Renault

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Renault Scenic ) problem ze światłem STOP pali się przy włączonych światłach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
snayper

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): trojmiasto
Posiadane auto: renault scenic II 1.5 dci 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lut 2017, 20:55
Temat postu:

problem ze światłem STOP pali się przy włączonych światłach


Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem ze światłami STOP moim scenicu II z 2004 roku. A mianowicie palą mi się ciągle świata STOP-u przy włączonych światłach mijania czy pozycyjnych. Przy wyłączonych światłach stopy się nie palą, ale w chwili wciśnięcia hamulca razem ze stop-em zapalają mi się przednie pozycje oraz podświetlenie pokręteł nawiewu. Myślałem, że wina leży w czyjniku położenia hamulca- ale można to wykluczyć.
Czy jest to wina jakiegoś przekaźnika to który to jest, czy ewentualnie wina leży w czymś innym. Dam radę sam to naprawić czy tylko wizyta u elektronika?

Proszę o pomoc bo auto jest mi niezbędne.
Powrót do góry
tom_speed

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): kaszuby
Posiadane auto: grand scenic 2006 2.0 dci______omega 1995 x20xev______hyundai Santa Fe 2.2 2007
Piwa: 39/3
Wysłany: Sro 01 Lut 2017, 21:03
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) problem ze światłem STOP pali się przy włączonych światłach


sprawdz mase na poczatek, z tylu po lewej pod lampa, ale trzeba rozebrac tapicerke
Powrót do góry
gadu-gadu
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 21:20
Temat postu:

Re: ( Renault Scenic ) problem ze światłem STOP pali się przy włączonych światłach


Żle zamontowane żarówki w tylnych lampach albo zamontowane jednowłóknowe zamiast dwu.
Powrót do góry
snayper

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): trojmiasto
Posiadane auto: renault scenic II 1.5 dci 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 22:25
Temat postu:

Dokładnie :)


milejow napisał:
Żle zamontowane żarówki w tylnych lampach albo zamontowane jednowłóknowe zamiast dwu.


I tak to właśnie u nie było. Wyczerpałem chyba już wszelkie możliwości :
-czujnik STOP dobry ( nie ma tam co się zabardzo zepsuć mó jest cztero pinowy jedno rzędowy, rozbieralny) sprawny nie ma tam cio się popsuć
- sprawdziłem gniazdo pod fotelem kierowcy ( aby do niego dojść trzeba wymontować szufladę pod fotelem kierowcy) mocno pociągnąłem i wyszła ( podobno czesto zbiera się tam woda i styki śniedzieją) u mnie sucho i wszystko OK. ( są tam też jakieś bezpieczniki i jeden przekaźnik ale nie mam zielonego pojęcia do czego,
- zdemontowałem tylny lewy boczek ( tam pod lampą jest przykręcony dość gruby przewód masy, pomimo nawet jak go odkręciłem to nic się nie zmieniło, nie wiem czy to może mieć związek światła i tak się świeciły) był jak nowy zero korozji czy utlenienia, taka masa jest przykręcona tylko z lewej strony z prawej nic nie ma więc nie ma potrzeby demontażu,
- sprawdziłem bezpieczniki wszystkie OK,
- przekaźnik sprawny nie wyciągałem ich ale ( przy przełączaniu w stan 0, światła pozycyjne, światła mijania) było słychać jak się załącza i rozłącza, wykluczyłem jego uszkodzenie,
zdeterminowany prawie się poddałem, ale koleżka wypatrzył mnie z okna i tak po dłuższych przemyśleniach pojechaliśmy pod jego garaż ( bo cała historia działa się na parkingu przy osiedlowym)
Zdemontowaliśmy lampy bo jeden z kolegów POZDRAWIAM WOJTEK !!!! mi podpowiedział, że może tam tkwi problem. Po wymontowaniu jednej z żarówek stopu wszystko było OK światła działały jak należy, jak się okazało po kilku jeszcze kombinacjach miałem założoną jedną żarówkę-jedno włóknową ( powinna być dwu włóknowa) nie wiem dlaczego i to ona powodowała zwarcie z takimi objawami. Wymieniłem i jak ręką odjął wszystko działa.Prawie cały dzień walki ale usterka usunięta.
Trwało to mega dużo czasu ale jestem dumny, że udało mi się usunąć usterkę no i zaoszczędziłem na pewno sporo kasy, bo elektronik czy mechanik złota rączka ( ala z programu usterka) wykasował by mnie na ładną sumę.
Rozpisałem się ale może komuś się to przyda i zaoszczędzi kasiorkę i sporo cennego czaaaaasu.
A tak na marginesie czego to ja już w nim nie robiłem
Shocked , dobre auto ale tak do 200k km, później się zaczyna.......

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum RENAULT Forum Strona Główna -> ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Renault Scenic »

Opinie o samochodach Renault Scenic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Renault Scenic ) Porady, problemy techniczne


RenaultClio

75 850

2021r.

15 100 km

wielkopolskie

RenaultKadjar

51 900

2018r.

223 300 km

mazowieckie

RenaultMegane

44 900

2018r.

118 000 km

mazowieckie

RenaultMegane

36 990

2015r.

111 000 km

śląskie

RenaultKadjar

94 900

2021r.

32 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System