Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Laguna ) Laguna 1.8 16v Dziura w gazie, nie dostaje paliwa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KlamotoUser

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Braniewo
Posiadane auto: Renault Lagina 1 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Sty 2017, 20:54
Temat postu:

Laguna 1.8 16v Dziura w gazie, nie dostaje paliwa?


Witam serdecznie. Mam aktualnie Lalkę 1.8 16V z 1999r kupiłem na części bo drugą igiełkę delikatnie rozbiłem a częsci kosztowałyby tyle co dałem za całą...Okazało się że ta na częsci jest w dość dobrym stanie i szkoda jej rozbierać- zostawiam ją.


Jeździ ładnie, tylko ma taka jakby dziurę w gazie, która załacza się w różnych sytuacjach, najczęsciej gdy chcę wyprzzedzić:/

Rozpędza się dobrze az w pewnym momencie objaw jakby ktoś " zakręcił kranik" dosłownie zwalnia jakby paliwa nie miała.Wtedy puszczam gaz i jakby pompuje pedałem i delikatnie dodaje.Auto jedzie, ale nie ma kopa w pełnym zakresie gazu, jak wkręce ją na obroty to znów " kranik zakręcony"

Czasem śmigam tak pół dnia i nie ma tego objawu a czasem masakra.Jak delikatnie wciskam pedał gazu to auto przyśpiesza, choć mam wrażenie jakby tego paliwa dostawała za mało bo nie ma takiego kopa jak powinna.Czasem wystrzeli jak z torpedy więc raczej to problem z układem paliwowym lub powietrznym - obstawiam że zawory są ok i sprężanie tez chociaż nie mierzyłem.

Miał ktoś podobnie? Co to może być? Mam drugą lale z tym silnikiem i mogę coś przełożyć na próbe, ale co? Ta druga lala ma full moc i śmiga aż miło- tyle że ciut ja rozbiłem.

Dodam też, że 3x na światłach franca sama dodała sobie gazu i trzymała ok 4 tys obrotów. Po jakimś czasie to ustało.
_________________
Przewinęło się Fiat 125p, Golf I, Opel astra I 2szt., Laguna I 1.8 8V 2szt., Laguna II 2.2, Opel Combo 1.7, skoda fabia 1.4, Opel Frontera 2.4, WW Polo 3, Mercedes S 320, Laguna I 1.8 16V 2szt, plus kilka motocykli i kaper..
Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak



Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
Wysłany: Sob 21 Sty 2017, 21:03
Temat postu:

Re: ( Renault Laguna ) Laguna 1.8 16v Dziura w gazie, nie dostaje paliwa?


Jak się zadławia trzymaj gaz i nie kombinuj w końcu zapisze błąd i się na kompie dowiesz
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Laguna »

Opinie o samochodach Renault Laguna - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Laguna ) Porady, problemy techniczne


RenaultLaguna

29 500

2011r.

215 000 km

śląskie

RenaultTalisman

58 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

144 800

2021r.

48 000 km

śląskie

RenaultMegane

79 990

2022r.

84 000 km

śląskie

RenaultEspace

13 500

2005r.

249 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System