Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) Hamulec elektryczny SCENIC II



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurasp

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń
Posiadane auto: Grand scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Sty 2017, 12:51
Temat postu:

Hamulec elektryczny SCENIC II


Witam.
Mam pytanie do fachowców lub tych którzy otarli się o temat.
Mianowicie po wymianie klocków hamulcowych na osi tylnej ( oczywiście hamulec był zwolniony poprzez komputer) podczas kalibracji na nowych klockach coś się stało i hamulec przestał reagować.
W związku z tym iż auto było mi pilnie potrzebne a wymianę robił zaprzyjaźniony mechanik zostawiłem tak jak jest i podczas jazdy cały czas komputer zgłaszał awarie hamulca ale silnik nie podejmował próby jego zaciągnięcia.
Mechanik powiedział że poprzez nieszczelności linek i innych mogło do mechanizmu dostać się trochę wody i po zwolnieniu go przyłapało go w strefach gdzie wcześniej nie pracował bo pordzewiało.( stare klocki były na samym skraju)
Wczoraj właśnie rozebrałem cały mechanizm owszem linki do wymiany pordzewiałe ale "chodzą " a w mechanizmie ani kropli wody a całość jeszcze ładnie nasmarowana jak na 10 latka.
Spostrzegłem tylko iż jedna linka z drugiej jest wypięta i nie wiem czy tak ma być czy to właśnie jest ten błąd.
Oczywiście chodzi mi nie o samą linka jako taką ale ten mechanizm wewnątrz puszki jeden oddzielony od drugiego czy tak ma być ??
Niestety nie umiem wstawić obrazka Sad
Powrót do góry
RAFAL397

Auto Maniak



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
Wysłany: Sro 04 Sty 2017, 19:02
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec elektryczny SCENIC II


Napisz jak przebiegala kalibracja nowych klockow ciekawe to może być bo nic takiwgo nie trzeba robic.
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
jurasp

Czytelnik



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bieruń
Posiadane auto: Grand scenic
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 10:02
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec elektryczny SCENIC II


Może źle to nazwałem ale po wymianie klocków na nowe poprzez komputer uruchamia się procedurę dostosowania linek do nowych klocków aby "równo brały"
To akurat wiem tylko z tego co powiedział mi mechanik bo ja nie wiem jak taki program się obsługuje.
Powrót do góry
stanek72

Dyskutant



Dołączył: 19 Cze 2016
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: renault scenic 2 poj.1,6 rocznik 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 05 Sty 2017, 16:19
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) Hamulec elektryczny SCENIC II


Witam.Aby wymienić tylne klocki nie trzeba zwalniać hamulca komputerem czyli jak zrozumiałem został on zwolniony poprzez użycie clipa. Zwykłe zwolnienie rączką w kokpicie (mowa tu oczywiście o hamulcu elektrycznym) załatwia sprawę lecz należy pamiętać że mamy na to tylko ok.4 sekund.Po wymianie klocków nie trzeba ich jak to nazwano uczyć żadnym programem komputerowym.Jedynie co trzeba zrobić to przed użyciem hamulca ręcznego należy kilkakrotnie nacisnąć pedał hamulca w celu dopasowania się tłoczków do klocków.Oczywiście po wymianie klocków na nowe droga skoku linek będzie mniejsza ale dopasowanie następuje automatycznie bez użycia żadnego programu.Wymieniałem klocki w moim żelazku zgodnie z powyższym opisem i działa wszystko co sprawdzone podczas przeglądu rejestracyjnego.Wniosek taki że albo mechanik namieszał w elektronice lub mechanice,albo uszkodzony moduł hamulca ale skoro przed wymianą system nie wykazywał nieprawidłowości stawiam na to pierwsze (sorry mechaniku). Należałoby podłączyć auto pod clipa i zobaczyć co powie.Niepotrzebnie kolega rozbierał po mechaniku,trza było z reklamacją Exclamation
_________________
prowadż tak by anioł stróż za Tobą zdążył
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultScenic

8 900

2004r.

264 000 km

wielkopolskie

RenaultTalisman

71 900

2018r.

60 000 km

pomorskie

RenaultMegane

141 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultMegane

79 990

2022r.

84 000 km

śląskie

RenaultMegane

54 900

2019r.

57 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System