Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Problem z grzaniem świec



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arkoarek

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: vivaro 1.9 cdti
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Gru 2016, 00:58
Temat postu:

Problem z grzaniem świec


witam

Jak się zrobiło zimno auto ciężej zapalało więc od razu pomyślałem ze coś ze świecami

Sprawdziłem świece Omomierzem ok żarówką ok prądem ok 12A na każdej więc dalej przekaźnik używka 1 dalej to samo drugi to samo więc szukam dalej

Podłączyłem ELM z Maxiecu dwa błędy jeden moduł świec żarowych przerwa w obwodzie drugi usterka modułu świec sprawdzone kable od przekaźnika do kompa kabel diagnostyki i kabel sterowania OK w Kompie też nie widać uszkodzenia

Prąd dochodzi z bezpiecznika kobtrolka w aucie świeci tak jak ma świecić czyli gorąco 0,5 sek chłodniej 2sek zimno 4 sek myślę ze jak będzie bardzo zimno to te 8 będzie świecić

Sprawdzony czujnik temp w przepływce Omomierzem i kompem dobrze wyświetla czujnik płyny też czujnik temp zew też OK paliwa OK

pytanie Komp bierze sobie jeszcze z czegoś innego pomiar temp?

Wg schematu nic tam nie ma chyba ze w samym ECU

Sprawdzone wiele razy wszystko przekaźniki na zmianę dalej problem a tym maxiecu nie ma opcji aby więcej cos sprawdzić

Nie mam dostępu do Clip-a więc jest problem

dodam że ciśnienia na rampie ok reszta z czujników wału wałka itp OK

Silnik jak odpali śmiga bez problemu turbo egr działa



Pytanie do jasnowidza co to padło ?

Miał ktoś taki problem?

Pytanie do mających Clipa albo znających ten program Jest tam opcja włączenia lub wyłączenia grzania świec ? może coś w kompie się zresetowało



Przekaźnik świec ma wejście prądu 4 wyjścia na świece 1pin diagnostyki bezpośrednio do kompa i jeden pin sterujący jak sprawdzić ten przekaźnik? wie ktoś jaki sygnał jest podawany z kompa ( cos po minusie bo nie ma masy na przekaźnik)

Nie mam nikogo w pobliżu z clipem a do byle mechaniora nie pojadę bo wymieniać na chybił trafił tez potrafię a części nowe kosztują



Teraz jak są mrozy to z rana troszkę samostartu załatwia sprawę



jak nie dojdę to zamontuje na krótko coś takiego http://demman.eu/demm/instrukcja_1c4u.pdf ale może jeszcze to naprawię
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultCaptur

48 900

2017r.

107 000 km

śląskie

RenaultLaguna

38 900

2012r.

170 000 km

śląskie

RenaultMegane

39 900

2016r.

197 000 km

zachodniopomorskie

RenaultKangoo

14 999

2009r.

153 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTrafic

32 499

2005r.

266 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System