Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Megane ) Megane II 1.6 16V przelewa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtek0995

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sty 2017, 20:33
Temat postu:

Megane II 1.6 16V przelewa


Siemson!

Postaram się krótko opisać problem w mojej Megi Smile
Po zakupie zdecydowałem się na przeróbkę układu wydechowego na 2 cale, bez katalizatora z jednym środkowym tłumikiem i twinloopem jako końcowy. Przejeździłem na tym pół roku, wszystko było cacy, dziewczyny piszczały a na mej twarzy rysował się uśmiech. Do czasu.
Auto zaczęło gorzej odpalać na zimnym silniku - wymiana świeć nie pomogła. Rozwiązaniem było potrzymać go chwilę na zapłonie i odpalał od strzała. Tak samo jak wymiana filtra paliwa. Przeczyszczona przepustnica - BACH. Auto zaczęło świrować na obrotach jałowych, niezależnie czy przepustnica się zaadaptowała, czy nie, obroty były z zakresie 2000 na minutę. Po czym po chwili spadały do około 1500-1200. Uspokoiło się to trochę po kilkuset pokonanych kilometrach, potrafi trzymać obroty około 1000-1200, po czym spadały do 600 i wracały do 900. Wymiana przepustnicy nic nie pomogła. Auto wciąż gorzej odpalało.
Pewnego pięknego zimowego dnia, auto przy dodawaniu gazu przestawało palić na jeden gar. ECU zakomunikował "check", komputer pod OBDII - wypadanie zapłonu na cylindrze numer 2. Wyciągamy fajkocewkę, niedokręcona świeca. Wymiana świec, przeczyszczenie fajkocewek - wszystko wróciło do normy, auto wciąż gorzej odpalało. Padło na wymianę pompy. Wyjęty wkład, stara pompka zamieniona na nową, gra muzyka! Po wymianie pompy auto zaczęło odpalać od razu. Ale nie, 2 dni później, auto zaczęło się DŁAWIĆ. Przy mocniejszym dodaniu gazu, wkręca się na bliżej nieokreślone obroty, chwilowe spalanie na komputerze wzrasta sukcesywnie do 29,9L/100km. Diagnoza prosta - przelewa. Odpuszczenie gazu, chwila czasu, znowu jedzie. Mocniejsze ruszenie ze świateł? Przelewa. 4 bieg, 30km/h, gaz w podłogę? Przelewa. Nawet zaczął bezwstydnie walić duże "bąki" z wydechu. Gdy już załapie, że jednak ma przyśpieszać robi to bardzo, BARDZO mocno - jakby tam było ze 200KM. Podmienienie sondy lambda, na zamiennik Boscha - brak rezultatów. Wartości pierwszej sondy (przed katalizatorem) w normie wahają się od 100mV do 900mV. Wartości drugiej sondy - stałe 455mV.
Żeby było śmieszniej ECU nie wywala błędu, uważa, że wszystko jest w porządku.
Jestem już po wymianie sondy lambda, czujnika położenia wału korbowego i sprawdzeniu ciśnienia paliwa (przy obrotach jałowych 3,5 bara, chwilowe przy maksymalnych obrotach 2,4 bara)

AHA! Dodam jeszcze, ze auto ma trudności przy wkręceniu się do odcięcia przy jeździe, czasem też przy postoju.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Powrót do góry
Czerwony1

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Megane II 2004 1.6 v16
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2017, 00:37
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane II 1.6 16V przelewa


Spróbuj odłączyć elektrozawór zmiennych faz, znajduje się on przy przy skrajnej lewej cewce po lewej stronie.
Z mojego doświadczenia wynika że wszystkie problemy z odpalaniem, brakiem przyspieszenia sprowadzają do tych faz rozrządu. Żadnym mechanikiem nie jestem ale warto spróbować odłącz ten elektrozawór i się przejedź komputer od razu wywali ci błąd nie przejmuj się nim. I daj znać czy będzie jakaś różnica.
Powrót do góry
wojtek0995

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Sty 2017, 22:16
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane II 1.6 16V przelewa


Zawór odpiąłem, oprócz tego, że wolniej się wkręcał na obroty i dynamika jazdy spadła to nic sie nie zmieniło.
Wygląda to w ten sposób, ze na zimnym silniku są przerwy w "dostawie" paliwa, ale wkręci się na obroty. Przy ciepłym silniku, po mocniejszym dodaniu gazu i osiągnięciu 4tyś. obr/min. zachowuje się tak, jakbym w ogóle zdjął noge z gazu. Gdy spada ponieżej 3tyś obr./min przy pedale gazu wciśniętym do maksimum znów zaczyna się zbierać LUB po odpuszczeniu gazu i wciśnięciu go do połowy zaczyna wkręcać się na maksymalne obroty, chociaż też nie zawsze. Czujnik położenia przepustnicy podaje prawidłowe wartości - sprawdzone komputerem.
Gdy jadę na luzie, i wcisnę pedał gazu do maksimum, silnik wkręci się aż do odcięcia.

Podejrzenie padło na pęknięty kolektor wydechowy, ponieważ przy dodawaniu gazu słychać spod środkowej konsoli takie syczenie/cykanie ale to sprawdze dopiero w następny weekend.

Co do obrotów na biegu jałowym: przy 700 obr./min. położenie przepustnicy to 10,6%. Gdy dodam gazu i odpuszczę obroty spadają do 1200 obr./min. i w tej chwili położenie przepustnicy to 11,6%. Później przepustnica znów się zamyka do 10,6% i obroty wracają do 700 obr./min.

Jestem tez już po wymianie wtryskiwaczy i to również w niczym nie pomogło.
Powrót do góry
wojtek0995

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2017, 21:01
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane II 1.6 16V przelewa


Sprawa z odcinaniem paliwa się wyjaśniła. Dziś podmieniłem pompe z innej meganki i wszystko śmiga Smile Co do obrotów, nadal nie wiem co z nimi zrobić
Powrót do góry
Czerwony1

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Megane II 2004 1.6 v16
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2017, 22:03
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane II 1.6 16V przelewa


Jeżeli nie odłączyłeś akumulatora przed odpięciem przepustnicy to tak będzie. Po jakimś czasie powinien mieć +- 1000 obr i potem spada do tych 700 na postoju
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Sty 2017, 22:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojtek0995

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2017, 09:28
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane II 1.6 16V przelewa


Co to zmienia jeśli w komputerze w zakładce przepustnica jest jako "zaadoptowana" ?
Powrót do góry
wojtek0995

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Sty 2017, 09:28
Temat postu:

Re: ( Renault Megane ) Megane II 1.6 16V przelewa


Co to zmienia jeśli w komputerze w zakładce przepustnica jest jako "zaadoptowana" ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Megane »

Opinie o samochodach Renault Megane - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Megane ) Porady, problemy techniczne


RenaultKoleos

21 900

2008r.

235 214 km

mazowieckie

RenaultLaguna

13 400

2007r.

199 000 km

śląskie

RenaultGrand Scenic

73 990

2019r.

81 000 km

śląskie

RenaultTalisman

69 800

2018r.

119 432 km

podkarpackie

RenaultClio

37 900

2018r.

111 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System