 TDCI Alfa Romeo Mito Quadrifoglio Verde
Piwa: 23/10
Wysłany: Pon 05 Gru 2016, 21:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


No nareszcie ktoś kto ma aktywny tempomat. A już myślałem że jestem sam ze swoim Velkiem Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 07 Gru 2016, 13:55
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


obuwie napisał:
Wrażenie wrzucania neutrala mam przez to, że od razu po zatrzymaniu czuć delikatnie, że auto chce jechać. Po sekundzie znikają takie resztkowe wibracje, jak gdyby zmienić na N lub P, a dopiero po puszczeniu hamulca jak by znowu wchodził bieg i auto ruszało z drobnym opóźnieniem.


Skrzynia 5 biegowa tak ma, że jak się zatrzymujesz i chwilę stoi to rozłącza napęd a po puszczeniu hamulca załącza - tak jest i tak będzie Smile
_________________
Powrót do góry
obuwie

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Gru 2016, 17:01
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Volvo dalej nie sprzedane, ale i tak musiałem parę złotówek wydać Smile Coś zaczęły wypadać zapłony po dłuższej jeździe na gazie, dochodziło do tego że po 30 minutach jazdy pracował na 3 gary. Na początek profilaktycznie wymieniłem sobie wszystkie świece i cewki - i tak miałem to zrobić, tak dla pewności - świece miały już z 50 tysiecy na LPG, a cewki też swoje już przeżyły. Jedna padła ostatnio, jedna dwa lata temu a dwie pozostałe były zdaje się ori, z logo Beru Renault - będę miał zapasowe jak coś.

Ogólnie problemu to i tak nie rozwiązało, więc odstawiłem auto do Bardzo Polecanego Gazownika. Po dwóch dniach dochodzenia odkrył to, co mu właściwie pokazałem palcem na początku i wymienił listwę wtryskiwaczy oraz skasował za usługę zgodnie z wojewódzkimi standardami. Teraz wszystko ok, poza tym, ze są inne problemy, których nie było wcześniej - czyli reklamacja Smile Pewnie jeszcze raz trzeba będzie coś ustawić.

Przy okazji odkryłem jeszcze jeden objaw geniuszu konstruktorów z francji. Otóż przepaliła mi się żarówka pozycyjna. I nie, nie chodzi mi o wymianę żarówki - jak na w miarę współczesne auto i tak łatwo poszło z wymianą, wiele rozbierać nie było trzeba. Po prostu... czy ten wielki oczojebny żółty check nie mógłby gasnąć np po minucie, tylko tak musi walić po oczach przez cały czas? Very Happy

Poza tym usiłowałem się dobrać do tapicerki boczka z tyłu i nie udało mi się jej zdjąć. Jedna śruba jest pod rączką do otwierania, druga pod uchwytem, ale za nic nie mogłem zlokalizować trzeciej - ktoś wie gdzie to się znajduje? Przód kierowcy już rozbierałem (jest dość dobry opis na forum) więc wiem jak to wygląda, ale z tyłu nie mogłem jej zlokalizować i musiałem złożyć jak było, a chciałem wymienić spinki i ogólnie poprawić to i owo w temacie przylegania i związanych z tym odgłosów.
Powrót do góry
Vkp

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Laguna III
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Gru 2016, 19:56
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Damianpeszko, co ciekawe ja mam zderzak pod aktywny tempomat, przycisk mam zwykły, auto nie było walnięte w przód, bo zdejmowałem przód i wszystko dziewica, ale głowicy nie mam.
W ASO dekodowałem po Vinie i ciekawostka, auto wyposażone w aktywny tempomat
Powrót do góry
obuwie

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 15:35
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Hm, dalej nie sprzedałem Volvo, ale przynajmniej coś udało mi się naprawić.

Kupiłem głośnik w drzwi - tę 13cm zabawkę Cabasse, za całe astronomiczne 20zł. I przy okazji spinki za ~40 Very Happy Oczywiście nie mogłem tego zrobić porządnie za pierwszym razem jak to ja. Poprzedni właściciel coś mi wspominał, że spinki w drzwiach wymieniał, na oryginalne i nieoryginalne, a i tak zawsze się rozpadały i boczki odchodziły. Co mi będzie ściemę walił, kupiłem po VIN takie jak fabryka każe. Cóż, faktycznie porozrywały mi się od razu, za krótkie. Da się nimi połapać, ale wystarczy trzasnąć drzwiami i się rozpadają na dwie części. Ile się namęczyłem, żeby je w kawałkach wydłubać (trzymają się drzwi jak nie plastik) to moje Smile

Jakieś uniwersalne, białe, nieco dłuższe na razie się trzymają, złożone jak w fabryce i nic już nie charczy ani nie trzeszczy. Tzn nie w tych drzwiach Smile

Jestem jeszcze pod wiekszym wrażeniem Renault niż na początku - rozebrałem te drzwi już TRZY! razy, nic nie łamiąc i składając tak, że się wszystko nadal trzyma i dobrze wygląda. W Volvo niespotykane.

