Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Trafic ) Trafik 1.9



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maron86

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Renault Trafic, 2003, 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Sty 2017, 07:15
Temat postu:

Trafik 1.9


Witam,
Z miejsca mówię że jestem zielona w sprawach napraw samochodu, zawsze wstawiam do mechanika...
Od maja mam renault trafck 2003r., 1.9 diesel tzw. blaszaka. Generalnie prędzej był samochodem "firmowym" w budowlance. Sporo już w nim zostało zmienione/naprawione, o samochód nie dbali, a silnik był zalany silikonem bo pękła głowica (po co naprawiać Rolling Eyes ).
Jakieś max 2 m-c temu odebrałam go po wymianie głowicy i naprawach w "tamtych rejonach" (dokładny opis mogę podać już o bardziej normalnej porze).
Dotąd jeździł zacnie i nie mogłam narzekać, w końcu na prostej rozkręcał się do 140km/h.
Dziś musiałam pilnie jechać na 2gi koniec miasta, jak wyjechałam z domu to migała mi kontrolka przyznam nie wiem od czego (nieoznakowana kropka po środku u góry...). Na skrzyżowaniu zgasiłam auto żeby go "zrestartować" (poprzednio to pomogło) i w tym momencie się udu*****! Samochód nie chce odpalić, nie działają mu awaryjne, nie działają mu kierunkowskazy, co ciekawe działają w nim światła mijania/pozycyjne/długie oraz gniazdo zapalniczki. Chłopacy przechodni próbowali na wpych go odpalić, ale nie dało rady Sad .
Wydaje mi się że to nie akumulator bo samochód "świeci", ale nie odpala.
Wałek wykluczam bo miałam w focusie (również diesel) kopnięty i wtedy działały awaryjne (chociaż reszta objawów się zgadza, auto pyrka jednak nie zaskakuje "dławi się").

Jestem załamana, samochód jest moim głównym źródłem zarobkowania i nie mogę sobie pozwolić by stał X czasu w warsztacie. Czy ktoś miał podobnie? Może to jakiś duperel który na miejscu da się naprawić od ręki?

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 01 Sty 2017, 17:32
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


Pod maska za lewa lampa masz czerwony przycisk, zacznij od nacisniecia na niego
Ta kropka to kontrolka imobilizera, po przekreceniu kluczyka w druga pozycje powinna przestac mrugac, jesli nie zgasnie to nawet nie masz co probowac odpalac silnika
Powrót do góry
Maron86

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Renault Trafic, 2003, 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Sty 2017, 19:39
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


Witam,
Teraz już będę wiedziała od czego ta kontrolka, przyznam że w tych sprawach mam poziom ameby umysłowej Laughing .
Znajomy przyjechał, odgrzebaliśmy akumulator, przeczyścił klemy, zrestartował komputer i.... samochód działa. Tylko że serv mu się świeci więc do mechanika zawiozłam. Właściwie pod ich warsztat żeby już go nie ruszać.
Problem w tym że samochodem zarabiam i muszę mieć go o każdej porze dnia i nocy Confused
Co to właściwie może być? Teraz działają prawidłowo awaryjne jak i cała reszta świateł, ponadto na tablicy rozdzielczej mam jak by jaśniejsze światło.
Powrót do góry
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 02 Sty 2017, 07:04
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


A robiłeś pomiary aku? Ew. sprawdzenie go w innym aucie? Sezon taki akumulatorowy trochę.
Powrót do góry
Maron86

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Renault Trafic, 2003, 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 23:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


Witam,
Sprawa była banalna, wystarczyło zrestartować komputer i busik odpalił bez marudzenia no i wszystko działało. Oczywiście wywaliło kontrolkę serv, pojechałam z tym do mechanika no i .... usunęli błędy i tyle. Nic więcej.
Więc jak komuś będzie się działo takie czary-mary, to warto spróbować wpierw resnąć kompa w aucie, a później się martwić o resztę Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 23:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 06 Sty 2017, 00:55
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


widzialem juz wiele ale nigdy usuniecie bledow nie naprawilo auta
Powrót do góry
Maron86

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Renault Trafic, 2003, 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Sty 2017, 23:13
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


