Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Master3

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 15:45
Temat postu:

Sonda CAN CLIP.


Od wielu lat w sprzedaży znajdują się chińskie podróbki sondy CAN CLIP.
Wiem, że pierwsze egzemplarze były felerne. Ale minęło już sporo lat i może się poprawili.
Czy ma ktoś doświadczenia z najnowszymi chińskimi produktami sondy CAN CLIP?
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 18:51
Temat postu:

Sonda Can Clip .


Mam Clipa ponad rok i czasami potrzebuje 2-3 załączeń aby zaczął normalnie pracować.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Master3

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 19:16
Temat postu:

Re: Sonda Can Clip .


Dzięki za info.
Czy poza tym, sonda ma poprawne odczyty i działają funkcje zmiany ustawień?
Wiem, że kiedyś problemy wynikały z samoczynnej aktualizacji oprogramowania.
Czy wyłączyłeś tą funkcję?

Którą wersję soncy użytkujesz?
Pozdrawiam
Powrót do góry
marekwodniak

Auto Maniak



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 19:36
Temat postu:

Sonda Can Clip .


Kupiłem z wersja 146 ale zięć wgrał 150.Ja mam proste auto rok 2002 i w nim obsługa Clipa jest prosta .W nowszych rocznikach trzeba więcej wiedzy o Clipie .Jest to zależne od kompa w aucie czy tam coś blokował to nie wiem .Aktualizacja mi się nie robi bo przy łączeniu z autem nie mam neta.Wszystko odczytuje poprawnie.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Master3

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 19:48
Temat postu:

Re: Sonda Can Clip .


Dzięki jeszcze raz.
Może ktoś używa tego chińczyka do nowych samochodów?
Zastanawiam się nad jego zakupem, ale też chcę zmienić samochód na rocznik 2017.
Czy potrzebny do tego najnowszy model v162, który jest parę setek droższy - czy też wystarczy model v160.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 19:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
oxymedia

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Wilanów
Posiadane auto: SC II PhI 1,9dci 120KM 2004r
Piwa: 8/1
Wysłany: Pon 16 Sty 2017, 00:06
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.


Wszystkie sondy są takie same. Soft możesz pobrać i zainstalować dowolny. Jeżeli sonda z nowszym softem jest droższa to jest to tylko chwyt marketingowy.
Do aut z 2017 roku nie znajdziesz aktualnie żadnej wersji CLIPa. Musisz mieć najnowszą. Ja obecnie pracuję na v164 która aut z 2017 nie obsługuje na pewno.
Moja sonda ma 4 lata i działa prawidłowo
_________________
Lubię samochody na "F"
Powrót do góry
Master3

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sty 2017, 10:38
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.


oxymedia napisał:
Wszystkie sondy są takie same. Soft możesz pobrać i zainstalować dowolny. Jeżeli sonda z nowszym softem jest droższa to jest to tylko chwyt marketingowy.
Do aut z 2017 roku nie znajdziesz aktualnie żadnej wersji CLIPa. Musisz mieć najnowszą. Ja obecnie pracuję na v164 która aut z 2017 nie obsługuje na pewno.
Moja sonda ma 4 lata i działa prawidłowo


Dzięki za info
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 20:37
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.


Ja mam chińczyka od 2 lat, ale zanim kupisz to musisz się mniej więcej chociaż dowiedzieć jaki to model. Są trzy rodzaje tejże chińskiej sondy. Najtańsza się do niczego nie nadaje i może Ci się spalić po pierwszym uruchomieniu. Kolejne to sonda "srebrna" i "złota". To są rodzaje płyt głównych zastosowanych w sondach. Ta pośrednia, czyli ze srebrną obwódką płyty jest w zupełności wystarczająca. Działa nawet na niej reprog (o ile masz kody serwisowe). Taką właśnie posiadam i łaczyłem się z dziesiątkami aut Renault, oraz Oplami Vivaro/Movano. Działa bez problemu.

Jeżeli chodzi o te wszystkie wersje to tak jak napisał kolega wyżej - wersja dotyczy tylko CLIP'a, a CLIP to jest program sterujący do sondy CAN. Czyli sam sobie go ściągasz powiedzmy z chomika i tyle. Tak czy siak ja mam wciąż wersje v147 i Mastery/Movano 2010+ obsługuje bez najmniejszego problemu.
Powrót do góry
Master3

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 12:05
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.


eekz napisał:
Ja mam chińczyka od 2 lat, ale zanim kupisz to musisz się mniej więcej chociaż dowiedzieć jaki to model. Są trzy rodzaje tejże chińskiej sondy. Najtańsza się do niczego nie nadaje i może Ci się spalić po pierwszym uruchomieniu. Kolejne to sonda "srebrna" i "złota". To są rodzaje płyt głównych zastosowanych w sondach. Ta pośrednia, czyli ze srebrną obwódką płyty jest w zupełności wystarczająca. Działa nawet na niej reprog (o ile masz kody serwisowe). Taką właśnie posiadam i łaczyłem się z dziesiątkami aut Renault, oraz Oplami Vivaro/Movano. Działa bez problemu.