Przy okazji auto idzie w poniedziałek do znachora ze względu na bardzo niepokojące objawy, które brzmią jak droga naprawa. Podczas przyspieszania (delikatnego) i jazdy ze stałą prędkością (ale nie z puszczonym gazem) w granicach powiedzmy 70-120km/h czuć wyraźne trzepanie budą, czasami mocniej czasami słabiej. Ogólnie wygląda jak półoś i to byłoby pół biedy. Fakt, że nie można takiej kupić, ale przynajmniej można regenerować i nawet jakaś roczna gwarancja na to jest - tyle, że auta nie ma przez minimum tydzień.

I tak jak znam swoje szczęście to będzie coś innego, gorszego. Jakieś podpory, łożyska i poduszki to nie u mnie^^
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 15:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 11:10
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Łożysko podpory prawej półosi.
_________________
Powrót do góry
obuwie

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sty 2017, 14:25
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Strasznie szybkie ręce mają ci znachorzy. Wymontowali półosie i zawieźli gdzieś do sprawdzenia. Lewa dobra, prawa do wywalenia. Dzwoniłem do zakładu, w którym to było sprawdzane (firma Niko we Wrocławiu) i pan stwierdził, że nie wierzy, że ktoś to regeneruje i będzie trwałe.

Tak czy inaczej na razie z braku lepszego pomysłu zamierzam odebrać swoją półośkę i wysłać do Motomaxu do Torunia. Niby dają 12 miesięcy gwarancji, powiedzmy, że mnie tym przekonali.

Tak więc renówka ma być złożona na tyle, żeby ją wypchnąć z warsztatu i niech czeka. Dobrze, że tego Volvo nie sprzedałem Very Happy
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 00:12
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Taka poloske nowa i oryginalna mozesz miec za 800 zl (wiem ze w ASO wolaja ponad 2 kola) Smile Tez 2 lata temu przerabialem temat i glowilem sie co z tym zrobic, nie polecam jednak regeneracji gdyz zaden powazny zaklad nie chcial mi dac pewnej gwarancji na to (co tam jest takiego nietypowego w tej polosce? czy chodzi tylko o brak czesci zamiennych?).
Powrót do góry
obuwie

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 18:26
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Bez kitu gdzie można nową kupić za 800?

Ja już wysłałem w czwartek do regeneracji, niby w necie opinie były ok. Długo nie szukałem, wolałbym nie zostawiać gdzieś auta na miesiąc. Jutro mam nadzieję dowiem się co i jak i będę znał termin kiedy półośka wróci.

W ogóle nieco przy okazji ale olej w skrzyni też by wypadało zmienić. Tak czy inaczej zamierzam kazać ziutkom z serwisu dolać tego co było (w końcu wszystko działało jak w fabryce, w razie czego nie będzie na co zwalić) i na spokojnie zrobić później. Roboty "przy okazji" to na ogół straszne naciąganie na kasę. Olej widzę drogi nie jest Smile
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 21:33
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Wyslalem na PW. Wink
Powrót do góry
obuwie

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 09:38
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Auto wczoraj odebrane, wibracji nie stwierdzono, a pojeździłem trochę po mieście, trochę po autostradzie i mniejszych drogach. Oby tak już zostało.
Powrót do góry
axa2zxz

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Vel Satis 2.0T Initiale
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 19:32
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Ile PLN wyszlo (tak orientacyjnie)?
Powrót do góry
obuwie

Debiutant



Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: 5008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2017, 19:24
Temat postu:

Re: ( Renault Vel Satis ) Stało się, kupilem Vel Satisa. Pierwsze wrażenia i pytania.


Tak dokładnie to w Motomax: 750 za nowy przegub, poprawienie łączenia ze skrzynią (nawet tego na oczy nie widziałem jak wygląda) i podporę. I 500 za wymontowanie, zawiezienie dokąd trzeba i sprawdzenie półosi, a potem zmontowanie tego do kupy po trochę ponad tygodniu czekania. Ten drugi punkt brzmi drogo ale co zrobić, tak było Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Vel Satis »

Opinie o samochodach Renault Vel Satis - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Vel Satis ) Oceń swoje auto


RenaultCaptur

55 900

2019r.

15 000 km

wielkopolskie

RenaultKoleos

99 900

2019r.

60 000 km

kujawsko-pomorskie

RenaultLaguna

31 900

2013r.

124 330 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

74 600

2019r.

160 000 km

śląskie

RenaultMegane

30 990

2014r.

117 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System