Hehehe ja już się nastawiałam na wydanie pieniędzy w setkach złotych, a tu jedynie 90zł za podłączenie pod kompa + usunięcie błędów + jazda próbna + ponowne podpięcie pod kompa. Generalnie powiedzieli mi że czasami komputery świrują w autach i zdarza się że wystarczy usunąć błędy, jednak nie gwarantują że błąd się nie pojawi po jakimś krótkim czasie i wtedy trzeba będzie porównać które błędy się pokryją i to naprawić Wink
Inaczej mówiąc jeśli trafic komuś zacznie w ten sam sposób świrować, to warto odłączyć aku, odczekać aż się komp w aucie reśnie, podłączyć i może to wystarczy by go odpalić i dojechać do mechanika Smile
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 16:11
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


kolezanko jedynie cosie zresetuje po odpieciu akumulatora to iformacje z komputera pokladowego, zaden blad nie zniknie sam
Powrót do góry
Maron86

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Renault Trafic, 2003, 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 20:11
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


To się nie zrozumieliśmy.
Migająca "kropka" + niedziałające awaryjne/kierunkowskazy, na koniec auto nie chce ponownie odpalić.
Stoi do rana, przyjeżdża znajomy i odłącza aku, czeka aż się komp reśnie i podłącza go ponownie. Auto odpala, wszystko w nim działa jednak świeci się ikona serv.
Zajeżdżam do mechanika (1 stycznia więc święto) i zostawiam auto u niego do czasu jak będzie otwarte.
2 Stycznia mechanik podłącza busa pod komputer w celu sprawdzenia co jest nie tak. Usuwa błędy z komputera, robi jazdę próbną w celu ponownego "uruchomienia błędów" (czy coś w tym stylu). Ponownie podłącza pod komputer.
Bus nie wykazał żadnych błędów, jest do odbioru jednak z informacją że mam go obserwować i jak by pojawiły się jakieś problemy to w te pędy do nich.
Bus od tego czasu przejechał około 300km w różnych warunkach (ach ta pogoda) i jak dotąd wszystko jest ok.

Czyli inaczej mówiąc, nic nie było walnięty tylko komp zaczął świrować (ciekawe czy nie po poprzednim mechaniku który mi wymieniał głowicę i masę innych rzeczy w "tej okolicy", w tym podłączał pod komputer).
Powrót do góry
Maron86

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Police
Posiadane auto: Renault Trafic, 2003, 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 19:24
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


Problemów ciąg dalszy, niestety ciężko o dobrego elektryka u nas w okolicy i jak już na jakiegoś się trafi to są kolejki jak ze Szczecina do Rzeszowa...
Co nowego w popsutym aucie:
Problem wciąż powraca, elektryk twierdzi że to immobilizer musiał nawalić... za to osoba która zajmuje się regeneracją zapadek w stacyjce i w tym również elektryką twierdzi że opisywana prze zemnie sytuacja świadczy o zwarciu w elektryce w którymś miejscu i nie koniecznie na immo.......
Również niestety mam problem z przekręcaniem kluczyka, zacina się stacyjka, czasem "chwyta kluczyk" i ciężko go wyjąć.
Błądzę po omacku, odłączanie aku i podłączanie puki co działa.
Powrót do góry
wojtekcichy

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość / region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 21:16
Temat postu:

Re: ( Renault Trafic ) Trafik 1.9


Przeciez pisalem ze odpieciem aku nic nie zresetujesz w tym vanie poza wskazaniami na zegarach, sama stacyjka nie posiada wbudowanej anteny immo wiec wymienisz sama, zacznij od czyszczenia kostek, z lewej nad nogami niebieska wielka i w puszce przekaznikow rowniez niebieska wielka
Ta druga czasem stwarza problemsy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Trafic »

Opinie o samochodach Renault Trafic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Trafic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

44 990

2017r.

206 000 km

wielkopolskie

RenaultScenic

9 990

2002r.

170 149 km

pomorskie

RenaultKangoo

11 999

2004r.

215 000 km

warmińsko-mazurskie

RenaultTalisman

125 990

2020r.

19 000 km

śląskie

RenaultLaguna

20 600

2008r.

250 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System