Jeżeli chodzi o te wszystkie wersje to tak jak napisał kolega wyżej - wersja dotyczy tylko CLIP'a, a CLIP to jest program sterujący do sondy CAN. Czyli sam sobie go ściągasz powiedzmy z chomika i tyle. Tak czy siak ja mam wciąż wersje v147 i Mastery/Movano 2010+ obsługuje bez najmniejszego problemu.



Dzięki za info.
Ale po czym mogę poznać konkretne modele?
Czy wystarczy deklaracja sprzedawcy, czy też są jakieś różnice zewnętrzne - na przykład opis?
Powrót do góry
eekz

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 524
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: Movano 2012 2.3 dCi / Infiniti M35x
Piwa: 11/3
Wysłany: Sro 18 Sty 2017, 19:16
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.


Generalnie zewnętrzna obudowa kompletnie niczym się nie różni. Kiedyś miałem linka do strony z opisem i zdjęciami wszystkich 3 "wersji", ale niestety tej strony już nie ma. W zasadzie to wszystkie sondy po 600PLN+ powinny już obsługiwać reproga. Generalnie to reprog jest najprostszym wyznacznikiem, bo jeżeli sprzedawca twierdzi, że obsługuje reproga to na bank to nie jest najgorsza możliwa wersja sondy. Nawet jeżeli tego reproga nigdy nie będziesz używał, ale masz już w miarę pewność, że jest to wersja z minimum srebrną obwódką płytki drukowanej i na czipach, a nie stos kabelków. Taka sonda trochę pożyje.


edit:
tutaj masz link poglądowy o wersjach clipa. Zwróć uwagę na ilość wlutowanych kości w płytkę.
https://digimasterblog.wordpress.com/2016/12/21/renault-can-clip-reviewscan-clip-pricehow-to-use-can-clip/
Powrót do góry
Master3

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 16:35
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.


[quote="eekz"]Generalnie zewnętrzna obudowa kompletnie niczym się nie różni. Kiedyś miałem linka do strony z opisem i zdjęciami wszystkich 3 "wersji", ale niestety tej strony już nie ma. W zasadzie to wszystkie sondy po 600PLN+ powinny już obsługiwać reproga.

Dzięki za info, ale zanim napisałeś post - zamówiłem takiego za 600+.
I tu mam pierwszy problem. Po uruchomieniu pojawiła się komenda, że przy napięciu poniżej 13V nie działa coś-tam - w wersji od 1.6.
Jest oczywiście propozycja zakupu ładowarki....

Czy to ostrzeżenie to bajer, czy rzeczywiście muszę podładować akumulator, bo samochód stoi od kilku tygodni i napięcie ostatnio było 2,7.
Na razie nie będę rozkręcał ustrojstwa, by zobaczyć kości, bo ma polską plombę i gwarancję 2 lata.
Powrót do góry
oxymedia

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Wilanów
Posiadane auto: SC II PhI 1,9dci 120KM 2004r
Piwa: 8/1
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 23:45
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.


żaden bajer
Przeczytaj uważnie ten komunikat, który Ci się wyświetlił. Reproga chcesz nim robić ?
_________________
Lubię samochody na "F"
Powrót do góry
Master3

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2017
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Master
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2017, 12:28
Temat postu:

Re: ( Renault Master ) Sonda CAN CLIP.


oxymedia napisał:
żaden bajer
Przeczytaj uważnie ten komunikat, który Ci się wyświetlił. Reproga chcesz nim robić ?


Mam małe doświadczenie z urządzeniami diagnostycznymi, więc zanim coś zmienię - będę tylko podglądał - co w ramach gwarancji robią w ASO. A chodzi o więcej samochodów.
Dwa razy - zaraz po skończeniu gwarancji padły silniki w dalekiej trasie. To bardzo kosztowne.
Więc zastanawiam się: czy można to było przewidzieć, bo w obu przypadkach coś się urwało, a ogólny stan silników był bardzo dobry.
Może więc fabryka specjalnie podkład takie wrzody?, bo jest to nie do wykrycia.
A może tylko jakiś kanał smarowania się zatyka?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Master »

Opinie o samochodach Renault Master - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Master ) Porady, problemy techniczne


RenaultTalisman

62 900

2019r.

109 000 km

mazowieckie

RenaultCaptur

71 800

2020r.

131 360 km

wielkopolskie

RenaultEspace

38 900

2014r.

212 000 km

mazowieckie

RenaultGrand Scenic

73 990

2019r.

81 000 km

śląskie

RenaultMegane

9 000

2009r.

195 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System